REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Seriale o superbohaterach Marvela i DC w 2022 - pełna lista 20 tytułów

Jakie seriale superbohaterskie obejrzymy w 2022? Na jakie produkcje w odcinkach na podstawie komiksów DC oraz Marvela czekamy? Podsumujmy dotychczasowe zapowiedzi stacji telewizyjnych oraz serwisów VOD takich jak HBO GO, HBO Max i Disney+.

03.01.2022
6:43
seriale-o-superbohaterach-marvel-dc-2022-rok-pelna-lista-peacemaker
REKLAMA

Komiksy o superbohaterach od połowy ubiegłego wieku wydają przede wszystkim dwa wydawnictwa, czyli DC oraz Marvel. Ich adaptacje w większości przypadków to ogromne sukcesy - zarówno w kinie, jak i w telewizji. Nie powinno dziwić, że w przyszłym roku zobaczymy całą masę seriali poświęconych herosom ratujących świat przed złem i występkiem w (z reguły) obcisłych wdziankach.

REKLAMA

DC - nowe seriale w 2022 r.

Tak jak w kinie Marvel rządzi, a DC złapało zadyszkę, tak w przypadku seriali to oferta wydawnictwa odpowiedzialnego za Batmana, Supermana i spółkę jest znacznie szersza. W najbliższym roku pojawi się co najmniej 10 aktorskich produkcji w odcinkach od Warner Bros. oraz pięć animacji. Są to zarówno seriale zupełnie nowe, jak i kolejne sezony tych tytułów, które już dobrze znamy.

Superman&Lois, 2. sezon - 12 stycznia 2022 r.

Jako pierwszy w 2022 r. pojawi się 2. sezon serialu "Superman&Lois", czyli produkcji opowiadającej o kolejnej wersji Clarka Kenta oraz jego ukochanej, Lois Lane. Mamy tutaj do czynienia z serialem, który wyrósł na zrębach tzw. "Arrowverse". Kal-El wraz z małżonką wychowuje tutaj dwójkę synów: pozbawionego supermocy Jonathana oraz Jordana, który ma podobne umiejętności do swojego ojca.

Naomi, 1. sezon - 12 stycznia 2022 r.

DC próbuje wykreować zupełnie nową bohaterkę - zarówno na kartach komiksów, jak i w telewizji. Naomi, bo o niej mowa, to (przynajmniej w materiale źródłowym) młoda dziewczyna pochodząca z zupełnie innego świata niż ten, o którym wydawnictwo opowiada od dekad, która trafia do uniwersum Batman i Supermana. Ciekawe, czy i jak jej origin story się zmieni w produkcji telewizyjnej.

DC's Legends of Tomorrow, 7. sezon (część 2) - 13 stycznia 2022 r.

Amerykańska stacja telewizyjna CW, która rozwija "Arrowverse", znana jest z tego, że czasem przerywa emisję swoich seriali o superbohaterach na kilka tygodni i miesięcy, co dotknęło m.in. "DC's Legends of Tomorrow". Na szczęście ósmy odcinek siódmego sezonu produkcji o podróżnikach w czasie, którzy zostali uznani za mało ważnych z perspektywy historii, pojawi się już lada moment.

Batwoman, 3. sezon (część 2) - 13 stycznia 2022 r.

Podobna sytuacja co "DC'S Legends of Tomorrow", dotknęła 3. sezon "Batwoman", który wraca do emisji w pierwszej połowie stycznia z ósmym odcinkiem. Dalsze losy nowej kobiety w stroju nietoperza, czyli Ryan Wilder, a także pozostałych (licznych) bohaterek i bohaterów (nielicznych) po tym, jak przyrodnia siostra pierwszej Batwoman stała się nową kobietą-bluszcz, poznamy już lada moment.

Peacemaker, 1. sezon - 13 stycznia 2022 r.

Jako piąty serial DC w 2022 r. pojawi się jeszcze w pierwszej połowie stycznia spin-off filmu "The Suicide Squad" w reżyserii Jamesa Gunna, w którym powróci tytułowy Peacemaker A.K.A. Christopher Smith. Spodziewamy się po czarnej komedii i absurdalnego poczucia humoru, a John Cena jest niemalże gwarantem jednego i drugiego. Na start pojawią się w dodatku aż trzy odcinku z zaplanowanych ośmiu.

The Flash, 8. sezon (część 2) - 10 marca 2022 r.

Kolejną produkcją aktorską na podstawie komiksów DC, która pojawi się w 2022 r., jest "The Flash". Najszybszy człowiek świata trafi na antenę telewizji CW wraz z 6. odcinkiem 8. serii i będzie kontynuował wątki rozgrzebane w pięcioodcinkowym evencie "Armageddon". Barry Allen będzie musiał zmierzyć się z konsekwencjami pokonania swojego największego wroga, czyli Eobarda Thawne'a.

Stargirl, 3. sezon

Kolejna superbohaterką DC, która powróci w 2022 r. na ekrany, jest Stargirl. Trzeci sezon serialu poświęconego tej młodej heroinie dostał podtytuł "Frenemies". Courtney Whitmore powróci do swojej roli wiosną, ale nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery nowych odcinków.

Doom Patrol, 4. sezon

Mamy świetne wieści dla fanów zgrai wykolejeńców nazywaną "Doom Patrol". Ich nowe przygody będziemy mogli obserwować już w przyszłym roku, na jesieni. Nie jest jeszcze jasne, czy wszyscy bohaterowie powrócą oraz jakie perypetie czekają na nich tym razem, ale jedno jest pewne: będzie grubo.

Titans, 4. sezon

Serial o młodym pokoleniu superbohaterów, który już w pierwszej swojej zajawce zachęcał do tego, żeby "je*ać Batmana", doczeka się 4. serii. Nie jest jeszcze potwierdzone, które postaci pojawia się ponownie na ekranie, a które pójdą w cień, ale wiemy jedno: Dick Grayson i spółka wracają do San Francisco.

Pennyworth, 3. sezon

Jeden z najbardziej zakręconych seriali na podstawie komiksów, który bierze na tapet postać Alfreda, czyli lokaja Batmana, został skasowany po 2. sezonach. Na szczęście "Pennyworth" zmigruje do HBO Max, a stacja zdecydowała się nakręcić przy okazji kontynuację. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Do tego dochodzą liczne animacje na podstawie komiksów DC.

W przyszłym roku pojawi się m.in. "Batwheels", czyli animacja o pojazdach wykorzystywanych przez Batmana. Do tego dojdą 3. sezon "Harley Quinn", 7. sezon "Teen Titans Go!", 2. sezon "DC Super Hero Girls" i 4. sezon "Young Justice: Phantoms". Będzie się działo!

Marvel - nowe seriale w 2022 r.

W przypadku Marvela na tę chwilę oferta jest nieco bardziej uboga niż w przypadku DC, ale to wcale nie znaczy, że nie będzie co oglądać. Łącznie pojawi się pięć zupełnie nowych serii, które uzupełnią "The Guardians of the Galaxy: Holiday Special" zaplanowane na grudzień 2022 r. oraz niezatytułowany jeszcze specjalny program halloweenowy.

Ms. Marvel (6 odcinków)

Ms. Marvel to pakistańska superbohaterka, która mieszka w New Jersey. Kamala Khan, bo o niej mowa, jest muzułmanką i przedstawicielką rasy Inhumans, którą powołano do życia stosunkowo niedawno, ale podobnie jak Miles Morales szybko stała się ulubienicą fanów komiksów.

She-Hulk (10 odcinków)

"She-Hulk" to serial komediowy poświęcony Jennifer Walters, którą na platformie Disney+ wcieli się Tatiana Maslany. Kobieta jest prawniczką, która uzyskała podobne supermoce do Bruce'a Bannera A.K.A. Hulka. Spodziewamy się, że obok niej do Marvel Cinematic Universe powróci na dobre Daredevil.

Moon Knight (6 odcinków)

W tym serialu w tytułowej roli pojawi się Oscar Isaac. Aktor wcieli się w Marca Spectora, czyli byłego żołnierza, agenta CIA oraz najemnika z osobowością wieloraką, który zyskuje supermoce za sprawą egipskiego bóstwa nazywanego Khonshu. Szykuje się prawdziwa jazda bez trzymanki.

Secret Invasion (6 odcinków)

Nick Fury, który powołał do życia "inicjatywę Avengers", poleciał w kosmos. Spodziewamy się jego powrotu w serialu "Secret Invasion", w którym ponownie pojawią się też zmiennokształtni Skrulle. Fani liczą też na obecność agencji S.W.O.R.D. oraz bohaterów serialu "Agenci T.A.R.C.Z.Y.".

Ostatni z seriali Disneya na motywach komiksów Marvela, którego premiery spodziewamy się w 2021 r., to "I am Groot". Będziemy mieli tutaj do czynienia z animacją, która opowie o przygodach Baby Groota, czyli słynnego Strażnika Galaktyki i ostatniego przedstawiciela gatunku Flora Collosus z Planety X.

REKLAMA

Niewykluczone przy tym, że lista seriali Marvela na 2022 r. na tym się nie skończy.

Disney pracuje obecnie nad kilkoma innymi produkcjami w odcinkach, które nie dostały daty premiery. Wśród nich są "Ironheart", "Armor Wars", niezatytułowany serial poświęcony Wakandzie, "Echo", "Agatha: House of Harkness", "Spider-Man: Freshman Year", "Marvel Zombies" i nowa produkcja Destina Daniela Crettona. Kolejnych sezonów doczekają się też "What If...?" oraz "Loki".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA