REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Z zimną krwią" Trumana Capote'a doczeka się kolejnej ekranizacji

Po twórczość Trumana Capote'a, jednego z najbardziej znanych pisarzy amerykańskich, filmowcy sięgają nader chętnie. Jego powieść dokumentalna "Z zimną krwią" została zekranizowana już dwukrotnie, a wkrótce doczekamy się kolejnej telewizyjnej adaptacji.

15.04.2015
11:20
Z zimną krwią Trumana Capote'a doczeka się kolejnej ekranizacji
REKLAMA
REKLAMA

Prawa do przeniesienia książki Capote'a do telewizji wykupiło tym razem studio The Weinstein Company, które zamierza stworzyć na jej podstawie kilkuodcinkowy serial. Jego producentami będą Gary Oldman oraz Douglas Urbanski, zaś za scenariusz odpowiedzialny będzie Kevin Hood. Nie wiadomo jeszcze kogo zobaczymy w obsadzie nowej ekranizacji "Z zimną krwią", ani kiedy należy spodziewać się jej premiery.

z zimną krwią 2
REKLAMA

Truman Capote napisał "Z zimną krwią" niemal pięćdziesiąt lat temu. W książce opisana została sprawa morderstwa rodziny Clutterów w miasteczku Holcomb z roku 1959, dokonanego przez Richarda "Dicka" Hickocka i Perry'ego Smitha, oraz jego następstwa. Przedstawione w niej wypadki faktycznie miały miejsce. Za jej sprawą Capote uchodzi za twórcę nowego typu powieści opartej na autentycznych wydarzeniach.

Pierwsza ekranizacja "Z zimną krwią" została zrealizowana w 1967 roku, jej reżyserem i scenarzystą był Richard Brooks. Niemal trzydzieści lat później, w 1996, powieść została przerobiona na miniserial, w którym zagrali m. in. Anthony Edwards, Eric Roberts i Sam Neill. Powstały także dwa filmy opowiadające o jej autorze i jego pracach nad tą książką - "Capote" z 2005 roku oraz "Bez skrupułów" z 2006.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA