REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Barbie ma ogromną niespodziankę dla miłośników kina. Rusza wyjątkowa kolekcja

Film "Barbie" mocno namieszał w kinie, a swego czasu produkcja Grety Gerwig była ogromnym hitem, niemal na całym świecie. Produkcja z Margot Robbie w roli głównej stała się też dużą inspiracją dla firmy Mattel, która ogłosiła, że ich coroczna kolekcja "Kariera Roku" w 2024 r. będzie zawierała listę zawodów filmowych, takich jak m.in. reżyserka, kierowniczka studia, operatorka filmowa oraz oczywiście gwiazda filmowa.

10.01.2024
11:34
Barbie wyjątkowa kolekcja od Mattel
REKLAMA

"Barbie" pojawiła się w kinach latem 2023 r. i natychmiast zawojowała polskie kina, sprawiając też, że ulice zabarwiły się kolorem różowym. Film bez wątpienia odniósł ogromny komercyjny sukces. Jak się okazuje, produkcja stała się tez inspiracją dla firmy Mattel.

REKLAMA

Barbie w aktorskim świecie. Mattel stawia na wyjątkową kolekcję lalek.

Brand ogłosił właśnie, że kolekcja lalek "Kariera Roku" w tym roku będzie skupiać się na kobiecej liście zawodów związanych ze światem filmu. Dzieci będą mogły bawić się takimi lalkami, jak m.in. Barbie kierowniczka studia, operatorka filmowa, reżyserka, czy też gwiazda filmowa.

Więcej o Barbie przeczytasz na łamach Spider's Web

Najnowsza kolekcje Barbie "Career of the Year Women in Film" będzie dostępna na stronie internetowej Mattel Shop, ale też Amazon oraz Walmart, od 10 stycznia. Każda filmowa Barbie posiada zarówno strój, jak i akcesoria związane z jej zawodem. Przykładowo gwiazda filmowa Barbie nosi nieodłączne okulary przeciwsłoneczne oraz smartfon, kierowniczka studia ma z kolei ze sobą niezastąpiony notatnik. I tak 4. nowe lalki Barbie dołączyły do ponad 250 lalek kariery, które pojawiły się na rynku w 2010 r. Właśnie wtedy światło dzienne ujrzała seria "Kariera Roku". Wcześniej dzieci mogły bawić się lalkami robiącymi kariery w takich branżach jak m.in. medycyna, nauka, informatyka oraz dziennikarstwo.

Barbie w filmowym świecie/ Mattel
REKLAMA

Barbie inspirowane ikonami popkultury osiągają ogromny sukces

Dodajmy, że w 2023 r. Mattel wprowadziła na rynek lalkę Women in Sports, w której lalka pełni funkcję dyrektora generalnego, ale też trenerki, sędzi i reporterki sportowej. Rok wcześniej na rynku gościła Barbie w zespole Eco-Leadership. W teamie znalazły się takie lalki, jak dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju, naukowczyni zajmująca się ochroną środowiska, rzeczniczka środowiska oraz inżynier energii odnawialnej. Poza serią "Kariera Roku" Mattel prezentował też na rynku wiele Barbie, inspirowanych wielkimi ikonami popkultury. Niedawno lalka inspirowana Stevie Nicks, czyli amerykańską piosenkarką rockową wyprzedała się niemal w kilka minut

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA