REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka /
  3. Dzieje się

Kim jest Karolina Baran? Młoda Polka podbija amerykańskiego "Idola"

Programy typu talent show pozwalają się wybić i robić wielkie kariery nikomu wcześniej nieznany osobom. Pokazuje to droga do sławy takich gwiazd jak chociażby Brodka czy Dawid Podsiadło. Tym razem głośno jest o pewnej Polce, Karolinie Baran, ukrywającej się pod pseudonimem Kayera. Karolina podbija najnowszą edycję amerykańskiego "Idola".

11.04.2023
13:28
Karolina Baran, Idol
REKLAMA

"Idol" to jeden z najpopularniejszych programów talent show. W polskiej edycji dzięki niemu wybiły się takie gwiazdy, jak m.in. Monika Brodka czy Tomek Makowiecki. W Polsce nie powstają już kolejne edycje "Idola". Inaczej jest w USA.

REKLAMA

Polka podbija amerykańską edycję "Idola". Kim jest 21-letnia Karolina Baran?

Trwa tam już 21. odsłona muzycznego talent show, natomiast jedną z najbardziej wyróżniających się osób jest piosenkarka ukrywająca się pod pseudonimem Kayera. Pseudonim należy do Polki, Karoliny Baran, która bardzo dobrze sobie radzi w amerykańskim "Idolu". Po przejściu kolejnego etapu, jest obecnie w gronie 24 najlepszych wokalistów.  21-letnia Karolina Baran, "Kaeyra", śpiewa w programie przez takimi jurorami, jak Katy Perry, Lionel Richie oraz Luke Bryan. Choć niejednokrotnie mówiła, że jest bardzo zestresowana udziałem w programie, z odcinka na odcinek coraz lepiej jej idzie.

To nie pierwszy program talent show, w którym wystąpiła Karolina Baran

Karolina Baran jest córką polskich imigranów z Chicago. 21-latka od kilku lat mieszka w Los Angeles, gdzie właśnie tam skończyła Musicians Institute College w Hollywood. Swoją przygodę ze śpiewaniem, rozpoczęła, gdy miała 12 lat i już wtedy występowała razem ze swoim zespołem - Profusion. Muzyka towarzyszy jej od wielu lat, a ona wciąż rozwija się muzycznie. Aktualnie gra na kilku intrumentach i komponuje swoją muzykę.

Zresztą amerykański "Idol" to nie pierwsze reality show, w którym wzięła udział 21-letnia Polka. Gdy miała 15 lat, wystąpiła w popularnym w Stanach programie, "America's Got Talent". Choć wtedy jej występ bardzo spodobał się jurorom, to Karolina była jednak wtedy zbyt młoda na program o tak dużej potędze. Dlatego postanowiła zniknąć z muzycznego show.

Pamiętam, że pomyślałam wtedy, że to troszkę za dużo jak na 15 lat. Uświadomiłam sobie, że nie jestem jeszcze gotowa jako osoba i jako artysta. Nie wiedziałam, jakie piosenki chcę śpiewać, nie wiedziałam, jak się chcę ubierać. Wiedziałam tylko, że lubię śpiewać, ale to było za mało - mówiła w rozmowie dla Radio Rampa. Na szczęście 21-latka jest już gotowa na karierę. Na swoim koncie ma m.in. wykonanie hymnu USA przez meczami Chicago Bulls, Chicago White Sox czy Windy City Bulls.

REKLAMA

Z kolei polskiej publiczności Karolina znana jest fanom festiwalu w Sopocie,  Top Of The Top Sopot Festival, gdzie zaprezentowała się publiczności w 2021 roku. Karolina może też liczyć na wsparcie polskiej polonii w Stanach Zjednoczonych. Choć 21-latka wychowywała się w USA, chętnie mówi w polskim języku. Polską piosenkarkę obserwuje już 24, 4 tysiące followersów na Instagramie. Na jej instagramowym profilu nie brakuje zdjęć oraz występów z 21. edycji "Idola". Karolina chętnie fotografuje się z jurorami amerykańskiego "Idola", m.in. Lionelem Richie. W jednym z wywiadów mówiła też, jak ogromne wsparcie daje jej jury, m.in. wspomniany Richie.

Pamiętam, jak Lionel Richie wziął mnie za rękę przed przesłuchaniem i powiedział, że wszystko będzie OK. Wtedy poczułam, że tak właśnie będzie. Wszystko będzie OK - mówiła w jednym z wywiadów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA