REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Zaskakujący hit Netfliksa prosto z Izraela podbił serca Polaków. Co jeszcze oglądamy?

Dla użytkowników Netfliksa każdy wysyp nowości to okazja, by zapobiec weekendowej nudzie. Na jakie świeże produkcje warto zwrócić uwagę po ostatnim tygodniu? Odpowiedź przynosi lista TOP 10 Netflix Polska.

14.08.2021
16:20
netflix top polska hit nad run nowość
REKLAMA

W najnowszym zestawieniu Netflix TOP 10 znalazło się miejsce dla aż pięciu nowości. Jedna z nich zdetronizowała nawet serial medyczny „The Good Doctor” i zajęła 1. miejsce w rankingu. Co sprawiło, że seria „Hit & Run” cieszy się tak wielkim powodzeniem?

REKLAMA

Netflix TOP Polska – 10 najpopularniejszych tytułów tygodnia:

10. Psi patrol (powrót do zestawienia)

O miejsce w najnowszym Netflix TOP 10 biły się aż do końca dwa seriale animowane dla dzieci. Ostatecznie „Psi patrol” pobił o włos „Koci domek Gabi” i to ten tytuł znalazł się na końcu czołowej dziesiątki. Produkcja poświęcona grupie odważnych czworonogów przeżywających rozmaite przygody w towarzystwie ludzkiego przyjaciela osiągnęła ten cel po raz kolejny, choć tym razem po dłuższej przerwie.

Wynik: 15 punktów

9. Chmara (nowość)

Polacy uwielbiają horrory – to wiemy od dawna. Czasem tak bardzo, że są w stanie obejrzeć wszystko, co nawinie im się przed oczy. Jak inaczej tłumaczyć sukces francuskiego filmu „Chmara”? Fabuła produkcji kręci się wokół samotnej kobiety, która bezskutecznie próbuje wyhodować rój szarańczy na sprzedaż. Los bohaterki odwraca się dopiero w momencie, gdy przypadkiem szarańcze zaczynają rozmnażać się posilone... jej własną krwią.

Wynik: 17 punktów

8. The Kissing Booth 3 (nowość)

Seria „The Kissing Booth” oficjalnie dobiega końca wraz z 3. częścią wypuszczoną na Netflix Polska przed kilkoma dniami. Fani trylogii nareszcie poznają odpowiedź na pytanie, kogo wybierze Elle Evans i do której uczelni skieruje swoje kroki. Jednego możemy być pewni – w jej życiu nie zabraknie kolejnych nastoletnich dramatów.

Wynik: 20 punktów

7. Nie uciekniesz od miłości (spadek o pięć miejsc)

Polacy najwidoczniej nadal poszukują prawdziwej miłości, bo nowy romans Netfliksa pt. „Nie uciekniesz od miłości” nie opuścił jeszcze naszego rankingu, choć zaliczył z tygodnia na tydzień dosyć zauważalny spadek. O czym opowiada produkcja? To typowy wakacyjny romans w tropikalnym otoczeniu. Zatrudniona jako piosenkarka w luksusowym kurorcie Erica stanie przed trudnym dylematem, którego z przystojnych kandydatów wybrać.

Wynik: 21 punktów

6. Bloodshot (nowość)

Jedną z najpopularniejszych nowości ostatniego tygodnia na Netflix Polska był też superbohaterski film „Bloodshot”. Adaptacja serii wydawnictwa Valiant Comics kręci się wokół postaci Raya Garrisona, który po zamachu na swoje życie budzi się jako niezniszczalny superżołnierz. W obsadzie produkcji z 2020 roku pojawili się m.in. Vin Diesel, Guy Pearce i Eiza Gonzalez.

Wynik: 26 punktów

5. Outer Banks (spadek o dwa miejsca)

Serial „Outer Banks” powrócił półtora tygodnia temu po dłuższej przerwie i wygląda na to, że swoim 2. sezonem wywołał większe poruszenie niż premierowym. Wydaje się, że z takimi wynikami Netflix nie będzie miał wyboru i przedłuży przygodowy serial dla młodzieży o kolejny sezon. Decyzje szefów serwisu rządzą się jednak swoimi prawami i czasem trudne je przewidzieć.

Wynik: 35 punktów

4. Dom z koszmarów (awans o sześć miejsc)

„Dom z koszmarów” to następny horror, który przyciągnął uwagę użytkowników Netflix Polska. Głównymi bohaterami produkcji są będący w dużym kryzysie małżonkowie. Dla poprawienia relacji postanawiają zacząć od nowa i przenieść się do innego domu. Tam czeka na nich jednak bardzo nieprzyjemna niespodzianka. Co ciekawe, cześć historii oparta została na prawdziwych wydarzeniach.

Wynik: 38 punktów

3. Vivo (nowość)

Przełom czerwca i lipca był bardzo ekscytujący dla młodych fanów, ponieważ na przestrzeni dwóch tygodni do kin weszły nowe filmy Pixara i Disneya: najpierw „Luca”, a potem „Raya i ostatni smok”. Następnie na rynku zrobiła się trochę posucha. Na szczęście w ostatnim czasie Netflix dorzucił do swojej biblioteki pełnometrażowy film „Vivo” opowiadający o przyjaźni muzykalnego zwierzątka i nastolatki.

Wynik: 40 punktów

2. The Good Doctor (spadek o jedno miejsce)

„The Good Doctor” już w poprzednim tygodniu balansował na granicy między zwycięstwem i porażką, ale fani medycznej produkcji zdołali wybronić atak ze strony „Nie uciekniesz od miłości”. Po 14 dniach na topie znalazł się jednak pogromca. Na szczęście na pocieszenie wielbicie doctora Murphy'ego mogą na pocieszenie sprawdzić inne tytuły z grającym go Freddiem Highmore'em.

Wynik: 60 punktów

1. Hit & Run (nowość)

REKLAMA

Zajęcie najwyższego stopnia podium przez izraelski serial „Hit & Run” na pierwszy rzut oka wygląda na duże zaskoczenie. Tamtejsze kino w minionych latach wyspecjalizowało się jednak w trzymających w napięciu thrillerach szpiegowskich (by przypomnieć tylko „The Spy” z Sachą Baronem Cohenem). Nowa produkcja Netfliksa również należy do tego gatunku i zbiera na starcie bardzo dobre recenzje. Głównym bohaterem serialu jest mężczyzna imieniem Segev, który próbuje odnaleźć sprawcę śmiertelnego wypadku z udziałem jego żony.

Wynik: 62 punkty

*Autorem zdjęcia głównego jest JOJO WHILDEN/NETFLIX © 2021.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA