REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

To pierwszy stan w USA, który zakazuje TikToka. Przepisy lada chwila wchodzą w życie

Montana jest pierwszym stanem w USA, który zakazuje TikToka. To decyzja gubernatora tego stanu, Grega Gianforte. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 stycznia 2024 roku. Co jest powodem takiej decyzji?

18.05.2023
9:39
blackout-challange-tiktok-archie-battersbee-eutanazja-dziecka
REKLAMA

Podczas, gdy TikTok prężnie się rozwija, podbijając serca kolejnych użytkowników, amerykański stan Montana zakazuje jego używania. Greg Gianforte podjął radykalną decyzję o zakazie TikToka wśród mieszkańców, natomiast nowe przepisy mają wejść w życie 1 stycznia 2024 roku. Polityk z Partii Republikańskiej stwierdził, że zakaz wzmacnia wspólny priorytet ochrony mieszkańców Montany przed inwigilacją Komunistycznej Partii Chin.

REKLAMA

Zakaz TikToka w stanie Montana.

Komunistyczna Partia Chin wykorzystująca TikToka do szpiegowania Amerykanów, naruszania ich prywatności, gromadzenia ich osobistych, prywatnych i wrażliwych informacji jest dobrze udokumentowana - podkreślał Gianforte. Ustawę, która ma wejść w życie w styczniu 2024 nazwał "najbardziej zdecydowanym działaniem jakiegokolwiek stanu". Co na to kierownictwo TikToka?

Chcemy zapewnić mieszkańców Montana, że mogą nadal używać TikTok do wyrażania siebie, zarabiania na życie, podczas gdy my nadal pracujemy nad obroną praw naszych użytkowników w Montanie i poza nią - skomentowali przedstawicie TikToka.

REKLAMA

Będą surowe kary za naruszenie zakazu

Warto dodać, że każde naruszenie zakazu może wiązać się z karą w wysokości 10 tysięcy dolarów. Egzekwowaniem przepisów ma zająć się Departament Sprawiedliwości stanu Montana. TikTok, który należy do chińskiej firmy technologicznej ByteDance nie ma dobrej reputacji wśród niektórych amerykańskich ustawodawców. Domagają się zakazania aplikacji w całym kraju, z powodu obaw o potencjalny wpływ chińskiego rządu na platformę. W tym roku pod koniec lutego Biały Dom dał agencjom rządowym 30 dni na upewnienie się, czy aby na pewno nie mają zainstalowanego TikToka na m.in. urządzeniach mobilnych. Aby zapewnić więc bezpieczeństwo danych w USA, wszystkie agencje federalne muszą usunąć TikToka z systemów oraz telefonów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA