REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Twórcy serialu Wampiry: Dziedzictwo mieli dobre wzorce, ale nie potrafili ich wykorzystać

Wampiry: Dziedzictwo to nowy serial młodzieżowy, który pojawił się kilka dni temu w serwisie HBO GO. Serial młodzieżowy o wampirach i nie tylko. Spodziewałam się pełnokrwistej produkcji, a dostałam jedynie jej słabą namiastkę.

29.10.2018
15:01
wampiry dziedzictwo
REKLAMA
REKLAMA

Wampiry: Dziedzictwo od HBO GO reklamowany jest jako serial dla młodzieży. I ja trochę tej młodzieży współczuję - za młodziaka miałam do oglądania fajniejsze produkcje o wampirach i innych supernaturalnych istotach. Na przykład serię Sabrina, nastoletnia czarownica, niedawno całkiem umiejętnie odświeżoną przez Netfliksa. Później zaś z dwójki hitowych opowieści o wampirach, seriali Czysta krew i Pamiętniki wampirów, wybrałam ten pierwszy tytuł. Kampowa estetyka i zabawne postaci skutecznie kamuflowały sztampowość fabuły, czyniąc seanse bardzo przyjemnymi.

Wampiry: Dziedzictwo nie mają ani kampowej estetyki, ani zabawnych postaci, nie mają też choćby nutki ironii. To nieciekawa opowieść, w dodatku rozpisana tak, że po pierwszym odcinku trudno zapamiętać kto jest kim i kto jakie ma moce. Wampiry: Dziedzictwo opowiada bowiem o uczniach szkoły Salvatore, która niczym Instytut profesora Xaviera dla Utalentowanej Młodzieży, zbiera młodych ludzi, którzy wyróżniają się nadprzyrodzonymi zdolnościami.

Uczą się tam wampiry, wilkołaki, młode porywcze czarownice i Bóg raczy wiedzieć kto jeszcze.

Nieco inaczej niż we wspomnianej x-menskiej szkole, młodzież z Salvatore nie szkoli się do walki, nie wisi nad nimi realne zagrożenie (ale znając życie - do czasu). Miejsce jest azylem, w którym młodzi zdobywają niezbędną wiedzę ogólną, a także uczą się panowania nad własnymi zdolnościami. Co zdaje się być ich największą bolączką.

wampiry dziedzictwo class="wp-image-217100"

Główną bohaterką serialu jest Hope Mikaelson (Danielle Rose Russell), córka wilkołaka, wampira, wnuczka pierwszej wiedźmy.

Historia jej rodziców została przedstawiona w The Originals. Serial Wampiry: Dziedzictwo nawiązuje bowiem do wątków rozpoczętych w innych tytułach - wspomnianych The Originals oraz Pamiętników wampirów. Nie trzeba jednak znać tych fabuł, by usiąść do nowego serialu HBO.

Wampiry: Dziedzictwo nie przynosi nowej jakości do gatunku seriali młodzieżowych, z naciskiem na seriale o wampirach. Po obejrzeniu pierwszego odcinka odnoszę wrażenie, że będzie to kolejna średnio interesująca historia, z sentymentalną muzyką instrumentalną i słabymi pop-rockowymi kawałkami w tle. Takie teen drama klasy C. A szkoda, bo można było wyciągnąć z tego o wiele więcej.

REKLAMA

Pierwszy odcinek serialu Wampiry: Dziedzictwo znajdziecie na HBO GO.

Kolejne odcinki co tydzień.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA