REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Facet z Płocka napadł na sklep i ukradł figurki Funko POP. Grozi mu więzienie

Hitowe figurki wśród społeczności popkulturowych geeków stały się łupem złodzieja, który kilka dni temu wyniósł je z jednego z centrum handlowego w Płocku. Choć kradzież udała się, a złodziej kolejnego dnia wrócił po więcej, dzięki czujności pracowników został zatrzymany przez policjantów. Miłośnikowi kradzionych figurek grozi do 5 lat więzienia.

08.01.2024
10:41
Figurki Funko POP
REKLAMA

Figurki Funko POP uwielbiają miłośnicy filmów, seriali, gier, czy muzyki. Do ich fanów należy też pewien 22-letni złodziej, który z początkiem stycznia ukradł z jednego ze sklepów w Płocku 29 figurek, po czym nie zapłacił za nie i uciekł . Jako że raz udało mu się ukraść 29 sztuk, następnego dnia przyszedł kolejny raz do sklepu, lecz tym razem dzięki czujności pracowników sklepu nie udało się mu uciec.

REKLAMA

22-latek ukradł figurki Funko POP. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Co prawda gdy obsługa sklepu powiadomiła funkcjonariuszy, początkowo miłośnik kradzionych figurek uciekł ze sklepu, lecz dzięki konkretnym wskazówkom udzielonym przez pracownika szybko został zatrzymany kilka ulic dalej przez policjantów.

Więcej o popkulturze przeczytasz w Spider's Web:

Łączna wartość skradzionych figurek to ponad 1700 złotych. Warto dodać, że nie była to pierwsza kradzież 22-latka. Już wcześniej został ukarany za liczne kradzieże. Teraz mężczyźnie grodzi do 5 lat więzienia. Dla tych, którzy nie za bardzo wiedzą, czym są figurki Funko Pop, szybko przypomnijmy.

Figurki Funko POP. Co to za zabawki?

Figurki POP! są wykonane z vinylu i mają różne wielkości. O figurkach Funko POP mówi się, że jest to przede wszystkim mocna społeczność zbieraczy popkulturowych geeków oraz inwestorów, którzy kupują setki figurek i co ciekawe nigdy ich nie otwierają.

REKLAMA

Figurki Funko POP zdobyły tak dużą popularność dzięki wiedzy oraz pasji założyciela, Mike'a Beckera. Firma Funko powstała pod koniec lat 90. dokładnie w 1998 r. od początku skupiając się na produkcji vinylowych figurek. Początkowo produkcja zabawek odbywała się w mieszkaniu Beckera. Warto podkreślić, że w 2005 r. firma Funko została odkupiona przez Briana Mariotti. Właśnie wtedy ruszył istny szał na figurki POP Vinyl. Firma Funko wykupiła licencje na wielkie marki jak m.in. Sony Pictures, DC Comics czy HBO. Wielką zaletą wspomnianych figurek jest ogromna różnorodność. Figurki nie ograniczają się tylko i wyłącznie do ludzkich postaci oraz konkretnych uniwersów. Wśród nich można też znaleźć serie Rocks z aktorami oraz gwiazdami muzyki.

Zdjęcie główne: Pixabay

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA