REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Dzieje się

Lubisz Spotify? To zapłacisz drożej. Subskrypcja ma podrożeć jeszcze w tym roku

W Spotify szykują się wielkie zmiany. I to niestety takie, które mogą uderzyć w nasze portfele. Mimo wcześniejszych zapewnień, że muzyczna platforma nie zamierza wprowadzać wyższych cen subskrypcji, CEO Spotify Daniel Ek ogłosił, że gdy nadejdzie odpowiedni moment, podniesienie miesięcznej kwoty subskrypcji stanie się faktem.

26.04.2023
10:41
Spotify
REKLAMA

Podwyżki cen bombardują nas z każdej strony. Tym razem zdecydował się na to także Spotify, gigant wśród muzycznych platform. Na ten moment mowa jest o zmianie cennika w USA, jednak kwestią czasu jest to, kiedy wyższe ceny subskrypcji pojawią się w Polsce.

Czytaj także: Jest dobry powód, żeby wrócić do Spotify. Serwis startuje z nową promocją

Mimo że na początku roku pojawiła się informacja o zanotowaniu przez firmę strat związanych z wyższymi kosztami reklamy, utrzymaniem personelu i zmianami kursów walut, CEO Daniel Ek zapewnił, że Spotify zamierza skupić się na rozwijaniu serwisu poprzez szybkość i wydajność, ale nie za wszelką cenę.

REKLAMA

Minęło zaledwie kilka miesięcy i wygląda na to, że dyrektor Spotify jednak zmienił zdanie i ogłosił wzrost cen, który według analityków nastąpić ma jeszcze na amerykańskim rynku jeszcze w tym roku.

Spotify zamierza podnieść cenę subskrypcji

Daniel Ek, CEO Spotify, ogłosił wzrost ceny miesięcznego abonamentu, który nastąpić ma jeszcze w 2023 roku, gdy "nadejdzie odpowiedni moment". Ek dodał, że mimo podniesienia ceny subskrypcji, w rzeczywistości wzrost ceny zostanie obniżony, ze względu na dostarczanie klientom ogromnej wartości.

REKLAMA

Jak podaje Billboard, mimo wzrostu kwartalnych przychodów o 14 proc., Spotify gotów jest podnieść ceny. Informacja o podwyżkach zderzyła się również z tym, że po raz pierwszy od 2006 roku, czyli momentu, w którym muzyczna platforma wystartowała na rynku, serwis osiągnął 515 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, co sprawia, że pierwszy kwartał tego roku jest najlepszym od 2018 roku, o czym Ek poinformował na Twitterze.

Spotify CEO poinformował o sukcesie platformy na Twitterze
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA