REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nicolas Cage zagrał w niemal 120 filmach, ale mówi, że musisz obejrzeć tylko jeden

Nicolas Cage został zapytany o to, który film miałby obejrzeć ktoś, kto jeszcze nigdy nie widział aktora na ekranie. Artysta nie wymigał się od odpowiedzi i postanowił wybrać jedną z ponad stu produkcji. Dla niektórych wybór może okazać się zaskakujący.

10.07.2024
9:29
nicolas cage 1 film pig
REKLAMA

Podczas rozmowy z "The New Yorker" Nicolasowi Cage'owi zostało zadane całkiem skomplikowane pytanie - aktor musiał bowiem wybrać ten jeden film, od którego widz miałby zacząć przygodę z jego produkcjami. A jest ich wcale niemało - Cage wystąpił bowiem w przynajmniej 115 produkcjach. Bratanek Francisa Forda Coppoli zadebiutował w wieku 18 lat na ekranie małą rolą w filmie "Beztroskie lata w Ridgemont High" z 1982 r., a rok później, już pod nazwiskiem Cage, zagrał w "Dziewczynie z doliny".

REKLAMA

Od tego czasu Nicolas Cage wystąpił w wielu popularnych produkcjach. Aktor ma na swoim koncie role w takich filmach jak "Czas zabijania", "Dzikość serca", "Zostawić Las Vegas", "Bez twarzy", "60 sekund", "Ghost Rider", "Adaptacja", "12 godzin" czy "Dream Scenario". Laureat Oscara i Złotego Globu nie wybrał żadnego z tych hitowych filmów - jego odpowiedź może okazać się dla wielu fanów zaskakująca.

Nicolas Cage wybrał film, który powinien obejrzeć każdy widz

Wielu fanów pewnie zaskoczyło to, że Cage nie zdecydował się zasugerować, by rozpocząć przygodę z jego produkcjami filmem "Zostawić Las Vegas", który zapewnił mu dwie najważniejsze nagrody - Oscara i Złoty Glob. Zamiast tego aktor wybrał dramat "Świnia" w reżyserii Michaela Sarnoskiego, który zadebiutował w lipcu 2021 r. i zebrał jedne z najlepszych recenzji w karierze Cage'a.

"Pig"

Jego fabuła śledzi losy Roba (w tej roli Nicolas Cage), który wiedzie spokojne życie w lesie wraz ze swoją towarzyszką - świnią. Ich beztroski czas, który spędzają na poszukiwaniu cennych trufli, przerywa wkroczenie lokalnych gangsterów. Mężczyźni uprowadzają świnię, a poturbowany Rob postanawia uratować ukochane zwierzę. Bohater, podążając mrocznymi ulicami Portland, będzie musiał zmierzyć się ze skrzętnie skrywanymi tajemnicami oraz ze swoją własną zagadkową przeszłością.

O Nicolasie Cage'u czytaj w Spider's Web:

Wiele osób z pewnością spodziewało się, że Cage zdecyduje się wybrać którąś ze swoich starszych i bardziej pamiętnych ról. Dlaczego zdecydował się akurat na "Świnię"? Cage, który kojarzony jest z energicznymi i ekstrawaganckimi postaciami wybrał produkcję Sarnoskiego, twierdząc, że aktorstwo jest dla niego obecnie bardziej osobiste.

"[Świnia]" jest czymś, z czego ludzie mogą coś wyciągnąć, ponieważ w pewnym momencie każdego z nas dotknie tragedia. To tylko kwestia czasu. To także film, który jest dla mnie jak piosenka ludowa. To bardzo cicha, delikatna produkcja, będący całkowitym przeciwieństwem… [moich poprzednich ról]. Ludzie myślą, że jestem szalony

- stwierdził.
REKLAMA

Film "Pig" obejrzysz w serwisie Prime Video.

Zdjęcie główne: kadr z filmu na YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA