REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

NERDCORNER: Kogo powinna grać Scarlett Johansson w DC? 6 typów (poza Poison Ivy)

Scarlett Johansson wzięła ostatnio głośny rozwód z Myszką Miki i lada moment może wpaść w objęcia Warner Bros. Tylko kogo dotychczasowa gwiazda Disneya i odtwórczyni roli Czarnej Wdowy zagra w filmie na podstawie komiksów DC ? Typujemy!

20.08.2021
9:54
scarlett johansson dc kto zamiast poison ivy
REKLAMA

„Czarna Wdowa” miała premierę 9 lipca, ale film nadal jest na językach i stale przewija się w internetowych dyskusjach – niestety w mało przyjemnym kontekście. Gwiazda wcielająca się w tytułową rolę, czyli Scarlett Johansson, kilka tygodni temu pozwała korporację Disney za to, że jej włodarze zdecydowali się na udostępnienie „Black Widow” jednocześnie w kinach i w streamingu, co miało narazić aktorkę na straty finansowe. Disney odpowiedział jej w bardzo nieprzyjemny sposób.

REKLAMA

Pomijając już fakt, że przygoda Scarlett Johansson z MCU i tak dobiegła końca, bo bohaterka została już uśmiercona w „Avengers: Koniec gry”, to teraz Myszka Miki już na pewno nie będzie chciała mieć z nią nic wspólnego. Nikogo też nie dziwi, że krążą już plotki, jakoby aktorka miała pójść tropem Jamesa Gunna i nawiązać współpracę z Warner Bros., a potem dostać angaż przy kolejnej adaptacji komiksów DC.

Potencjalne role dla Scarlett Johansson w aktorskich adaptacjach dzieł DC

Fani typują, że Scarlett Johansson mogłaby zagrać w filmie lub w serialu Pamelę Lilian Isley A.K.A. Trujący Bluszcz. To rudowłosa naukowczyni, która ma władzę nad florą. Pozwoliłoby to aktorce, która dała twarz Czarnej Wdowie, wystąpić u boku Margot Robbie i jej Harley Quinn (bo w komiksach oraz innych adaptacjach obrazkowych historii DC te antybohaterki zwykle mają się ku sobie). A jeśli jednak nie Poison Ivy, to kto? Mam kilka pomysłów!

Scarlett Johansson jako Batwoman (Kate Kane)

Co prawda Batwoman dostała swój serial, ale to nie szkodzi — właściciele praw do adaptacji komiksów DC zrozumieli, że na ekranie możemy oglądać więcej niż jedną wersję tej samej postaci. Dzięki temu Scarlett Johansson mogłaby pojawić się ponownie na srebrnym ekranie tym razem u boku samego Batmana jako jego wierna sojuszniczka. W byciu sidekickiem ma już spore doświadczenie.

Scarlett Johansson jako Batgirl/Oracle (Barbara Gordon)

Co prawda ledwo co dostaliśmy nową wersję tej postaci w serialu „Titans”, ale jak w przypadku Batwoman dla DC to już nie powinno być problemem. Batgirl, czyli Barbara Gordon, która w pewnym momencie życia wylądowała na wózku i zaczęła pomagać innym bohaterom jako Oracle, również pasowałaby do Scarlett Johansson, a zagranie postaci niepełnosprawnej mogłoby być dla niej niezłym wyzwaniem. O filmie poświęconym tej postaci słyszymy zresztą od dawna, a fani są niepocieszeni, że brakowało jej w „Birds of Prey”…

Scarlett Johansson jako Czarna Maska (Circe Sionis)

Aktorka ostatnią dekadę spędziła na wcielaniu się w bohaterkę, która oddała życie za to, by jej towarzysze mogli pokonać Thanosa, więc ciekawym motywem byłoby powierzenie jej postaci po drugiej stronie barykady. Jedną z propozycji jest Circe Sionis, czyli narzeczona (w komiksach) lub córka (w serialu „Batwoman”) niesławnej Czarnej Maski, którego w „Ptakach nocy” zagrał Ewan McGregor. Scarlett Johansson mogłaby powrócić w sequelu tej produkcji i stanąć nie obok, a przeciwko Harley Quinn i spółce.

Scarlett Johansson jako Golden Glider (Lisa Snart)

Inną przestępczynią, którą mogłaby zagrać Scarlett Johansson, jest Golden Glider z komiksów o Flashu. Siostra jednego z jego najbardziej rozpoznawalnych przeciwników, czyli Captaina Colda A.K.A. Leonarda Snarta, prowadzała się z Mirror Masterem i była częścią Rogue’ów. Jej popisowa umiejętność to projekcja astralna, choć oprócz tego potrafi się teleportować i latać. Jest przy tym dość młodą postacią, po raz pierwszy Lisa Snart pojawiła się na kartach komiksów dopiero w 2012 r.

Scarlett Johansson jako Kobieta Kot (Selina Kyle)

Innym ciekawym pomysłem byłoby obsadzenie aktorki w roli kultowej antybohaterki i ukochanej Batmana, z którą niemalże wziął niedawno ślub, czyli Kobiety Kot. Selina Kyle, bo tak naprawdę nazywa się ta słynna złodziejka, to niejednoznaczna moralnie postać, która lubi lawirować pomiędzy dobrem a złem. To dla Scarlett Johansson z pewnością ciekawe wyzwanie, które w dodatku zapewniłoby jej kontrakt na wiele kolejnych lat — i to nie tylko w filmach o Batmanie, ale również w np. kontynuacji „Birds of Prey”.

Scarlett Johansson jako Hawkgirl (Kendra Saunders)

To kolejna postać, która mogłaby przypaść w udziale Scarlett Johansson w adaptacjach komiksów DC. W materiale źródłowym jest nieśmiertelna — po śmierci odradza się w nowym ciele — a jej korzenie sięgają starożytnego Egiptu. Pierwszą inkarnacją Hawkgirl była Shiera Sanders Hall, drugą Shayera Hol, która wbrew plotkom nie pojawi się w filmie „Black Adam”, ale tą bodaj najbardziej znaną jest Kendra Saunders wykreowana w 1999 r. To właśnie ona stała przez pewien czas u boku bohaterów „Arrowverse”.

W naszym cyklu zatytułowanym NERDCORNER komentuję na bieżąco najważniejsze wydarzenia ze świata superbohaterów… i nie tylko:

REKLAMA

źródło grafiki głównej: dccomics.com

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA