REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Dzieje się

Polsatowi nie po drodze z kabaretami. Kolejny program znika z ramówki

Polsat w ostatnim czasie nie ma serca do kabaretów, w których nie brakuje żartów o polityce. Po tym, jak Kabaret na żywo pożegnał się ze stacją, z ramówki zniknął kolejny program, związany oczywiście z kabaretem. Chodzi o finał "Rybnickiej jesieni kabaretowej Ryjek".

13.11.2023
17:31
Kabaret Polsat
REKLAMA

W ostatnim czasie głośno było o Kabarecie na żywo, który zszedł z anteny Polsatu. Sprawa nabrała rozgłosu tuż przed wyborami parlamentarnymi, kiedy to niedzielny odcinek nie pojawił się w Polsacie. Stacja nie chciała w tamtym czasie epatować politycznymi żartami. Później show miał wrócić na antenę, jednak mimo zapowiedzi, że pojawi się ponownie, Polsat wyemitował serię filmów "Faceci w czerni". W końcu kabaretowi twórcy wraz z Robertem Górskim na czele ogłosili, że nic z tego. Program na dobre żegna się z Polsatem, natomiast kabareciarze wciąż chcą stworzyć, zamieszczając skecze w sieci.

REKLAMA

Więcej o kabarecie w Polsacie przeczytasz w Spider's Web:

Po "Kabarecie na żywo" oberwał inny kabaretowy show

Teraz dostało się kolejnemu programowi Polsatu. Chodzi dokładnie o "Rybnicką jesień kabaretową Ryjek", odbywającą się w dniach od 17 do 19 listopada. W Konkursie Głównym grupy kabaretowe, które zostały wcześniej zgłoszone, prezentują skecze premierowe, rywalizując ze sobą w rozmaitych kategoriach.

Ostatni dzień to koncert finałowy, w którym występują laureaci konkursów. Warto dodać, że na kabaretowym wydarzeniu wystąpi też Kabaret Młodych Panów oraz grupa Zdolni i Skromni. Choć finał, podobnie jak poprzednio nagrywany jest przez Polsat, nie zostanie wyemitowany we wcześniej planowanym przez stację terminie. Początkowo telewizyjna relacja finałowego koncertu Rybnickiej jesieni kabaretowej Ryjek miała mieć miejsce w niedzielę, 26 listopada, jednak nie będzie to możliwe, gdyż stacja zmieniła ramówkę na ten dzień.

REKLAMA

Zamiast skeczy, film "Venom 2: Carnage"

Zamiast skeczy, Polsat wyemituje film "Venom 2: Carnage". Piotr Sobik, dyrektor organizacyjny "Rybnickiej Jesieni Kabaretowej Ryjek" w rozmowie z serwisem Wirtualne Media zapowiedział, że sama emisja zarejestrowanego materiału to w 100 proc. sprawa Polsatu. Natomiast od strony organizacyjnej cały festiwal odbędzie się bez przeszkód i zrealizowany zostanie tegoroczny program.

Emisję wydarzenia nakazuje Polsatowi umowa. Mimo to, nowego terminu emisji "Rybnickiej jesieni kabaretowej" nie ma w stacji. Niewykluczone, że program spotka podobny los, co "Kabaret na żywo. Młodzi i moralni". Mimo że nowe odcinki nagrano, stacja nie pokaże ich na antenie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA