REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Mobile

Bezpłatne Pokemon Shuffle od Nintendo już na iOS oraz Androidzie

Kilka miesięcy temu Japończycy z Nintendo zapowiedzieli stopniową promocję swoich marek na konkurencyjnych platformach. Z perspektywy silnej pozycji Nintendo 3DS-a, za takie bez wątpienia trzeba uznać smartfony z iOS-em oraz Androidem na pokładzie. Ich posiadacze mogą już pobrać darmowe Pokemon Shuffle.

02.09.2015
18:55
Pokemon Shuffle od Nintendo już na iOS oraz Androidzie
REKLAMA
REKLAMA

Dawniej każda szanująca się marka musiała mieć swojego „endless runnera”. Dzisiaj są to aplikacje z podgatunku „threes”. Tak zwanych „trójek” doczekali się Avengersi, doczekała się Angelina Jolie w postaci Czarownicy, doczekało się nawet poważne Evolve. Do tego szaleństwa dołączyło również Pokemon Company. Japończycy wydali aplikację Free2Play na mobilne urządzenia z systemami Google i Apple.

Pokemon Shuffle to nie tylko kopia Candy Crush Saga, ale również innej gry w świecie sympatycznych stworków – Pokemon Link Battle.

Kiedy recenzowałem Pokemon Link Battle na łamach Spider’s Web, pisałem o bezspornych zaletach tej gry. W cenie około 30 złotych dostawaliśmy produkt drobny i podobny do gier na smartfony i tablety, ale jednak zamknięty, kompletny i bez żadnych mikro-transakcji. Zdaje się, że wyniki sprzedażowe nie zadowoliły Nintendo, ponieważ Japończycy wrócili z dokładnie tym samym pomysłem w lekko odświeżonej oprawie i wszytymi w mechanikę płatnościami. „Za darmo” Pokemon Shuffle jest jedynie z nazwy.

REKLAMA

Oczywiście nie zmienia to faktu, że na otwarciu się na inne platformy przez Nintendo gracze jedynie zyskują. W końcu lepsze takie Pokemony niż żadne. Kto wie, może pod wpływem Pokemon Shuffle jeszcze więcej klientów sięgnie pod 3DS-a? W końcu Japończycy mają jasny cel w wydawaniu swoich IP na platformy takie jak iOS czy Android. Chodzi o promocję własnych marek i serii, a w dłuższej mierze wytworzenie chęci sięgnięcia po pełnoprawne tytuły z ulubionymi Pokemonami, hydraulikiem Mario czy księżniczką Zeldą.

Pokemon Shuffle dla Androida oraz iOS pobierzecie korzystając z poniższych odsyłaczy:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA