REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Chat GPT napisał odcinek "Czarnego lustra". Na pierwszy rzut oka scenariusz był okej

Chat GPT oraz "Black Mirror" łączą dwie rzeczy: sztuczna inteligencja oraz nowe technologie. I aż się prosiło o to, by sprawdzić, czy oprogramowanie jest w stanie stworzyć unikalny odcinek serialu. Charlie Brooker, twórca produkcji, postanowił zatem napisać epizod "Czarnego lustra" przy pomocy Chatu GPT i wysnuł konkluzję na temat tej wyjątkowej kolaboracji.

07.06.2023
10:42
Chat GPT napisał odcinek "Czarnego lustra". Na pierwszy rzut oka scenariusz był okej
REKLAMA

Jedna z premier, na którą czekają z niecierpliwością widzowie, to 6. sezon serialu "Czarne lustro". Antologia, w której każdy odcinek osadzony jest w niedalekiej przyszłości, gdzie ludzkim życiem zawładnęła technologia, przedstawia pogoń za postępem technologicznym z krytycznego punktu widzenia, a ten, kto oglądał, wie, że epizody zwykle nie kończą się szczęśliwie.

REKLAMA

Serial został uznany przez wielu za proroczy, co jest raczej niezbyt pocieszającą wizją, i można jedynie z niepokojem obserwować, jak jego niektóre aspekty powoli ziszczają się w naszej rzeczywistości. Jedną z technologicznych nowinek, która jednocześnie ekscytuje i przeraża, jest właśnie Chat GPT, który jest w stanie wygenerować tekst, przypominający do złudzenia coś, co wyszło spod ręki człowieka. Charlie Brooker, twórca serialu "Black Mirror", nie byłby sobą, gdyby nie wypróbował oprogramowania na swojej produkcji, która bezpośrednio dotyka tematyki technologii i podzielił się swoimi wrażeniami.

Chat GPT napisał odcinek "Czarnego lustra"

Odpowiedź na pytanie, czy w serialu "Black Mirror" zobaczymy odcinek w pełni stworzony przez Chat GPT, brzmi: nie. Współpraca Brookera z oprogramowaniem okazała się kompletnym fiaskiem. I choć twórca podkreśla, że po wpisaniu komendy "wygeneruj odcinek Black Mirror" w okienku pojawił się tekst, który na pierwszy rzut oka brzmiał wiarygodnie, to jednak po wgłębieniu się w wyplutą przez Chat GPT odpowiedź, Brooker stwierdził, że "na drugi rzut oka to gówno", gdyż oprogramowanie czerpie z tego, co już istnieje i na dobrą sprawę nie tworzy niczego nowego:

Chat GPT robi przegląd wszystkich odcinków i miesza je razem. Zagłębiając się w tekst, stwierdzasz, że nie ma w tym niczego oryginalnego

- stwierdził Charlie Brooker.
REKLAMA
Netflix: zwiastun 6. sezonu serialu "Czarne lustro"

Premiera nowego sezonu "Czarnego lustra" już 15 czerwca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA