REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. Dzieje się

Gina Carano pozywa Disneya za zwolnienie z pracy. Za pozew płaci Elon Musk

Gina Carano pozwała Dinseya oraz Lucasfilm za zwolnienie jej z produkcji "The Mandalorian" w 2021 r. w związku z postem w mediach społecznościowych. Aktorka porównała w nim bycie republikanką do bycia Żydówką podczas Holokautu. W pozwie złożonym w sądzie federalnym w Kalifornii aktorka zarzuca m.in. bezprawne zwolnienie z pracy.

07.02.2024
10:04
Gina Carano The Mandolorian
REKLAMA

Gina Carano postanowiła pozwać giganta Disney oraz Lucasfilm za zwolnienie jej z "The Mandalorian". Pozew, który został złożony w sądzie federalnym w Kalifornii i zarzuca bezprawne zwolnienie z pracy i dyskryminację. Aktorka chce też, by Lucasfilm zapłacił co najmniej 75 tys. dolarów odszkodowania za straty moralne. Gina Carano domaga się przywrócenia jej do obsady hitowego serialu.

REKLAMA

Gina Carano pozwała giganta Disney. Pozew zostanie sfinansowany przez Elona Muska.

Carano podkreśla, że została zwolniona za wyrażanie prawicowych opinii w mediach społecznościowych. Pozew finansuje sam Elon Musk, po tym jak obiecał zapłacić za działania prawne dla tych, którzy twierdzą, że doświadczyli dyskryminacji ze względu na aktywność na jego platformie.

Więcej o Disney czytaj w Spider's Web:

Na znak zaangażowania X Corp. w wolność słowa, jesteśmy dumni, że możemy zapewnić wsparcie finansowe dla pozwu Giny Carano, upoważniając ją do ubiegania się o dochodzenie swoich praw do wolności słowa w X i możliwości pracy bez zastraszania, nękania lub dyskryminacji

powiedział w oświadczeniu Joe Benarroch, szef operacji biznesowych w X.

Posty w mediach społecznościowych aktorki pochodziły nie z portalu X, ale z Instagrama. Później kontrowersyjne opinie umieściła też w serwisie X.

Ten post doprowadził do zwolnienia z "The Mandalorian"

Dodajmy, że w "The Mandalorian" aktorka grała Carę Dune przez pierwsze dwa sezony serialu Disney+. Gdy w lutym 2021 r. udostępniła post z innego konta na Instagramie, szybko spotkała się z krytyką.

REKLAMA

Żydzi byli bici na ulicach nie przez nazistowskich żołnierzy, ale przez swoich sąsiadów... nawet przez dzieci. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że aby dojść do punktu, w którym nazistowscy żołnierze mogli z łatwością złapać tysiące Żydów, rząd najpierw sprawił, że ich właśni sąsiedzi znienawidzili ich po prostu za to, że byli Żydami. Czym to się różni od nienawiści do kogoś za jego poglądy polityczne

brzmiał fragment wpisu, który doprowadził do zwolnienia gwiazdy.

Tuż po udostępnieniu wpisu przez aktorkę Lucasfilm oraz ówczesna agencja Carano usunęły aktorkę z obsady serialu. Carano twierdzi również, że zarówno Disney, jak i Lucasfilm miały nękać ją za to, że nie dostosowała się do ich punktu widzenia w wielu kwestiach związanych z Black Lives Matter. Aktorka zwraca też uwagę na wpisy w mediach społecznościowych aktorów "Gwiezdnych wojen": Pedro Pascala i Marka Hamilla, w których prezydent Donald Trump i jego zwolennicy byli porównywani do Adolfa Hitlera i nazistów. Jak twierdzi aktorka, Disney miał przymykać na oczy na wypowiedzi mężczyzn.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA