1. Rozrywka
  2. Seriale

Najlepsze seriale na lato. "The Bear" powraca na Disney+ z 2. sezonem - a wy musicie go obejrzeć!

Lokowanie produktu: Disney+

Lato w pełni, choć zdarza się, że pogoda nie domaga. Na szczęście deszczowe, spędzane w domu dni bardzo łatwo możemy wypełnić jakościową rozrywką - na przykład świetnymi serialami. Na ratunek przybywa Disney+, który zapewnia swoim subskrybentom sporo fajnych premier tego lata - na czele z 2. sezonem znakomitego "The Bear", czyli serialu, który skradł serca widzów i krytyków na całym świecie.

10.08.2023
8:02
disney plus najlepsze seriale na lato the bear 2 nowości
REKLAMA

Disney+ nie potrzebował wiele czasu, by przekonać do siebie polskich widzów. Nic dziwnego - biblioteka serwisu obfituje w świetne filmy i seriale, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Platforma zapewnia mnóstwo mocnych treści również w wakacje, gdy, jak mogłoby się wydawać, spędzamy znacznie mniej czasu przed ekranami.

Dla tych z was, którzy szukają jakościowych produkcji odcinkowych w te wakacje, wybrałem kilka znakomitych tytułów, które warto zobaczyć. Nacisk chciałbym położyć zwłaszcza na pierwszy z nich - jest to bowiem kontynuacja jednego z największych zaskoczeń zeszłego roku; serial który wywołał zachwyt widzów i krytyków, ciesząc się bardzo ciepłym przyjęciem.

Czytaj także:

Disney+: najlepsze seriale na lato 2023

The Bear, sezon 2.

Już 2 sierpnia ofertę Disney+ wzbogaci kontynuacja znakomitego serialu z nagrodzonym za główną rolę Złotym Globem Jeremym Allenem Whitem. To niesamowite, jak wielkie napięcie potrafi zbudować produkcja skupiona na tematach okołokulinarnych, gdy opowiedziana jest w taki sposób. Skrajnie różne charaktery zderzają się ze sobą w jednym pomieszczeniu, próbując współpracować i zmierzyć się z presją czasu. Serial stoi znakomitą realizacją, wartkim montażem i fenomenalnie napisanymi bohaterami - są żywi, pełnokrwiści i pełnowymiarowi, wierzymy im i w nich, również dzięki zniuansowanej, powściągliwej grze aktorskiej.

Głównym bohaterem tej opowieści jest Carmy Berzatto. To do niego ciągną ludzie, aby przebywać w towarzystwie najlepszego kucharza na świecie - szefa kuchni, który z własnej woli prowadzi zapyziałą knajpkę. Carmy planuje całą swoją wiedzę wykorzystać, aby postawić biznes swojego zmarłego brata na nogi.

Zbrodnie po sąsiedzku, sezon 3.

"Zbrodnie po sąsiedzku" okazały się wielkim zaskoczeniem - serial z Seleną Gomez to jeden z najlepiej ocenianych tytułów ubiegłych lat. Produkcja skupia się na trójce miłośników podcastów true crime, którzy sami wpadają na trop prawdziwej zbrodni - w ich apartamentowcu doszło bowiem do morderstwa. Komedia, kryminał, obyczaj, satyra i dramat w jednym - a chemia między Gomez, Steve'em Martinem i Martinem Shortem jest absolutnie ujmująca. Polecam nadrobić - już 8 sierpnia w serwisie wyląduje 3. sezon!

Snowfall: cały serial

W Disney+ znajdziemy już wszystkie 6 sezonów fenomenalnej kokainowej epopei. "Snowfall" powstawało dla stacji FX pod okiem Johna Singletona, Erica Audio i Dave’a Androny. Legendarny Singleton, którego nierówna twórczość zaowocowała m.in. wybitnymi. "Chłopakami z sąsiedztwa" i kilkoma świetnymi odcinkami lubianych seriali, wyprodukował, napisał i częściowo wyreżyserował również ten projekt - opowieść o genezie epidemii cracku w latach 80. i jej wpływach na amerykańskie społeczeństwo.

Niestety, w 2019 roku pożegnaliśmy tego filmowca, a serial został w rękach wspomnianych Androna i Amadio. Na szczęście panowie udowodnili już, że czują temat i znają się na rzeczy. Każdy kolejny sezon "Snowfall" - po niezłym, ale nieurywającym tylnej części ciała pierwszym - okazywał się coraz lepszy. Produkcja skupia się na inteligentnym młodzieńcu, Franklinie, który coraz głębiej zanurza się w bagnie narkotycznego biznesu - poza chłopakiem obserwujemy też kolejne wydarzenia z perspektyw wielu innych bohaterów.

Rozterki Fleishmana

Świeżo rozwiedziony 41-letni Toby Fleishman (Jesse Eisenberg) zanurza się w świecie aplikacji randkowych, gdzie odnosi nieoczekiwane sukcesy - jest to dla niego nowość, bowiem w młodości nie szło mu tak dobrze. Nagle jego była żona (wybitna Claire Danes) znika, zostawiając go z dwojgiem małych dzieci i bez żadnych wieści, gdzie jest i czy planuje powrócić. Piękna, poruszająca adaptacja bestsellerowej książki - ta opowieść z pewnością trafi do każdego widza, który kiedykolwiek przeżył życiowy kryzys. Historia o tych, którzy zerkają wstecz; o rozczarowanych, zagubionych, zmęczonych. Takiego tytułu we współczesnej telewizji brakowało.

Lokowanie produktu: Disney+
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA