REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Dzieje się

Elton John złożył zeznania w procesie Kevina Spaceya. Wiadomo, co powiedział

W Londynie trwa proces Kevina Spaceya, który jest oskarżony przez czterech mężczyzn o niezgodnych z prawem czynów na tle seksualnym. Miało do nich dochodzić w latach 2001-2013. Teraz ochrona postanowiła wezwać na świadków Eltona Johna, ale też jego partnera. Wiadomo, co zeznali.

18.07.2023
16:30
Elton John złożył zeznania
REKLAMA

Trwa proces Kevina Spaceya w sądzie Crown Court w Londynie. Spacey został oskarżony przez czterech mężczyzn o napaści seksualne. Miało do nich dochodzić w latach 2001-2013, gdy Spacey pełnił funkcję dyrektora artystycznego londyńskiego teatru Old Vic.

REKLAMA

Elton John zeznał w procesie Kevina Spaceya. Co powiedział?

Proces wciąż trwa i przesłuchiwani są w tej sprawie kolejni świadkowie. Teraz obrona wezwała na świadków Eltona Johna oraz jego męża. Obaj złożyli zeznania przez wideokonferencję. natomiast to, co powiedzieli, podważa wiarygodność jednej z domniemanych ofiar Kevina Spaceya. Warto dodać, że podczas rozprawy odbywającej się wraz z początkiem lipca, jeden z oskarżycieli zaszokował pewnym porównaniem. Stwierdził, że Spacey przypomina psychopatycznego mordercę, którego zagrał w thrillerze Davida Finchera - "Siedem".

Jest podobnie upiorny. Od samego początku naszej znajomości próbował mnie uwieść. Lubił chwytać mnie za rękę i kłaść moją dłoń na swoje przyrodzenie. Gdy go odpychałem i mówiłem, że jest świrem, reagował śmiechem - powiedział przesłuchiwany mężczyzna.

Przyznał też, że gdy odwoził Kevina Spaceya na coroczny bal charytatywny White Tie and Tiara, Kevin Spacey w pewnym momencie złapał go za krocze, przez co ten o niemal nie spowodował wypadku. Kevin Spacey oczywiście zaprzeczył stawianym mu zarzutom. Nigdy nie uczestniczyłem w misji samobójczej - powiedział, a jego wersję potwierdzają zeznania, które 17 lipca złożyli organizatorzy wspomnianego balu, czyli Elton John oraz jego mąż - David Furnish.

Muzyk i jego partner przebywają obecnie w Monako, lecz zdecydowali się zeznawać za pomocą wideokonferencji. Elton John zdradził, że tej nocy, gdzie Kevin miał zaatakować jedną z jego ofiar podczas podróży autem na bal, przyleciał do posiadłości Eltona prywatnym odrzutowcem i został u niego na noc. Elton zapytany o to, czy pamięta przybycie aktora na jego bal, odpowiedział: Tak, miał na sobie biały krawat , przyleciał prosto do nas i nocował w naszym domu. Również mąż muzyka potwierdził jego wersję wydarzeń.

REKLAMA

Kevin Spacey usiłuje wrócić do kina. Na razie gra w niszowych produkcjach

Z kolei adwokat Kevina Spaceya, Patrick Gibbs KC, odczytał w sądzie listy od przyjaciół, ale i również współpracowników swojego klienta. Ci wypowiedzieli się o aktorze w samych dobrych słowach. Mimo sympatii ze strony wielu kolegów oraz współpracowników, kariera Kevina Spaceya mocno się podłamała po oskarżeniach na tle seksualnym. Gwiazdor stracił przecież główną rolę w serialu "House of Card" i został usunięty też z obsady "Wszystkich pieniędzy świata" Ridleya Scotta. Afera położyła się również cieniem na film "Gore" Netfliksa, gdzie Kevin Spacey wcielał się w rolę Gore Vidala. Mimo że gwiazdor usiłuje wrócić do świata filmu, grywa na razie w offowych produkcjach. Już w sierpniu tego roku do kin trafi komediowy thriller "Peter Five Eight" z udziałem Kevina Spaceya. Warto tez dodać, że na premierę czeka też inna produkcja z udziałem amerykańskiego aktora, "The Man Who Drew God" oraz brytyjski thriller "Control", gdzie Kevin użyczył jedynie głosu jednemu z bohaterów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA