REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Seriale

Najczęściej piracone seriale 2021 roku. "WandaVision" na prowadzeniu

"WandaVision", "Loki", "Hawkeye" są najczęściej piraconymi serialami mijającego roku. Według danych z klientów sieci torrent, to produkcje Disney Plus spod znaku MCU były najczęściej pobieranymi produkcjami odcinkowymi. W pierwszej dziesiątce nie zabrakło jednak również miejsca dla "Wiedźmina" czy "Arcane".

28.12.2021
10:07
wandavision piracone seriale 2021 mcu
REKLAMA

"WandaVision", "Loki", "The Falcon and the Winter Soldier", "Hawkeye", "What if...?" - wszystkie odcinkowe produkcje MCU znalazły się w czołówce najczęściej piraconych seriali 2021 roku. Jedynie "Wiedźminowi" udało się rozbić hegemonię Disney Plusa. W rankingu najpopularniejszych tytułów ściąganych z sieci za pomocą torrentów adaptacja prozy Andrzeja Sapkowskiego zajęła trzecie miejsce.

Poza tym na liście dominują produkcje Disney Plusa. W mijających miesiącach internauci masowo piracili seriale MCU. Ma to sporo sensu, biorąc pod uwagę popularność kina superbohaterskiego i niedostępność platformy Myszki Miki w wielu krajach na świecie (również w Polsce).

REKLAMA

Najczęściej piracone seriale 2021 roku - Disney Plus znowu pobił konkurencję

Najczęściej piracone seriale 2021

Już w zeszłym roku listę najczęściej piraconych seriali zdominował "The Mandalorian". Niedostępność Disney Plusa nie powstrzymała fanów z różnych zakątków świata przed obejrzeniem pierwszego aktorskiego serialu osadzonego w świecie "Gwiezdnych wojen". Jak się okazuje podobnie rzecz miała się z odcinkowymi produkcjami spod znaku MCU.

Trudno nie zauważyć, że sytuacja w jakiej znalazł się Disney Plus jest tylko i wyłącznie konsekwencją działań macierzystej firmy platformy. Skoro serwis nie jest jeszcze powszechnie dostępny na świecie, internauci muszą radzić sobie na własną rękę. A to, dla osób niechętnych do zabawy w VPN-y oznacza po prostu ściąganie tych tytułów z torrentów.

Nie tylko produkcje Disney Plusa trafiły jednak do rankingu najczęściej piraconych seriali 2021 roku. Prócz nich na liście znalazły się dwa tytułu Netfliksa ("Wiedźmin" i "Arcane"), kultowa już animacja Adult Swim "Rick i Morty", czy epickie science fiction od Apple TV+ ("Fundacja") i Amazon Prime Video ("Koło czasu").

Najczęściej piracone seriale 2021 roku - TOP10:

 1. WandaVision
 2. Loki
 3. Wiedźmin
 4. The Falcon and the Winter Soldier
 5. Hawkeye
 6. What if...?
 7. Fundacja
 8. Rick i Morty
 9. Arcane
 10. Koło czasu
REKLAMA

Najczęściej piracone seriale 2021 roku - gdzie jest Squid Game?

Jak zaznaczają twórcy rankingu ze strony TorrentFreak powyższą listę należy czytać, biorąc pod uwagę dwa czynniki. Przede wszystkim zestawienie powstało jedynie na podstawie danych torrentów, a jest to tylko mała część całego pejzażu internetowego piractwa. Są jeszcze pirackie streamingi, rapidy, etc.

Co prawda w rankingu znalazł się "Wiedźmin" oraz "Arcane", ale jego twórcy zaznaczają, że torrenty będące paczkami całych sezonów czy też częściami danych tytułów są w nim niedoreprezentowane. Swoje kalkulacje oparli bowiem przede wszystkim na wynikach pojedynczych odcinków. Według wstępnych obliczeń w innym wypadku "Dom z papieru" zająłby pozycję piątą i w pierwszej dziesiątce nie zabrakłoby koreańskiego hitu Netfliksa "Squid Game".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA