REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Anne Hathaway: filmy. Wybieramy TOP 15 najlepszych produkcji

Anne Hathaway to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej utalentowanych aktorek swojego pokolenia, a jej kreacje w popularnych produkcjach nie przechodzą bez echa. Jakie są najlepsze? Wybraliśmy TOP 15 filmów, w których wystąpiła artystka.

12.05.2024
16:09
anne hathaway top 15 filmow les miserables
REKLAMA

Seksowna Kobieta-Kot, romantyczna Jane Austen, pracownica fabryki Fantine czy chorująca na Parkinsona dziewczyna - to tylko kilka z wielu pamiętnych kreacji Anne Hathaway, która nie boi się wcielać w nawet te najbardziej wymagające role. Aktorka o wielu twarzach ma w swoim dorobku już niemal 50 produkcji i wciąż nie zwalnia tempa. Wybraliśmy 15 najlepszych tytułów, w których pojawiła się gwiazda.

REKLAMA

Spis treści:

Najlepsze filmy z Anne Hathaway: 15. Na samą myśl o tobie

Najnowsza produkcja z Anne Hathaway w roli głównej w reżyserii Michaela Showaltera, "Na samą myśl o tobie", skupia się na Solene Marchans, 40-letniej samotnej matce, która prowadzi w Los Angeles galerię sztuki. Pewnego dnia kobieta w ostatniej chwili musi zmienić swoje plany, by zawieźć swoją nastoletnią córkę i jej znajomych na festiwal Coachella. Solene poznaje tam przypadkiem Hayesa Campbella (Nicholas Galitzine), 24-letniego członka boysbandu August Moon, z którym wdaje się w romans. Wkrótce okaże się, że relacja z dużo młodszym gwiazdorem ma swoje lepsze, jak i te gorsze strony.

Film "Na samą myśl o tobie" jest dostępny w ramach abonamentu w serwisie Prime Video.

Zwiastun filmu "Na samą myśl o tobie"

14. Oszustki

W filmie "Oszustki" w reżyserii Chrisa Addisona Anne Hathaway wcieliła się w Josephine Chesterfield, czarującą Angielkę, która dzięki swoim wdziękom naciąga łatwowiernych i bogatych mężczyzn. Penny (Rebel Wilson) to z kolei swobodna Australijka, która poluje na facetów w okolicznych barach. Choć ich metody działania znacznie się od siebie różnią, obie kobiety są mistrzyniami w swoim fachu. Pewnego dnia drogi Josephine oraz Penny krzyżują się, kiedy obydwie postanawiają zakręcić się wokół tego samego mężczyzny, jakim jest naiwny, ale i obrzydliwie bogaty geniusz nowych technologii (Alex Sharp).

Film "Oszustki" jest dostępny w ramach wypożyczenia w serwisach:

13. Dorwać Smarta

Bohaterem filmu "Dorwać Smarta", za kamerą którego stanął Peter Segal, jest Maxwell Smart (Steve Carell). Mężczyzna musi stawić czoła złowrogiej organizacji o kryptonimie KAOS, aby udaremnić jej plan przejęcia władzy nad światem. Choć Smart marzył o współpracy z legendarnym Agentem 23 (Dwyane Johnson), jego partnerką została Agentka 99 (Anne Hathaway), jedyna niezdekonspirowana pracownica wywiadu. Smart wraz z piękną i niebezpieczną 99 będą musieli poznać plan organizacji KAOS, by uratować świat.

Film "Dorwać Smarta" jest dostępny w ramach wypożyczenia w serwisach:

Zwiastun filmu "Dorwać Smarta"

12. Zakochana Jane

Akcja produkcji "Zakochana Jane" w reżyserii Juliana Jarrolda rozgrywa się w Anglii u schyłku XVIII w. Anne Hathaway wcieliła się tu w młodą Jane Austin, wierzącą w miłość dziewczynę z literackimi ambicjami. Kiedy bohaterka spotyka na swojej drodze Toma Lefroya (James McAvoy), pewnego siebie Irlandczyka, jej ciekawość aroganckiego stylu bycia mężczyzny powoli przeradza się w uczucie. To historia najważniejszego związku młodej pisarki, autorki takich powieści jak "Rozważna i romantyczna" czy "Duma i uprzedzenie", który ukształtuje jej późniejsze życie.

Film "Zakochana Jane" jest dostępny w ramach abonamentu w serwisie Cineman.

11. Ocean's 8

"Ocean's 8" to produkcja w reżyserii Gary'ego Rossa, w której Anne Hathaway odegrała rolę światowej sławy aktorki Daphne Kluger. Jej bohaterka jest właścicielką wartego 150 mln dol. diamentowego naszyjnika, na którego ma chrapkę Debbie Ocean (Sandra Bullock). Kobieta, która przez 5 lat, 8 miesięcy i 12 dni planowała największy skok w swoim życiu, postanawia zaangażować do pomocy najlepsze specjalistki w swoim fachu - wspólniczkę Lou Miller (Cate Blanchett), jubilerkę Amitę (Mindy Kaling), uliczną oszustkę Constance (Awkwafina), a także projektantkę mody Rose (Helena Bonham Carter), paserkę Tammy (Sarah Paulson) i hakerkę Nine Ball (Rihanna).

Film "Ocean's 8" jest dostępny w ramach abonamentu w serwisie Netflix. Można go także obejrzeć w opcji wypożyczenia w serwisach:

Zwiastun filmu "Ocean's 8"

10. Pamiętnik księżniczki

Fabuła filmu "Pamiętnik księżniczki" w reżyserii Garry'ego Marshalla skupia się na Mii Thermopolis (w tej roli Anne Hathaway), nieśmiałej amerykańskiej nastolatce. Kiedy w jej życiu pojawia się dystyngowana królowa Clarisse (Julie Andrews), dziewczyna odkrywa, że jej ojciec był władcą Genovii, malutkiego królestwa w Europie, Clarisse jest jej babcią, a ona sama to spadkobierczyni tronu.

Film "Pamiętnik księżniczki" jest dostępny w ramach abonamentu w serwisie Disney+. Można go także obejrzeć w opcji wypożyczenia w serwisach:

9. Ślubne wojny

W filmie "Ślubne wojny" Gary'ego Winicka Anne Hathaway wcieliła się w Emmę, najlepszą przyjaciółkę Liv (Kate Hudson). Bohaterki już jako małe dziewczynki marzyły o weselu w hotelu Plaza w Nowym Jorku, a teraz obie skończyły 26 lat i wychodzą za mąż. Problem w tym, że daty obu ślubów wyznaczono na ten sam dzień. Prawniczka Liv, która jest przyzwyczajona, że dostaje to, czego chce, oraz nauczycielka Emma, która szczęście bliskich stawia ponad własne, zaczną prawdziwą ślubną wojnę i będzie to prawdziwa próba ich przyjaźni.

Film "Ślubne wojny" jest dostępny w ramach abonamentu w serwisie Netflix. Można go także obejrzeć w opcji wypożyczenia w serwisach:

Zwiastun filmu "Ślubne wojny"

8. Miłość i inne używki

Komedia romantyczna "Miłość i inne używki" w reżyserii Edwarda Zwicka to historia Jamiego (Jake Gyllenhaal) oraz Maggie (Anne Hathaway). On jest przedstawicielem farmaceutycznym sprzedającym viagrę, ona - nietuzinkową i lekkoduszną romantyczką chorującą na Parkinsona. Oboje decydują się na wkroczenie w związek bez zobowiązań, jednak szybko okaże się, że łączące ich uczucie prowadzi do głębokiego zakochania.

Film "Miłość i inne używki" jest dostępny w ramach wypożyczenia w serwisach:

7. Praktykant

Fabuła filmu "Praktykant" skupia się na Benie Whittakerze (Robert De Niro), 70-letnim wdowcy, który postanawia wrócić do aktywnego życia. Mężczyzna zatrudnia się jako stażysta w redakcji strony internetowej, która porusza tematy modowe. Jej założycielką jest ambitna Jules Ostin (Anne Hathaway). Kiedy następuje zderzenie dwóch pokoleń - Bena oraz jego konkretnej szefowej - okaże się, że obydwoje odkryją, czym tak naprawdę jest przyjaźń i jak ogromną ma wartość.

Film "Praktykant" jest dostępny w ramach wypożyczenia w serwisach:

Zwiastun filmu "Praktykant"

6. Les Miserables: Nędznicy

W filmie "Les Miserables: Nędznicy", adaptacji powieści Victora Hugo, Anne Hathaway wcielił się w Fantine, wrażliwą dziewczynę i pracowniczkę fabryki. Jej właścicielem, a jednocześnie merem miasta, jest Jan Valjean (Hugh Jackman), były więzień, który od dziesiątek lat jest ścigany przez bezwzględnego inspektora policji, Javerta (Russell Crowe). Kiedy wychodzi na jaw, że Fantine jest matką nieślubnego dziecka, wskutek czego kobieta zostaje upokorzona i wyrzucona z pracy, właściciel fabryki postanawia jej pomóc - podejmuje się opieki małej Cosette (Amanda Seyfried), co zmienia jego życie na zawsze.

Film "Les Miserables: Nędznicy" jest dostępny w ramach abonamentu w serwisach Prime Video oraz SkyShowtime. Można go także obejrzeć w opcji wypożyczenia w serwisach:

5. Jeden dzień

"Jedeń dzień" to produkcja w reżyserii Lone Scherfig, w której główni bohaterowie, Emma (Anne Hathaway) i Dexter (Jim Sturgess), począwszy od lat 80. w noc ukończenia studiów, przez 20 lat spotykają się tego samego dnia. Jak rozwinie się relacja inteligentnej, niepoprawnej romantyczki i pewnego siebie, krnąbrnego uwodziciela? Co czeka ich tego jednego, lipcowego dnia?

Film "Jeden dzień" jest dostępny w ramach abonamentu w serwisie Player. Można go także obejrzeć w opcji wypożyczenia w serwisie:

Zwiastun filmu "Jeden dzień"

4. Tajemnica Brokeback Mountain

Fabuła produkcji "Tajemnica Brokeback Mountain" w reżyserii Anga Lee rozgrywa się w 1963 roku, a jej głównymi bohaterami są Ennis Del Mar (Heath Ledger) i Jack Twist (Jake Gyllenhaal), farmer i kowboj, którzy poznają się w trakcie poszukiwania pracy. Kiedy mężczyźni zatrudniają się przy wypasie owiec na wzgórzu Brokeback, w nowym miejscu pracy mają miejsce wydarzenia, które na zawsze odmienią ich dotychczasowe życie. Decydują się jednak zachować je w tajemnicy. Gdy po kilku latach Ennis i Jack spotykają się ponownie, okazuje się, ze rozłąka tylko wzmocniła ich więź. Anne Hathaway wciela się tu w Lureen Newsome, żonę Jacka.

Film "Tajemnica Brokeback Mountain" jest dostępny w ramach abonamentu w serwisach Netflix oraz HBO Max. Można go także obejrzeć w opcji wypożyczenia w serwisach:

3. Mroczny Rycerz powstaje

W zwieńczeniu trylogii Christophera Nolana - "Mroczny Rycerz powstaje" - Anne Hathaway wcieliła się w Kobietę-Kot. Produkcja rozgrywa się 8 lat po śmierci Harveya Denta. Batman (Christian Bale), który wziął na siebie winę za tragiczne wydarzenie, błyskawicznie stał się zbiegiem i utracił miano bohatera. Dzięki Ustawie Denta w Gotham zapanował spokój, a przestępczość w mieście została zniszczona w zarodku. Kiedy jednak nieoczekiwanie pojawia się sprytna włamywaczka Kobieta-Kot oraz zamaskowany terrorysta Bane (Tom Hardy), spokojna przyszłość Gotham wisi na włosku, co zmusza Bruce'a do wyjścia z ukrycia i stawienia czoła niebezpieczeństwu.

Film "Mroczny Rycerz powstaje" jest dostępny w ramach abonamentu w serwisach Netflix oraz HBO Max. Można go także obejrzeć w opcji wypożyczenia w serwisach:

Zwiastun filmu "Mroczny Rycerz powstaje"

2. Diabeł ubiera się u Prady

"Diabeł ubiera się u Prady" to ekranizacja powieści Lauren Weisberger, której główną bohaterką jest Andrea (Anne Hathaway), absolwentka dziennikarstwa ubiegająca się o pracę asystentki redaktorki naczelnej czasopisma "Runaway" - ma ona nadzieję, że praca w jednym z najbardziej prestiżowych magazynów otworzy jej drogę do wielkiej kariery. Problem w tym, że jej szefowa, Miranda Priestly (Meryl Streep), to kobieta z piekła rodem, a Andrea będzie musiała sporo poświęcić, by wspiąć się na sam szczyt.

Film "Diabeł ubiera się u Prady" jest dostępny w ramach abonamentu w serwisach Netflix oraz Disney+. Można go także obejrzeć w opcji wypożyczenia w serwisach:

Najlepsze filmy z Anne Hathaway: 1. Interstellar

Akcja filmu "Interstellar" w reżyserii Christophera Nolana rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Ziemia jest wówczas niszczona przez suszę, a ludziom grozi wyginięcie. Kiedy naukowcy niespodziewanie odkrywają możliwość podróżowania poza granice Układu Słonecznego, Amelia (Anne Hathaway), Doyle (Wes Bentley) i Romilly (David Gyasi) pod przywódctwem byłego pilota NASA, Coopera (Matthew McConaughey) wyruszają w najważniejszą podróż w dziejach ludzkości, aby znaleźć miejsce, gdzie ludzki gatunek będzie mógł przetrwać.

Film "Interstellar" jest dostępny w ramach abonamentu w serwisach Netflix oraz HBO Max. Można go także obejrzeć w opcji wypożyczenia w serwisach:

Zwiastun filmu "Interstellar"
REKLAMA

O Anne Hathaway przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA