REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Playlista na Sylwestra 2021. 50 kawałków, których słuchaliśmy lub mieliśmy ich dość

Impreza sylwestrowa bez muzyki to zwykła stypa. Zamiast wspominać kolejny dziwny rok i płakać, że stajemy się starsi, nalejcie sobie Piccolo lub coś mocniejszego i dajcie głośniej naszą playlistę. Są na niej najpopularniejsze piosenki 2021 roku: i te, które rzeczywiście spodobały się słuchaczom, jak i te, które stały się memami.

31.12.2021
6:55
najwieksze przeboje 2021 playlista sylwester
REKLAMA

W 2021 roku rock nie umarł, ale nadal nie jest najpopularniejszym gatunkiem. W zestawieniach i podsumowaniach króluje hip-hop we wszystkich odmianach. W Polsce do rapgry z przytupem wkroczyły też dziewczyny, które do tej pory były niestety tylko ładnym tłem. Nie mogło więc zabraknąć na playliście Young Leosi i Dziarmy. Co jeszcze? Radiowe szlagiery, virale i kilka niespodzianek. Traktujcie to jako rozrywkowy przegląd trendów mijającego roku, a nie wybory krytyka muzycznego.

REKLAMA

Największe przeboje 2021 roku. Które piosenki pobiły internet, serca słuchaczy i krytyków?

Na naszej składance znalazło się miejsce dla polskich fenomenów wprost z internetu (znów ta Ekipa, ale i skoczny remix Wixapolu), jak i zwycięzców tegorocznej Eurowizji, czyli Maneskin. Są też największe youtube'owe hity tego roku od sanah, Sobla i ich wspólnego kawałka, który również podbił serca słuchaczy. No i rzecz jasna Mata, OIO i Zdechły Osa, czyli młodzi raperzy, którzy narobili sporo szumu w 2021 roku.

Obowiązkowo musiały się też znaleźć światowe przeboje od m.in. Eda Sheerana, Doya Cat, Justina Biebera, Dua Lipy i BTS. Nie martwcie się: jest też trochę muzyki gitarowej (Royal Blood, Kings of Leon czy cover Led Zeppelin w wykonaniu Nocnego Kochanka) i alternatywy (także tej znad Wisły jak Wczasy, Fisz Emade Tworzywo, Król).

Możecie się też trochę poczuć jakbyście świętowali Sylwestra Y2K, bo w tym roku powróciło Placebo, Limp Bizkit i Avril Lavigne, których nowe kawałki też dodałem na listę. Pod koniec tempo zwalnia, bo na domówkę przychodzą Adele, Billie Eilish i Taylor Swift. Umieściłem też trzy najlepsze kawałki 2021 według "Rolling Stone" (Wizkid feat. Tems - Essence), "Vulture" (Doja Cat - Need to Know) i Ptichforka (Caroline Polachek - Bunny Is a Rider). Na finał Ostatni od Tymka, Brodki i Urbanskiego, który promował jeden z najpopularniejszych seriali Netfliksa 2021 roku, czyli "Rojst '97".

Playlista na Sylwestra: 50 piosenek z 2021 roku na Spotify

Zanim włączycie poniższą playlistę, w imieniu całej redakcji chciałbym wam życzyć udanej imprezy sylwestrowej i by rozpoczynający, 2022 (ech, znów się trzeba będzie przestawić) rok był pełen świetnych adaptacji książek i gier, a internetowy inby i dramy nas bawiły, a nie doprowadzały do białej gorączki. No i dużo szczęścia, bo co nam po zdrowiu, jeśli jesteśmy smutni. Żartuję, zdrowia przede wszystkim w tych chorych czasach!

Podsumowania 2021 roku redakcji Rozrywka.Blog i Spider's Web:

REKLAMA

* zdjęcie główne: screen z Doja Cat / YouTube

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA