REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Wyczekiwany polski serial trafi na SkyShowtime. Borys Szyc ujawnił datę premiery

Okrzyknięty mianem polskiego "Californication" serial na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka już niedługo trafi na SkyShowtime. Nieodległą datę premiery w swoich mediach społecznościowych zdradził gwiazdor "Warszawianki" - Borys Szyc. Co ciekawe, jeszcze chwilę temu nie mogliśmy być nawet pewni, czy produkcję kiedykolwiek zobaczymy.

26.04.2023
12:46
skyshowtime warszawianka premiera polski serial
REKLAMA

Kiedy we wrześniu 2020 roku pojawiły się pierwsze informacje na temat "Warszawianki", serial z miejsca wskoczył do czołówki najbardziej wyczekiwanych tytułów w Polsce. Szczątkowy opis fabuły zapowiadał bowiem rodzimą wersję kultowego "Californication". Nie mniejszy entuzjazm potencjalnych widzów wzbudzały nazwiska stojących za projektem twórców ze scenarzystą Jakubem Żulczykiem na czele. HBO miało murowany hit (przynajmniej w naszym kraju), ale zaraz wypuściło go z rąk.

W zeszłym roku HBO oficjalnie postanowiło zrezygnować z realizacji lokalnych produkcji na terenie całej Europy. Szef Warner Bros. Discovery - David Zaslav nie dostrzegł w nich komercyjnego potencjału, przez co dalsze losy "Warszawianki" i wielu innych seriali stanęły pod znakiem zapytania. Aż w końcu do gry weszło SkyShowtime, które ogłosiło, że nabyło wyłączne prawa do 21 tytułów koncernu. Wśród nich znalazło się polskie "Californication".

Czytaj także:

REKLAMA

Warszawianka - polski serial już niedługo na SkyShowtime

Kiedy już mogliśmy odetchnąć z ulgą, bo "Warszawianka" znalazła nowy dom, narodziło się pytanie - kiedy ją zobaczymy? SkyShowtime obiecywało, że w niedalekiej przyszłości. Aż do teraz nie podano jednak żadnych konkretów. Rąbka tajemnicy uchylił Borys Szyc. W swoich mediach społecznościowych podał miesiąc premiery serialu, która - jak się okazuje - zbliża się wielkimi krokami.

Warszawianka -SkyShowtime - premiera

Doniesienia Borysa Szyca potwierdza SkyShowtime w oficjalnej informacji prasowej. "Warszawianka" zadebiutuje w serwisie już za nieco ponad miesiąc. Serial składa się z 11 odcinków, po około 40 min każdy.

Są ludzie, którzy dodają koloru do naszego życia - sami jednak żyją na granicy czerni. Warszawianka to historia Franka ‘Czułego’ - czterdziestolatka, który wciąż jest nastolatkiem. Najlepszego i najgorszego ojca na świecie. Uwikłanego w miasto bajeranta. Dobrego faceta, który wciąż podejmuje złe decyzje. Wciąż zakochanego mężczyzny, który nie ma pojęcia, jak kochać. Niewielu jest takich gości jak Czuły i wierzę, że widzowie wciągną się w tę opowieść, ponieważ wielu z nas odnajdzie w jego historii część siebie. SkyShowtime pokazało pełne zaangażowanie i wsparcie dla serialu i jest świetnym miejscem dla Warszawianki

- zachęca do obejrzenia produkcji Jakub Żulczyk.

Jeśli zastanawiacie się co oglądać na SkyShowtime do czasu premiery "Warszawianki", zajrzyjcie do ujawnionego niedawno rozkładu jazdy platformy na maj. Nie brakuje w nim interesujących filmów i seriali.

SkyShowtime - premiery na maj

5 maja

  • Czech it Out!
  • Hackerville

7 maja

  • Ciche miejsce 2

12 maja

  • A Town Called Malice

19 maja

  • Villenueve Pironi: Racing’s Untold Tragedy

22 maja

  • Fatalne zauroczenie
Fatalne zauroczenie - premiery - SkyShowtime

29 maja

REKLAMA
  • Vengeance

Prócz tego w maju na SkyShowtime pojawią się też nowe odcinki "Grease: Rise of the Pink Ladies" i "Rabbit Hole" oraz 22. sezon "Prawa i porządku" i 9. sezon "Psiego patrolu".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA