REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Twitch zamyka działalność w Korei. Streamerzy uciekają

Twitch za pośrednictwem e-maila informuje popularnych streamerów, że zamyka działalność w Korei, a powodem mają być zbyt duże koszty utrzymania. Platforma ma zniknąć z kraju już na początku przyszłego roku.

06.12.2023
10:39
Twitch zamyka działalność w Korei. Streamerzy uciekają
REKLAMA

Twitch, czyli platforma streamingowa, którą dobrze znają użytkownicy transmitujący gry na żywo, w Polsce działa dosyć prężnie i jest de facto miejscem pracy dla wielu influencerów. Ze swojej popularności na Twitchu utrzymują się twórcy internetowi na całym świecie. Okazuje się jednak, że koreańscy streamerzy będą musieli niebawem pisać nowe CV - CEO serwisu rozsyła bowiem e-maile z informacją, że niebawem w Korei nie będzie można już dłużej korzystać z serwisu, a wszystkie aktywne subskrypcje zostaną anulowane.

REKLAMA

Twitch zamyka działalność w Korei. Koreańscy streamerzy opuszczają platformę

Informację o tym, że Twitch zniknie z koreańskiego rynku 27 lutego 2024 roku, rozsyłał za pośrednictwem e-maila Dan Clancy, CEO platformy. Treść wiadomości została udostępniona przez jednego z użytkowników. Z oświadczenia wynika, że Twitch przynosi większe straty niż zyski, a próby obniżenia kosztów spełzły na niczym:

Chcę powtórzyć, że była to bardzo trudna decyzja i jesteśmy niezwykle rozczarowani, że musieliśmy ją podjąć. Korea zawsze i nadal będzie odgrywać szczególną rolę w międzynarodowej społeczności e-sportowej i jesteśmy wdzięczni za społeczności, które zbudowali na Twitchu

- napisał Dan Clancy.
REKLAMA

Co w takim razie stanie się z koreańskimi streamerami? Twórcy zostaną zmuszeni do opuszczenia Twitcha i przejścia na inną, najprawdopodobniej gorszą pod względem opcji i dostępności platformę. Tego typu serwisy są w większości koreańskojęzyczne, co znacznie utrudni ich widoczność fanom z Zachodu. Twitch zapewnił, że postara się znaleźć streamerom nowe miejsca pracy i podkreślił, że kontaktuje się już w tym celu z innymi platformami.

Twitch zamyka działalność w Korei
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA