REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Carey Mulligan o środowisku aktorskim: "W 100 procentach kłamią"

Carey Mulligan w tym roku nominowana jest do Oscara dla najlepszej aktorki za rolę Felicii Montealegre w filmie "Maestro" Bradleya Coopera. W rozmowie z "The London Times" podkreśliła, jak bardzo ważna jest dla niej ta nominacja. Aktorka skrytykowała też aktorów, którzy mówią, że nie zależy im na nagrodach. W 100 procentach kłamią - uważa Carey.

06.02.2024
8:51
Carey Mulligan Maestro Oscary 2024
REKLAMA

96. ceremonia rozdania Oscarów coraz bliżej. Jedną z nominowanych aktorek w tym roku jest Carey Mulligan, która świetnie zagrała rolę żony artysty Leonarda Bernsteina w filmie "Maestro" w reżyserii Bradleya Coopera.

REKLAMA

Więcej o Oscarach czytaj na Spider's Web:

Carey Mulligan krytykuje środowisko aktorskie.

Niedawno 38-letnia aktorka udzieliła wywiadu dla "The London Times", w którym zdradziła m.in. że nominacja do Oscara "jest po prostu najfajniejszą rzeczą. To od twoich rówieśników" - powiedziała w rozmowie. Carey krytycznie odniosła się do słów jej kolegów i koleżanek z branży, którzy uważają, że nagrody filmowe nie mają dla nich żadnego znaczenia. Spotkałam tysiące (dosłownie) aktorów, uważających, że nagrody nie mają żadnego znaczenia. Oni w 100 procentach kłamią - wyznała.

Carey bardzo mocno uderzył brak nominacji dla Grety Gerwig w kategorii najlepszy reżyser. Gwiazda "Maestro" przyznała, że jest "wypatroszona" tym faktem. Nie tylko ona, bo szerokich echem odbił się brak nominacji dla Gerwig za "Barbie". Krytycznie do tej informacji odnosił się też Ryan Gosling, nominowany za rolę drugoplanową w "Barbie".

Maestro zwiastun

Jestem wypatroszona z powodu Grety, gdyż nie wiem, co jeszcze możesz zrobić jako reżyser, by dostać nominację. Robisz doceniony przez krytyków film, który jest niesamowitym światowym sukcesem, a mimo to nie dostajesz nominacji?" - powiedziała oburzona w rozmowie z "The London Times".

Warto dodać, że Carey Mulligan zagościła też w tym roku w filmie "Saltburn" scenarzystki i reżyserki Emerald Fennell. Produkcja nie zdobyła jednak żadnej nominacji do Oscara.

REKLAMA

Carey dostała rolę w "Maestro" przez przypadkowe spotkanie z Bradleyem Cooperem

W jednym z wywiadów aktorka mówiła, że do filmu "Maestro" nie brała udziału w żadnych przesłuchaniach. Dostała rolę Montealegre po tym, jak ona i Bradley Cooper mieli przypadkowe spotkanie, które zakończyło się zabraniem Carey do szpitala. Mulligan występowała solo na Broadwayu ze spektaklem Girls & Boys Dennisa Kelly'ego, gdy kurtyna sceniczna spadła jej na głowę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA