REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wiedźma i wampir w nowym serialu HBO GO. Sprawdźcie pierwszy odcinek Księgi czarownic

W serwisie HBO GO pojawił się nowy serial - Księga czarownic. Historia o współczesnej czarownicy to ekranizacja powieści Deborah Harkness.

14.09.2018
14:00
Ksiega czarownic
REKLAMA
REKLAMA

HBO GO dodaje do swojego katalogu kolejny serial na podstawie prozy. Do takich tytułów, jak Ostre przedmioty czy Targowisko próżności dziś dołączyła Księga czarownic.

Serial Księga czarownic bazuje na powieści z 2011 r., autorstwa Deborah Harkness. Jej główną bohaterką jest Diana Bishop (Teresa Palmer), bystra i błyskotliwa wykładowczyni historii na Oxfordzie.

Diana jest czarownicą, jednak za wszelką cenę pragnie zapomnieć o swoim pochodzeniu.

Pewnego dnia wchodzi w posiadanie tajemniczego manuskryptu. W rozwikłaniu zagadki ma pomóc jej genetyk Matthew Clairmont (Matthew Goode). Sprawa oczywiście komplikuje się jeszcze bardziej - okazuje się bowiem, że Clairmont jest… wampirem. Przez ich poczynania kruchy pokój, który od wieków panuje między czarownicami, wampirami, demonami oraz ludźmi, może być zagrożony.

Ksiega czarownic class="wp-image-200557"

Powieść, na podstawie której powstał serial Księga czarownic, to pierwsza część trylogii zatytułowanej All Souls. Drugi tom to wydany w 2012 r. Shadow of Night. Ostatnia część to The Book of Life z 2014 r.

W serialu zobaczymy także takich aktorów, jak m.in. Aisling Loftus, Greg McHugh, Kerri McLean oraz Sophia Myles. Za reżyserię odpowiada Juan Carlos Medina (Golem z Limehouse).

REKLAMA

Serial można oglądać od dziś w serwisie HBO GO.

Emisja pierwszego odcinka na antenie HBO została zaplanowana na 23 października o godz. 20:10. Kolejne epizody będą pojawiać się co tydzień o tej samej porze.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA