Nie było w zeszłym roku bardziej wyszydzanego filmu niż ten. Polska produkcja trafiła do VOD
Film animowany "Quo Vadis" spotkał się ze sporymi kontrowersjami. Adaptacja dzieła Henryka Sienkiewicza, która zadebiutowała na dużych ekranach w październiku minionego roku, została zmiażdżona niskimi ocenami. "To projekt uczniów z czwartej klasy na lekcje informatyki?" - piszą internauci. Już dziś możecie przekonać się sami - animacja "Quo Vadis" trafiła do VOD.
Dopóki animacja "Quo Vadis" w reżyserii Anira Wojan i Roya Sukankana nie zadebiutowała na dużych ekranach, widzowie byli przekonani, że to żart. Przypominająca niskiej klasy grę komputerową z animacji rodem z lat 90. produkcję w ciągu pierwszych trzech dni od premiery obejrzało niespełna 1500 osób. Jeśli dodatkowo weźmiemy również pod uwagę to, że "Quo Vadis" powstało z myślą o najmłodszych (jak czytamy w opisie filmu, "mogą go oglądać dzieci już od 10. roku życia. Wszelkie sceny przemocy, obecne w dziele Sienkiewicza, zostały umiejętnie złagodzone, tak aby nie miały negatywnego wpływu na młodego widza"), to prawdopodobnie sporą częścią widzów byli uczniowie.
Quo Vadis (2024): gdzie obejrzeć animację? Obsada i informacje
Kto oprócz uczestników szkolnych wycieczek mógłby obejrzeć tę animowaną produkcję, zapowiadaną jako "wspaniały, epicki film"? Zapewne nikt, kto widział fatalny zwiastun "Quo Vadis" lub posiada konto na Filmwebie, gdzie obraz Aniry Wojan i Roya Sukankana został oceniony na 2,8 gwiazdki. Jeśli jednak chcecie przekonać się sami, czy recenzje widzów mają odzwierciedlenie w rzeczywistości, "Quo Vadis" od niedawna można obejrzeć w domowym zaciszu.
Akcja produkcji rozgrywa się w Rzymie w 63 r. za panowania cesarza Nerona. Kiedy młody rzymski żołnierz Winicjusz zakochuje się w Ligii, która jest chrześcijanką, postanawia zdobyć serce dziewczyny i prosi o pomoc wuja Petroniusza, wpływowego doradcę Nerona. W wyniku planu Petroniusza cesarz nakazuje sprowadzić Ligię na dwór jako własność Cesarstwa, a następnie przekazać ją Winicjuszowi w nagrodę za zasługi wojenne. Gdy Ligia decyduje się uciec, Winicjusz i Petroniusz z pomocą greckiego filozofa Chilo ruszają na jej poszukiwania. Tymczasem w Rzymie na rozkaz Nerona wybucha wielki pożar, którego sprawcą jest dowódca Pretorian Tigellinus. W ramach politycznej rozgrywki winą za spalenie miasta zostają obarczeni chrześcijanie.
W polskiej wersji językowej głosu bohaterom użyczyli m.in.: Małgorzata Kożuchowska (Eunice), Michał Milowicz (Petroniusz), Michał Koterski (Neron) i Jarosław Boberek (Chilon). Muzykę do filmu i piosenki stworzyli polscy i zagraniczni artyści: Fabien Curtis, Tomasz Szczepanik z zespołu Pectus, raperzy Afu-ra i Sobota, Neil Mukherjee, Dariusz Malejonek, Marcin i Lidia Pospieszalscy, a także znany z YouTube duet The Dziemians.
O animacjach czytaj w Spider's Web:
- Ten film zaskoczył absolutnie wszystkich. Od wczoraj możesz obejrzeć go w domu
- Seriale familijne. Najlepsze produkcje, które warto nadrobić w święta
- Kultowy serial z waszego dzieciństwa dostał nowy sezon. I jest na Max
- Na Netfliksie rządzi najnowszy film reżyserki "Shreka". To wielkie rozczarowanie
- To najlepsza animacja science fiction, jaką zobaczycie. Właśnie dojechała na VOD