REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Mocny weekend z Disney+. Zobaczcie mroczny film z Keirą Knightley. Co jeszcze warto obejrzeć?

Marcowy, przedwiosenny weekend z Disney+? Jeśli wybierzecie taką opcję, na pewno nie pożałujecie. Tym bardziej, że również i tym razem nie zabraknie wciągających propozycji zarówno filmowych, jak i serialowych. W tym tygodniu polecamy wciągnąć się w historię "Dusiciela z Bostonu" z Keirą Knightley w roli głównej oraz zobaczyć hit Jamesa Camerona, "Prawdziwe kłamstwa". Co jeszcze znalazło się w najnowszej ofercie Disney +?

18.03.2023
10:10
Keira Knightley w "Dusicielu z Bostonu"
REKLAMA

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, lecz jako że marcowe wieczory wciąż są chłodne, polecamy zanurzyć się w filmowy świat z Disney +. W tym tygodniu na fanów dobrego kina czeka kilka smakowitych propozycji.

REKLAMA

Weekend z Disney+. Co obejrzeć?

Pierwszą nowością, z którą polecamy się zapoznać, to "Dusiciel z Bostonu", dostępny na Disney+ od 17 marca. Film jest opartą na faktach historią Loretty McLaughlin i Jean Cole, pionierskich reporterek "Record American", które nagłośniły sprawę wstrząsających morderstw Dusiciela z Bostonu. Warto dodać, że pierwsza ofiara Dusiciela z Bostonu, 55-letnia kobieta została napastowana seksualnie oraz uduszona w swoim splądrowanym mieszkaniu 14 czerwca 1962 roku. Natomiast w ciągu kolejnych miesięcy kilka innych kobiet, w wieku od 65 do 85 lat zostało zamordowanych w bardzo podobnych okolicznościach. Wywołało to panikę wśród mieszkańców. W rolach głównych w "Dusicielu z Bostonu" wystąpili m.in. Keira Knightley, Carrie Coon oraz Chris Cooper.

Warto również przyjrzeć się produkcji "Prawdziwe kłamstwa". To hit sprzed lat, a dokładnie z 1994 roku w reżyserii Jamesa Camerona z iście gwiazdorską obsadą. W rolach głównych wystąpili m.in. Arnold Schwarzenegger, Jamie Lee Curtis oraz Tom Arnold. Schwarzenegger gra dość lekkomyślnego tajnego agenta Harry'ego. Sprawy wymykają się spod kontroli, gdy Harry zaczyna podejrzewać swoją żonę o oszustwa. Używa więc swoich powiązań żeby dowiedzieć się co się dzieje (żona myśli, że jest on tylko sprzedawcą komputerów). Oprócz tego ma do wykonania tajną misję dla rządu. "Prawdziwe kłamstwa" dostępne są na Disney+ od 17 marca.

W weekend warto również przyjrzeć się filmowi "Bono & The Edge A Sort Of Homecoming", dostępny od 17 marca. To produkcja dokumentalna o historii i muzyce legendarnej grupy U 2 z Bono na czele. Bono i The Edge wracają do Dublina z Dave'em Lettermanem i rozmawiają o życiu muzyków i o swojej przyjaźni. Dokument przedstawia niepublikowane dotąd nagrania i wywiady, w których muzycy rozmawiają o procesie tworzenia piosenek i o tym, co było inspiracją ich największych hitów. Podczas lockdownu w 2020 roku Bono i Edge na nowo przyjrzeli się swoim sztandarowym piosenkom i nagrali je ponownie. Po ich wydaniu Bono zaprosił Dave'a do Dublina na specjalny występ w budynku dawnego Ambassador Cinema na O'Connell Street. Dokument w reżyserii Morgana Neville'a jest jednocześnie koncertem, podróżą i opowieścią o jednej z najbardziej niezwykłych przyjaźni w historii rock and rolla.

Co jeszcze zobaczyć na platformie Disney+?

REKLAMA

Poza naszymi propozycjami, warto również przyjrzeć się pozostałym produkcjom Disney +.

  • "Szczerze mówiąc: Rozmowy z Robin Robers", od 15 marca
  • "Rezydenci", od 15 marca
  • "Gdzie jest szeregowy Dulaney"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA