REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nowości Marvela na 2022 rok. Pełna lista filmów i seriali, na które czekamy

Jakie filmy i seriale na motywach komiksów Marvela zobaczymy w 2022 r. i którzy superbohaterowie będą umilać nam czas? Przygotowaliśmy listę wszystkich zapowiedzianych produkcji na najbliższe 12 miesięcy.

31.12.2021
6:06
marvel cinematic universe 2022 mcu disney plus i am groot
REKLAMA

W minionym roku otrzymaliśmy aż pięć filmów i pięć seriali na motywach komiksów wydawnictwa Marvel. Wśród nich znalazły się takie kinowe produkcje jak "Czarna Wdowa", "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni", "Eternals", "Venom 2: Carnage" i "Spider-Man: Bez drogi do domu" oraz odcinkowe "WandaVision", "The Falcon and the Winter Soldier", "Loki", "What if...?" i "Hawkeye". Disney i Sony jednak się dopiero rozkręcają, a przyszły rok zapowiada się co najmniej równie dobrze.

REKLAMA

Marvel - nowe filmy w 2022 r.

W przyszłym roku zobaczymy w kinach cztery filmy aktorskie na motywach komiksów Marvela; trzy z nich wyprodukuje Disney, a jeden to dzieło Sony. Oprócz tego ta ostatnia wytwórnia szykuje na 2022 kolejną animację z cyklu "Spider-Verse". Wszystkie pięć filmów ma w dodatku już datę premiery, a trzy z nich otrzymały już pełnoprawne zwiastuny. A jakie tytuły znalazły się na liście?

Morbius - 28 stycznia 2022 r.

Pierwszym filmem na motywach komiksów Marvela na 2022 r. jest "Morbius". To produkcja wytwórni Sony, która bierze na tapet kolejnego złoczyńcę po Venomie. Tytułowy bad guy to "żyjący wampir", czyli naukowiec, który w wyniku prowadzonych na samym sobie eksperymentów zyskał supermoce upodabniające go do krwiopijców: łaknienie na ludzką krew, echolokacja itp.

Kolejny film z cyklu Marvel Cinematic Universe to bezpośrednia kontynuacja "Spider-Man: Bez drogi do domu". Doktor Strange będzie musiał się w nim zmierzyć ze skutkami nieudanego zaklęcia, którego rzucenie doprowadziło do przełamania bariery pomiędzy wymiarami. Co ciekawe, tym razem przeciwnikiem Czarodzieja będzie on sam z alternatywnego uniwersum (tudzież innej linii czasowej), a jego sojuszniczką zostanie Scarlet Witch.

Thor: Love and Thunder - 8 lipca 2022 r.

Trzeci z filmów na bazie komiksów Marvela i drugi film z cyklu MCU na 2022 r. to czwarta odsłona przygód nordyckiego boga piorunów. Chris Hemsworth jako Thor w "Thor: Miłość i grom" wystąpi u boku Tessy Thompson jako Walkirii oraz Natalie Portman, która po latach zagra ponownie (byłą już) dziewczynę syna Odyna, czyli Jane Foster. Ptaszki ćwierkają w dodatku, że tym razem to ona będzie dzierżyć Mjollnira...

Sony rozpocznie 2022 r. od filmu aktorskiego, a skończy na animacji "Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One)". To pierwsza z kontynuacji "Spider-Man. Uniwersum", czyli docenionego przez krytyków i widzów o Spider-Manach z różnych wymiarów, którzy muszą współpracować, aby pokonać Kingpina. Nie skłamię, jeśli powiem, że to właśnie na ten film czekam najbardziej!

Black Panther: Wakanda Forever - 11 listopada 2022 r.

Przyszły rok w kinie Marvel zakończy filmem "Black Panther: Wakanda Forever" - zakładając, że nie dojdzie do żadnego opóźnienia. Po tym, jak w wieku 43 lat niespodziewanie zmarł na raka odtwórca roli T'Challi, czyli Chadwick Boseman, przyszłość kontynuacji stanęła pod znakiem zapytania. Sytuacji nie poprawia fakt, że aktorka grająca Shuri, czyli siostrę głównego bohatera typowaną na kolejną Czarną Panterę, okazała się szurnięta.

Marvel - nowe seriale w 2022 r.

Na platformę Disney+ w przyszłym roku trafią co najmniej dwa streamingowe odcinki specjalne, którymi są "The Guardians of the Galaxy: Holiday Special" zaplanowane na grudzień 2022 r. oraz niezatytułowany jeszcze specialny program halloweenowy, który przygotowywany jest z myślą o platformie Disney+. Oprócz tego spodziewamy się pięciu zupełnie nowych seriali.

Ms. Marvel (6 odcinków)

Ms. Marvel to pakistańska superbohaterka, która mieszka w New Jersey. Kamala Khan, bo o niej mowa, jest muzułmanką i przedstawicielką rasy Inhumans, którą powołano do życia stosunkowo niedawno, ale podobnie jak Miles Morales szybko stała się ulubienicą fanów komiksów.

She-Hulk (10 odcinków)

"She-Hulk" to serial komediowy poświęcony Jennifer Walters, którą na platformie Disney+ wcieli się Tatiana Maslany. Kobieta jest prawniczką, która uzyskała podobne supermoce do Bruce Bannera A.K.A. Hulka. Spodziewamy się, że obok niej do Marvel Cinematic Universe powróci na dobre Daredevil.

Moon Knight (6 odcinków)

W tym serialu w tytułowej roli pojawi się Oscar Isaac. Aktor wcieli się w Marca Spectora, czyli byłego żołnierza, agenta CIA oraz najemnika z osobowością wieloraką, który zyskuje supermoce za sprawą egipskiego bóstwa nazywanego Khonshu. Szykuje się prawdziwa jazda bez trzymanki.

Secret Invasion (6 odcinków)

Nick Fury, który powołał do życia "inicjatywę Avengers", poleciał w kosmos. Spodziewamy się jego powrotu w serialu "Secret Invasion", w którym ponownie pojawią się też zmiennokształtni Skrulle. Fani liczą też na obecność agencji S.W.O.R.D. oraz bohaterów serialu "Agenci T.A.R.C.Z.Y.".

Ostatni z seriali Disneya na motywach komiksów Marvela, którego premiery spodziewamy się w 2021 r., to "I am Groot". Będziemy mieli tutaj do czynienia z animacją, która opowie o przygodach Baby Groota, czyli słynnego Strażnika Galaktyki i ostatniego przedstawiciela gatunku Flora Collosus z Planety X.

REKLAMA

Niewykluczone przy tym, że lista seriali Marvela na 2022 r. na tym się nie skończy.

Disney pracuje obecnie nad kilkoma innymi produkcjami w odcinkach, które nie dostały daty premiery. Wśród nich są "Ironheart", "Armor Wars", niezatytułowany serial poświęcony Wakandzie, "Echo", "Agatha: House of Harkness", "Spider-Man: Freshman Year", "Marvel Zombies" i nowa produkcja Destina Daniela Crettona. Kolejnych sezonów doczekają się też "What If...?" oraz "Loki".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA