REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nowy spin-off „Gry o tron” będzie mieć coś wspólnego z „Black Mirror”. Ogłoszono reżysera i liczbę odcinków

Tak, powstaje kolejna produkcja z uniwersum „Gry o tron”. Pod koniec 2025 roku światło dzienne ma ujrzeć nowy spin-off o tytule „A Knight of the Seven Kingdoms”. Będzie to adaptacja noweli George’a R.R. Martina „The Hedge Knight”. Aktualnie wiemy już, że serial zyskał nowego, bardzo utalentowanego, reżysera. Do sieci trafiła również informacja o tym, z ilu odcinków będzie się składał.

08.05.2024
14:37
Nowy spin-off Gry o tron, reżyser, liczba odcinków, serial, Black Mirror
REKLAMA

Owen Harris jest znany z dwóch genialnych epizodów kultowego serialu „Black Mirror”. Chodzi dokładnie o „Be Right Back” i „San Junipero”. Twórca dołączył do ekipy HBO jako producent wykonawczy oraz reżyser pierwszych trzech odcinków nadchodzącej produkcji „A Knight of the Seven Kingdoms”. Jest to bardzo dobra wiadomość, gdyż dotychczasowa praca Harrisa cieszyła się w branży niezwykłym uznaniem.

Choć premiera zbliżającego się wielkimi krokami prequela „Gry o tron” planowana jest na koniec 2025 roku, to zdjęcia do niej mają rozpocząć się jeszcze w bieżącym roku. Oznacza to, że oddani fani serii nie będą się nudzić. Otrzymają co najmniej jeden sezon serialu na rok. HBO rozwija również inny projekt, a mianowicie prequel opowiadający o podbojach Aegoan Targaryena, za który ma odpowiadać Mattson Tomlin, ale aktualnie nie otrzymał on jeszcze oficjalnego zielonego światła.

REKLAMA

A Knight of the Seven Kingdoms z uniwersum Gry o tron: Owen Harris wyreżyseruje 3 z 6 odcinków

Pierwszy sezon serialu „A Knight of the Seven Kingdoms” ma składać się z 6 odcinków. Oznacza to, że będzie on bardziej zwarty, niż pierwotne odsłony „Gry o tron” oraz produkcja „Ród Smoka”. Przypomnijmy, że wtedy mogliśmy oglądać aż 10 epizodów na sezon. Liczba ta wydaje się więc być odpowiednia, a w szczególności biorąc pod uwagę fakt, że „A Knight of the Seven Kingdoms” jest adaptacją 160-stronicowej powieści George'a R.R. Martina „The Hedge Knight”, a nie jednej z jego 900-stronicowych epickich powieści. Akcja nadchodzącej produkcji ma dziać się 100 lat przed wydarzeniami znanymi z „Gry o tron”. Dwóch dzielnych bohaterów wędruje po Westeros. Jednym z nich jest młody, naiwny, ale odważny Ser Duncan Wysoki. Towarzyszy mu giermek imieniem Jajo. W tym czasie linia Targaryenów wciąż dzierży Żelazny Tron, a wiele osób nadal pamięta jeszcze o ostatnim smoku. W rolę Ser Duncana Wysokiego wcieli się Peter Claffey, a w rolę Jaja - Dexter Sol Ansell.

Oficjalny zwiastun drugiego sezonu serialu Ród Smoka, dostępnego na platformie HBO Max

Serial „Gra o tron” można obejrzeć na platformie HBO Max.

REKLAMA

Więcej o produkcjach dostępnych na platformie HBO Max, czytaj na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA