REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD /
  3. Dzieje się
  4. Netflix /

Netflix zaprasza na bezpłatne warsztaty. Program skierowany jest do pasjonatów z Polski

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych (KIPA) we współpracy z Netfliksem ogłosiła warsztaty, które mają zachęcić młodych ludzi do rozwijania kariery w branży kreatywnej w Polsce. Udział w programie pod hasłem "Nakręć się na przyszłość" jest bezpłatny, a termin nadsyłania zgłoszeń trwa do końca lipca.

14.07.2023
16:16
Netflix zaprasza na bezpłatne warsztaty. Program skierowany jest do pasjonatów z Polski
REKLAMA

W związku z rozwojem branży audiowizualnej w Polsce, który zaowocował ogromną liczbą produkowanych filmów i seriali, wzrosło zapotrzebowanie na osoby, które byłyby gotowe pracować nie tylko na planie, ale i przy procesie tworzenia treści audiowizualnych. Dlatego też KIPA, dzięki wsparciu Netfliksa, postanowiła zorganizować warsztaty pod hasłem "Nakręć się na przyszłość", podczas których młodzi uczestnicy mogliby odkrywać tajniki pracy przy produkcjach telewizyjnych i filmowych.

REKLAMA

Dzisiaj branża audiowizualna w Polsce daje młodym ludziom bezprecedensową szansę zdobycia ciekawej pracy - duża liczba produkcji filmowych i telewizyjnych tworzy ogromną potrzebę pozyskiwania i kształcenia nowych pracowników na tym rynku. Dlatego zachęcamy młodych ludzi do wyboru ścieżki zawodowej związanej z filmem. Pracę w ekipie produkcyjnej może znaleźć każdy, bo każdy z ponad 100 zawodów filmowych wymaga innych umiejętności i predyspozycji. KIPA stawia na edukację na każdym etapie życia zawodowego

- mówi Irena Strzałkowska, Prezeska Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych.

Trwają zapisy do programu "Nakręć się na przyszłość"

Do udziału w warsztatach zostanie zaproszonych 140 młodych osób. Podczas dwóch dni bezpłatnych zajęć młodzież zapozna się z podstawowymi regułami produkcji filmowej, a także dowie się, jaki zawód można wykonywać w ramach pracy w ekipie produkcyjnej oraz szeroko pojętej branży filmowej. Na warsztaty mogą zapisać się osoby w wieku 18-26 lat, nieposiadające zawodowego doświadczenia w branży audiowizualnej i mieszkające w jednym z 7 województw (dolnośląskim, łódzkim, małopolskim, podkarpackim, pomorskim, śląskim lub warmińsko-mazurskim), w których odbywać się będą warsztaty.

Startują zapisy do projektu "Nakręć się na przyszłość"
REKLAMA

Po zakończeniu warsztatów, wyłonionych zostanie 21 osób, które otrzymają stypendium, dzięki czemu zwycięzcy będą mogli wziąć udział w programie Film Spring Open w Krakowie w dniach 10-19 października. Stypendyści będą mieli za zadanie nakręcić krótkie filmy o wybranym zawodzie planu filmowego. Nad całym procesem będą czuwać mentorzy KIPA. W ramach projektu KIPA udostępni także materiały informacyjne, dzięki którym młodzi ludzie poszukujący swojej ścieżki zawodowej będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół filmowych, policealnych oraz kursów zawodowych.

Terminy warsztatów oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.kipa.pl. Zgłoszenia należy nadsyłać do 30 lipca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA