REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Na TikToku rządzi Wes Anderson. Ten trend jest absolutnie zjawiskowy

Wes Anderson doczekał się własnego trendu w mediach społecznościowych, głównie na TikToku oraz Instagramie. O ile fotograficzne kadry w stylu filmów amerykańskiego reżysera nie są niczym nowym w social mediach, to krótkie filmiki kręcone w tej estetyce od kilku tygodni podbijają instagramowe oraz tiktokowe konta. W tych krótkich pastelowych wideo można dostrzec coś więcej, niż tylko piękne kadry i słodkie kolory. Trend sprytnie przemyca też ważne tematy, takie jak wojna w Ukrainie.

14.05.2023
18:05
Wes Anderson Trend
REKLAMA

Filmy Wesa Andersona mają wiele fanów na całym świecie. W przypadku amerykańskiego filmowca nie tylko fabuła, ale również strona wizualna jest bardzo ważna w opowiadanej historii. Andersonowe kadry to nic innego jak idealnie symetryczne ujęcia, szybkie cięcia, dopasowane kolorystycznie stylizacje, scenografia w przyjemnych, cieszących oko pastelowych kolorach oraz elementy wystroju w stylu vintage. Gdy wpiszemy w instagramową wyszukiwarkę hasztag #wesanderson poza samymi zdjęciami Wesa oraz informacjami o filmach reżysera, naszym oczom ukaże się mnóstwo zdjęć zabytków czy wnętrz w stylu Andersona.

REKLAMA

Ten trend podbił TikToka i Instagrama. Każdy może zatopić się w bajkowym świecie Wesa Andersona.

Od kilku tygodni furorę robi Wes Anderson Trend, czyli króciutkie filmiki, przedstawiające zwyczajne czynności, ale też relacje z podróży, odpoczynek czy pracę, zatopione w ujęciach rodem z filmów słynnego reżysera. Jak się okazuje, wszystko może wyglądać bajkowo i pastelowo, tak jak w filmach Wesa. Wystarczy tylko odpowiednio zmontować filmy i użyć odpowiednich kolorów. A do tego symetryczne ujęcia oraz szybkie cięcia. Szał na kolorowe kręcenie codzienności na TikToku oraz instagramowych rolkach pojawił się kilka tygodni temu w USA. Wtedy to jedna z nowojorskich fotografek Ava Williams udokumentowała podróż pociągiem w stylu filmowca. W ciągu kilku dni jej krótkie wideo miało miliony wyświetleń.

@avawillyums

With a good imagination, everything is symmetrical. Let a girl day dream! #wesanderson

♬ Obituary - Alexandre Desplat

Od tamtego czasu post na tikToku zgromadził ponad 13 milionów wyświetleń i zachęcił innych użytkowników z całego świata do tworzenia własnych opowieści w rytm ścieżki dźwiękowej francuskiego kompozytora filmowego Alexandre'a Desplata z filmu Andersona "Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun" z 2021 roku. Trend tak mocno przebił się do świata social mediów, że tworzą go zarówno zwykli użytkownicy, jak i telewizyjne gwiazdy czy politycy. To już globalny fenomen wśród internetowych trendów, podobnie jak było w przypadku tańca serialowej "Wednesday", gdzie taneczne choreografie do hitu Lady Gagi tworzyli dosłownie wszyscy.

Trend Wesa Andersona sprytnie przemyca poważne tematy

Przeglądając kolejne rolki w stylu filmów Wesa, wiele wskazuje na to, że ten uroczy trend będzie jeszcze długo obecny. Co ważne, rolki nawiązujące estetyką do takich filmów jak chociażby "Grand Budapest Hotel" czy "Kochankowie z księżyca" przemycają nie tylko codzienność w pastelowych kolorach, ale również i ważne tematy. W jednej z kompilacji na YouTube duże wrażenie robi jeden z filmików, który został nagrany w Ukrainie, prezentując zniszczone budynki oraz wnętrza domów i przebijające się z nich pastelowe kolory.

Wes Anderson trend
REKLAMA

Trend stał się popularny do tego stopnia, iż na wielu instagramowych czy tiktokowych kontach użytkownicy mogą znaleźć tutoriale pokazujące, jak zrobić rolkę w stylu filmów Wesa Andersona. Kto wie, może użytkownicy social mediów będą niebawem czerpać inspiracje do swoich reelsów z najnowszego filmu amerykańskiego reżysera, "Astroid City" , który swoją premierę będzie mieć w czerwcu tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA