REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy

Kogo spotkamy w "Spider-Man: Bez drogi do domu"? Obejrzyj te filmy, by poznać postaci MCU

Premiera "Spider-Mana: Bez drogi do domu" tuż, tuż. Prócz znanych nam z filmów z serii przygód Człowieka Pająka w MCU zobaczymy na ekranie również m.in. Doktora Strange'a. Jak też już wiemy, nie zabraknie również gościnnych występów postaci z poprzednich uniwersów Spider-Mana. Podpowiadamy, jakie produkcje obejrzeć przed seansem, aby dobrze wiedzieć, z kim mamy do czynienia.

16.12.2021
6:04
spider-man 3 gdzie oglądać kto będzie
REKLAMA

Premiera "Spider-Mana: Bez drogi do domu" już za chwilę, bo 17 grudnia. Jak już wiemy z dotychczasowych zapowiedzi będzie tam tłoczno. Spotkamy mnóstwo bohaterów zarówno z MCU jak i wcześniejszych uniwersów Człowieka Pająka. Co więcej pierwsze recenzje sugerują, że nie skończy się to takim bałaganem jak w "Spider-Manie 3".

Oczywiście nie zabraknie występów bohaterów dobrze nam znanych z poprzednich części "Spider-Mana" i ogólnie całego MCU. Będzie na pewno MJ czy Ned. Spotkamy też Doktora Strange'a, z którym Peter Parker jakiś czas temu ratował wszechświat przed Thanosem. Ale to nie ich pojawienie się wzbudza największe emocje wśród fanów.

REKLAMA

Chociaż twórcy gościnne występy postaci spoza MCU chcieli utrzymać w tajemnicy, niezbyt im się to udało. Dlatego mamy jako takie pojęcie kto pojawi się w "Bez drogi do domu", a także całkiem uzasadnione podejrzenia co do kilku jeszcze innych bohaterów. Możemy więc odpowiednio przygotować się do seansu i obejrzeć (lub przypomnieć sobie) filmy, w których spotkaliśmy ich już wcześniej.

Spider-Man: Bez drogi do domu - które filmy z gościnnymi bohaterami obejrzeć przed seansem?

Jak już wiemy ze zwiastunów, po wydarzeniach z "Daleko od domu", Peter Parker zechce znowu być anonimowym Spider-Manem. Przez działania Mysterio cały świat poznał jednak tożsamość superbohatera, przez co chłopak zgłosi się o pomoc do znanego nam skądinąd czarodzieja. Doktor Strange rzuci odpowiednie zaklęcie, ale coś pójdzie nie tak. Tak rozpocznie się wojna między nim, a Człowiekiem Pająkiem.

Warto więc przypomnieć sobie historię Doktora Strange'a, a także jak zapoznał się z Peterem Parkerem. Czarodzieja spotkacie w następujących filmach:

 • Doktor Strange
 • Thor: Ragnarok
 • Avengers: Wojna bez granic
 • Avengers: Koniec gry

Wong

Wong i Doktor Strange są niemalże nierozłączni. Obaj parają się magią, a ten pierwszy pomagał drugiemu ją studiować. W "Bez drogi do domu" pojawi się na pewno (był w zwiastunie!). A jakbyście chcieli dowiedzieć się o nim nieco więcej (chociaż zbyt dużo miejsca w MCU mu nie powierzono) sięgnijcie po:

 • Doktor Strange
 • Avengers: Wojna bez granic
 • Avengers: Koniec gry
 • Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni
Wong - Spider-Man: Bez drogi do domu - gdzie oglądać

Zielony Goblin

Nie da się ukryć, że filmy MCU nieraz cierpią z powodu mało wyrazistych antagonistów. Kiedy Spider-Manem zajmował się Sam Raimi nie miało to miejsca. Willem Dafoe to przecież charakterystyczny aktor i stworzył niezapomnianą kreację Zielonego Goblina. Co prawda w jedynce spotkał go tragiczny koniec, ale pośmiertnie pojawił się w kolejnych częściach trylogii, a niedługo zobaczymy go również w "Bez drogi do domu".

Jeśli chcecie zobaczyć, czemu najdrobniejsza sugestia, że Zielony Goblin w wykonaniu Dafoe pojawi się w najnowszej odsłonie "Spider-Mana" rozpaliła wyobraźnię fanów do czerwoności, zobaczcie:

 • Spider-Man
 • Spider-Man 2
 • Spider-Man 3

Oj tak. Trylogia Sama Raimiego może pochwalić się niezapomnianymi złoczyńcami (przynajmniej z dwóch pierwszych części). W "Spider-Manie 2" Alfred Molina wcielił się w szalonego naukowca dr. Otto Octaviusa, znanego również jako Doktor Octopus, i swoimi mechanicznymi mackami napsuł Peterowi Parkerowi krwi. I to w zasadzie jedyny film, w którym możecie go zobaczyć, zanim pojawi się w "Bez drogi do domu".

Elektro

"Niesamowity Spider-Man" ma w sobie wiele uroku. Błędem był jednak restart - nie reboot, chamski restart - serii niedługo po zakończeniu poprzedniej. Wujek Ben znowu musiał zginąć, a Peter Parker odkryć swoje powołanie jako Człowiek Pająk. Dużo rzeczy tu zawiodło, ale przecież nie możemy skreślić Elektro z drugiej części.

Elektro - Spider-Man: Bez drogi do domu - gdzie oglądać

Jamie Foxx powróci do roli elektryzującego złola w "Bez drogi do domu". W jaki sposób się narodził? Jakie ma moce? Czemu Spider-Man w wykonaniu Andrew Garfielda go nienawidzi? Tego wszystkiego dowiecie się ze wspomnianego "Niesamowitego Spider-Mana 2".

REKLAMA

Spider-Man: Bez drogi do domu - czy w filmie pojawią się inni Spider-Mani?

Niech odpowiedź na zadane wyżej pytanie pozostanie tajemnicą do waszego pierwszego seansu. Nie po to Andrew Garfield zaprzeczał wszelkim doniesieniom na temat jego udziału w "Bez drogi do domu", a Tom Holland sugerował, że nic takiego nie ma miejsca, żebyście zepsuli sobie zabawę. Niemniej przezorny zawsze ubezpieczony. Jakby więc wcześniejsi Spider-Mani mieli pojawić się nagle na ekranie, dobrze będzie sobie przypomnieć wymienioną już trylogię Sama Raimiego i obie części "Niesamowitego Spider-Mana".

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA