REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Gwiazda "Rodu smoka" nigdy nie obejrzała serialu. Powód jest inny, niż myślicie

"Ród smoka" powraca. 2. sezon prequela "Gry o tron" zadebiutuje na HBO Max już w najbliższy poniedziałek, 17 czerwca. Machina promocyjna ruszyła pełną parą jakiś czas temu. Podczas niedawnego wywiadu jedna z gwiazd produkcji zdradziła, że serialu nie ogląda. Dlaczego?

14.06.2024
10:45
ród smoka max 2 sezon eve best wywiad
REKLAMA

Na "Ród smoka" musieliśmy trochę poczekać. "Gra o tron" zakończyła się jeszcze w 2019 roku. Jej prequel zadebiutował dopiero trzy lata później. Fani w dużej mierze byli zachwyceni. Część jednak miała z serialem pewien problem. W mediach społecznościowych widzowie narzekali na sceny... porodów. Co prawda nazywali produkcję epickim widowiskiem, ale też emocjonalną traumą. Czy właśnie to przeszkadza również Evie Best, która wciela się w Rhaenys Velaryon? Nie.

Eve Best ma na swoim koncie sporo ról w serialowych hitach. Przed "Rodem smoka" mogliśmy ją zobaczyć również w "The Crown" czy "Siostrze Jackie". Zanim jednak zaczęła pojawiać się na ekranach, występowała w teatrze. I to właśnie stało się dla niej problemem nie do przeskoczenia. Z tego powodu nie ogląda produkcji ze swoim udziałem. Opowiedziała o tym w niedawnym wywiadzie.

REKLAMA

Ród smoka - czemu gwiazda serialu nie ogląda serialu?

Rozmawiając z portalem IMDb Eve Best zdradziła, że przez swoje teatralne korzenie nie jest w stanie oglądać się na ekranie. Jak sama mówi:

Wywodzę się z teatru. Nie mam w tym doświadczenia. Zauważyłam, że mnóstwo młodym aktorom nie przeszkadza oglądanie się na ekranie i jestem pewna, że po części wynika to z powodu dorastania w otoczeniu ekranów dookoła. [...] Ja nie jestem do tego przyzwyczajona i mnie to akurat rozprasza.

Ród smoka: 2. sezon - Max - premiera

Mimo wszystko Evie Best udało zobaczyć fragmenty sceny koronacji Aegona w jednym z dotychczasowych odcinków "Rodu smoka". Grana przez nią bohaterka przerywa ceremonię, ujeżdżając smoka. Powiedziała, że "wyglądało to całkiem fajnie".

Ze wspomnianym portalem rozmawiała też część pozostałej obsady. Aktorzy i aktorki zostali zapytani, jakie momenty z pierwszego sezonu "Rodu smoka" Eve Best powinna zobaczyć. Olivia Cooke (Alicent Hightower) wskazała ich wspólną scenę. Kręcono ją w bardzo miłych okolicznościach, bo "zazwyczaj jestem ja i ci wszyscy chłopcy" - powiedziała. Phia Saban (Helaena Targaryen) wymieniła wspomnianą już koronację, a Matt Smith (Daemon Targaryen) - ślub. "Nikomu z nas nie podobała się praca nad tą sceną. To było piekło, ale perspektywy czasu myślę, że było całkiem miło" - stwierdził. Steve Toussaint (Corlys Velaryon) poleca natomiast pierwszą, w jakiej razem zagrali na planie: w siódmym odcinku po śmierci córki ich bohaterów. "Kłóciliśmy się o wnuki i dziedzictwo. [...] Byłaś w tym świetna" - podsumował.

Więcej o "Rodzie smoka" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Dotychczasowe odcinki "Rodu smoka" obejrzysz na Max.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA