REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Wiadomo, gdzie odbędą się imprezy sylwestrowe TVP i Polsatu. Kto wystąpi?

Do tej pory wciąż nie było informacji, co dalej z telewizyjnymi sylwestrami. W końcu fani dwóch największych imprez sylwestrowych doczekali się konkretów. Sylwester Polsatu odbędzie się w Chorzowie, natomiast impreza TVP ponownie zawita do Zakopanego. Kto wystąpi?

22.11.2023
11:13
Imprezy sylwestrowe TVP Polsat
REKLAMA

Choć wydawać się może, że do imprez sylwestrowych pozostało jeszcze trochę czasu, stacje telewizyjne muszą zadbać o to, by wszystko znacznie wcześniej przygotować. Do tej pory nie było wiadomo, gdzie odbędzie się Sylwester Marzeń TVP. Plotki głosiły, że przez budżetowe ograniczenia TVP, zmiany dotkną również telewizyjną imprezę. Spekulowano, że Sylwester Marzeń odbędzie się w innych miastach Polski, a nie, jak to do tej pory - w Zakopanem.

REKLAMA

Sylwester Marzeń TVP: Gdzie odbędzie się impreza sylwestrowa TVP i kto na niej wystąpi?

Jak donosi serwis Wirtualne Media zdaniem władz TVP najkorzystniej było po prostu nie zmieniać lokalizacji i ponownie zorganizować sylwestrową imprezę, w zimowej stolicy Polski. Wiadomo, że rozważano koncert na m.in. PGE Narodowym, lecz ta opcja okazała się nieopłacalna.

Więcej o TVP i Polsacie przeczytasz w naszym serwisie:

Do wyjaśnienia pozostają również kwestie administracyjno-prawne. Telewizja Polska ogłosiła cztery przetargi, w tym m.in. na budowę sceny. Przetarg jest ogłoszony też na oświetlenie i na budowę sceny z elementów sceny ubiegłorocznej. Organizacja Sylwestra Marzeń to niemały wydatek. W trakcie sześciu lat współpracy Zakopanego z TVP, miasto wydało na organizację w sumie 4 mln zł.

Co do artystów, którzy mieliby wystąpić na Sylwestrze Marzeń, wiadomo jedynie o Maryli Rodowicz. TVP zaproponowała jej występ 31 grudnia, lecz gwiazda nie podpisała jeszcze umowy. Na razie nie wiadomo też, która z zagranicznych gwiazd, miałaby wystąpić na imprezie TVP. W ubiegłym roku szerokim echem odbiło się zaproszenie Mel C. ze Spice Girls, która zrezygnowała po tym, gdy dowiedziała się, jakie poglądy prezentuje Telewizja Polska. Zaproszenie do Polski przyjęła jednak grupa Black Eyed Peas.

Sylwester Polsatu. Gdzie odbędzie się impreza sylwestrowa i kto na niej wystąpi?

Również na to samo miejsce organizacji imprezy postawił Polsat, który zaprasza swoich fanów na sylwestra do Chorzowa. Impreza ma odbyć się na terenie Parku Śląskiego. Choć w ubiegłym roku to Maryla Rodowicz zasilała artystyczne grono, w tym roku jej nie będzie, ze względu, iż planuje wystąpić w TVP. Michał Wiśniewski, który występował na polsatowskim sylwestrze, tym razem nie pojawi się w Chorzowie. Wszystko przez niedawną sprawę, gdzie pod koniec października gwiazdor Ich Troje został nieprawomocnie skazany na 1,5 roku pozbawienia wolności oraz grzywnę. Oskarżony był o zaciągnięcie 2,8 mln złotych pożyczki w SKOK Wołomin na podstawie fałszywych danych o swoich dochodach.

REKLAMA

Potwierdzeni za to są inni artyści. Na imprezie sylwestrowej Polsatu pojawi się m.in. Doda, Piotr Kupicha razem z zespołem Feel oraz Golec uOrkiestra. Warto też podkreślić, że umowy artystów ze stacją Polsat wciąż nie zostały podpisane. Najpóźniej mają być potwierdzone do 3-4 grudnia. Później zakontraktowani artyści mają wziąć udział w telewizyjnym spocie reklamowym imprezy kończącej 2023 rok.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA