REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Dzieje się

Jerzy Owsiak przegrał w sądzie. Szef WOŚP nie kryje rozgoryczenia decyzją

Jerzy Owsiak poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że przegrał w sądzie z Barbarą Pielą, autorką animacji, która przedstawiła Owsiaka jako nakręcaną figurkę, kradnącą pieniądze. Szef WOŚP nie kryje rozczarowania takim obrotem sprawy, z kolei Barbara Piela cieszy się i triumfuje.

22.06.2023
9:43
Jerzy Owsiak przegrał z autorką Plastusiów
REKLAMA

Jerzy Owsiak przegrał drugą sprawę z Barbarą Pielą, autorką słynnej animacji sprzed kilku lat, przedstawionej w programie TVP Info - "Minęła 20". Przypomnijmy, że Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozwał autorkę cyklu "Plastusie", w której Piela przedstawiła go jako nakręcaną figurkę powtarzającą "hej, siema" i kradnącą pieniądze. Na jednym z banknotów, który lalka przedstawiająca Owsiaka odkładała do worka, narysowana była gwiazda Dawida. Emisja tego materiału pokazana została w 2019 roku w programie "Minęła 20" Michała Rachonia w TVP Info. Emisja odbyła się tuż przed samym finałem WOŚP.

REKLAMA

Prezes WOŚP (oraz ówczesna prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, przedstawiona w jego towarzystwie) pozwali Pielę, natomiast sąd umorzył postępowanie. Przeciwko Owsiakowi wystąpiła Barbara Piela, która pozwała go za stwierdzenie, że "sączy nieprawdopodobny antysemicki dialog".

Jerzy Owsiak przegrał w sądzie z Barbarą Pielą. Szef WOŚP nie kryje rozczarowania

To druga już przegrana sprawa Owsiaka z Barbarą Pielą. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o tej decyzji poinformował na Facebooku, nie kryjąc rozgoryczenia decyzją sądu.

Jak to jest? Wystarczy coś jęknąć, pisnąć na temat kogokolwiek z obozu rządzącego, co przedstawiłoby ich w krzywym zwierciadle i natychmiast rusza chór wyjących, że „niegodziwe, że to napaść, tak nie można, że skandal, chamstwo, chuliganeria”! To ze swojej strony chciałbym raz na zawsze zakończyć sprawę przedstawienia mnie przez Barbarę Pielę w programie Michała Rachonia «Minęła 20»  w TVP jako ulepionego z plasteliny bandziora kradnącego pieniądze ze zbiórki na bezczela, na tak zwanego chama, razem z byłą prezydent Warszawy. Sąd w niedługim elaboracie, który otrzymaliśmy wczoraj, uznał na końcu, że «zgodnie z artykułem 17 paragraf 1 pkt 3 k. p. k. postępowanie umarza się, gdy społeczna szkodliwość czynu jest znikoma». Ten materiał, jako żywy przypominający nazistowskie kroniki filmowe, nie miał znikomej szkodliwości społecznej. Ale nie będziemy się kopać z koniem, być może wszyscy potrzebujemy powrotu do normalnych, przepojonych najbardziej ludzkimi standardami, zasad współżycia, a wtedy dostrzeżemy belkę w oku. Powrót do takich standardów zależy tylko i wyłącznie od nas. Zło!! -

napisał Owsiak.

Barbara Piela nie kryje radości takim obrotem sprawy

Z kolei autorka materiału w TVP Info, Barbara Piela triumfuje. W najnowszym wpisie na Twitterze Piela nie ukrywa radości z wygranej sprawy z Owsiakiem.

REKLAMA

Koniec batalii w sprawach z J. Owsiakiem przeciwko mnie! Ostatnia sprawa (...) umorzona! Przesłuchania na komendach, wizyty policji w domu, lincz medialny… Sprawy w prokuraturze, sądach — wszystko wygrane! -napisała na Twitterze.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA