REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Byli ikoniczną parą lat 90. To najpopularniejsze zdjęcie z czasów związku Kate Moss i Johnny'ego Deppa

Tworzyli jedną z najbardziej ikonicznych par lat 90. Ona robiąca karierę jako wzięta modelka, on znany już publiczności aktor, w którym podkochiwały się kobiety na całym świecie. Johnny Depp i Kate Moss to para show-biznesu lat 90., która potrafiła wzbudzać nie lada emocje, dostarczając kolorowej prasie "pożywny materiał", zakrapiany alkoholem w hotelowych pokojach. Z tamtego okresu pochodzi jedno z najsłynniejszych zdjęć pary, której relacja określana była przez media jako "kokainowy romans". Przypomnijmy sobie historię związku supermodelki i niepokornego aktora.

17.09.2023
15:03
Johnny Depp Kate Moss/ taniavolobueva / Shutterstock.com/ : Tinseltown
REKLAMA

Są takie relacje, które rozpadły się dawno temu, lecz dalej są głośne i w pewnym sensie "żywe". Kate Moss i Johnny Depp to jedna z tych par, która mimo tego, że od lat nie jest razem, wciąż wywołuje emocje. Niedawno osoba Kate Moss ponownie pojawiła się w życiu aktora, kiedy to zeznawała podczas "procesu dekady" między Deppem i Amber Heard. W związku z tym, co powiedziała Amber, jakoby przed laty Johhny miał zepchnąć Kate ze schodów, modelka jasno zaprzeczyła tym doniesieniom, podkreślając, że taka sytuacja nigdy nie miała miejsca. Nigdy mnie nie popychał, nie kopał ani nie zrzucał ze schodów - wyraźnie zaznaczyła Kate.

W Spider's Web dużo piszemy o zagranicznym show-biznesie:

REKLAMA

Kate Moss i Johnny Depp żyli ostro i rock'n'rollowo

Choć związek supermodelki lat 90. i popularnego aktora należał do burzliwych, nigdy nie było w nim przemocy. Poznali się w 1994 roku w Nowym Jorku, na jednej z imprez w bardzo modnym w tamtym okresie miejscu, barze Cafe Tabac. Jak wtedy mówili sami zainteresowani, była to miłość od pierwszego wejrzenia. Kate i Johnny byli podobni pod względem swojego umiłowania do imprez i narkotyków. Kate była wtedy u szczytu popularności, robiła karierę w modelingu, ale i również nieustannie imprezowała. W tamtym czasie prasa rozpisywała się o jej uzależnieniu od heroiny. W końcu nie bez powodu mówi się, że jej wizerunek w latach 90. określany był jako tzw. heroin chic. Z kolei Johnny podobnie jak Kate lubił imprezować, nie stronił od narkotyków i alkoholu.

Nic dziwnego, że ta dwójka się połączyła, tworząc mieszankę wybuchową. Z tamtego okresu pochodzi jedno z najsłynniejszych zdjęć, gdy Moss i Depp tworzyli parę. Fotoreporterzy zrobili im zdjęcie, na którym młodzi Kate i Johnny zmierzają wieczorową porą do klubu. Zakochani nie tylko podzielali swoją miłość do imprez i używek, ale również i do mody. Na ujęciu odziani są w skórzane, podniszczone kurtki vintage, które zarówno wtedy, jak i teraz są szalenie modne, będąc też symbolem rock & rollowego życia. A takie wtedy prowadziła najsłynniejsza para lata 90.

Absolutnie żadną przeszkodą nie była wtedy różnica wieku. Depp jest starszy od Kate o dziesięć lat. Modelka i aktor byli razem, tworząc wybuchowy związek, zgodnie z zasadą sex, drugs and rock ’n’roll. Skandale z ich udziałem wielokrotnie trafiały na pierwsze strony kolorowej prasy. Ich związek określany był jako "kokainowy romans". I mimo że nie dawali dobrego przykładu innym młodym, to ludzie ich uwielbiali. W końcu w latach 90. taki styl życia był gloryfikowany.

Kłótnie i awantury były na porządku dziennym w związku Deppa i Moss.

REKLAMA

Choć Kate i Johnny wypowiadali się o sobie w mediach w samych superlatywach, na co dzień potrafili mocno się pokłócić - do tego stopnia, że fruwały talerze, a pokoje hotelowe były demolowane. Jedną z pamiętnych awantur przytaczanych przez media jest ta, gdzie Depp na wiadomość o tym, że Kate chce zakończyć związek, wpadł w szał, prawdopodobnie pod wpływem narkotyków, rozwalając pokój hotelowy "Mark", za co trafił do aresztu. Ostatecznie uniknął wyroku, ale za zniszczenia musiał zapłacić prawie 10 tys. dolarów. Mimo wszystko tuż po tym wydarzeniu modelka publicznie wyznała mu miłość. Z kolei innym razem Kate i Johnny mieli się tak bardzo pokłócić w jednej z londyńskich restauracji, że fruwały talerze, którymi w siebie rzucali. Ich wybuchowa relacja trwała kilka dobrych lat, oni sami nie mieli żadnych oporów, aby pokazywać publicznie swoje uczucia, jednak gdy przyszło bolesne rozstanie, postanowili, że nie będą komentować go w mediach.

Choć bez wątpienia ich uczucie było bardzo silne, potrafiło być też wyniszczające. Obydwoje potrzebowali trochę czasu, aby dojść do siebie. Gdy zakończyli swoją relację w 1998 roku Moss udała się na odwyk. W tamtym czasie zarówno modelka, jak i aktor nie walczyli o swój związek. Rozstali się i zaczęli układać sobie życie u boku innych partnerów. On z francuską piosenkarką, modelką i aktorką, Vanessą Paradis, która zapewniła mu spokojny oraz szczęśliwy dom, z kolei Moss zakochała się Jeffersonie Hacku, współtwórcy magazynu „Dazed & Confused”. To właśnie z tego związku pochodzi jedyna córka modelki, Lila Grace.

Obecnie od 2016 roku partnerem Kate Moss jest jest niemiecki arystokrata i fotograf Nikolai von Bismarck. U Johnny'ego Deppa po jakże medialnym rozstaniu z aktorką Amber Heard, media rozpisywały się o jego relacji z prawniczką - Joelle Rich. Mim że od "kokainowego romansu" Kate i Johnny'ego minęło już prawie trzydzieści lat, byli zakochani po latach wciąż potrafią mówić o sobie z szacunkiem i w łagodnym tonie. Kilka lat temu Kate Moss w wywiadzie udzielonym "Vanity Fair" przyznała, że Johhny był najbardziej kochającym, ale też opiekuńczym mężczyzną, z jakim spotykała się. Z kolei gwiazdor "Piratów z Karaibów" w rozmowie z dziennikarzami podkreślał, że nigdy nie był tak emocjonalnie związany z żadną kobietą, jak z Kate.

Zdjęcie główne: Shutterstock.com/Tinseltown/taniavolobueva

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA