REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Sean Penn dołącza do obsady ukraińskiego filmu wojennego. Kogo zagra?

Sean Penn należy do grona aktorów zaangażowanych społecznie. Gdy wybuchła wojna w Ukrainie, amerykański aktor poleciał do ogarniętego wojną kraju, by nakręcić dokument o ataku Rosjan. Teraz, jak donosi serwis Hollywood Reporter, Penn dołączy do obsady ukraińskiego filmu wojennego. Kogo zagra?

22.05.2023
12:45
sean penn wojna na ukrainie film dokumentalny
REKLAMA

Sean Penn, laureat Oscara i proukraiński aktywista podpisał właśnie kontrakt na zagranie w ukraińskim dramacie wojennym "Wojna oczami zwierząt". Jak donosi serwis Hollywood Reporter, film jest dziewięcioczęściową antologią, wyreżyserowaną przez dziewięciu ukraińskich filmowców, która opowiada o wojnie w Ukrainie z perspektywy zwierząt uwikłanych w ten okrutny konflikt.

REKLAMA

Sean Penn zagra w ukraińskim dramacie wojennym.

Myroslav Slaboshpytskyi, ukraiński reżyser "Plemienia" wyreżyseruje dziewiąty i ostatni odcinek, w którym Sean Penn wcieli się w postać amerykańskiego inżyniera dźwięku, który niechcący staje się świadkiem wybuchu wojny, gdy 24 lutego 2022 roku wojska rosyjskie dokonały inwazji na Ukrainę. Zdjęcia do produkcji mają ruszyć latem 2023 roku, natomiast film będzie kręcony w Los Angeles oraz w Ukrainie. Myroslav Slaboshpytskyi, reżyser dwóch odcinków "Wojny oczami zwierząt" nie kryje radości, że do nowego projektu udało mu się zaangażować Seana Penna.

Wszystkie historie w filmie oparte są na prawdziwych wydarzeniach

Jestem niesamowicie podekscytowany, że mogę być częścią tego filmu. To dla mnie wielki zaszczyt współpracować z niesamowitym aktorem i wybitną osobą oraz jednym z największych przyjaciół Ukrainy, Seanem Pennem. Był z nami podczas ataku 24 lutego i głęboko bada wojnę i Ukrainę w swoim filmie dokumentalnym. Jego wsparcie jest dla nas bezcenne -

cytuje słowa Myroslava serwis Hollywood Reporter.

Twórcy ukraińskiej produkcji podkreślają, że wszystkie historie w filmowej antologii oparte są na prawdziwych wydarzeniach.

REKLAMA

Ważne jest dla nas to, aby artyści kalibru Seana Penna nie tylko uznali przerażającą rzeczywistość, którą przedstawiamy, ale także wnieśli swój głos. Podkreśla to znaczenie ekobójstwa w Ukrainie. Każda kula, każdy fragment rakiety i każda kropla zanieczyszczonego paliwa, skażająca naszą ziemię, reprezentuje wolno działającą broń chemiczną, niszczącą nasz ekosystem. Sean Penn był naocznym świadkiem sytuacji na Ukrainie, co sprawia, że nie trzeba go przekonywać o znaczeniu tego tematu. Należy do wybranej grupy gwiazd, które całym sercem wspierają sprawy, w które wierzą i są gotowe do działania

wyjaśniają twórcy nowego filmu.

Premiera "Wojny oczami zwierząt" zaplanowana jest na zimę 2023 oraz 2024 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA