REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Uwielbiany przez widzów film trafił na Disney+. Chwilę temu był w kinach

Produkcja "Dobrzy nieznajomi", która w Polsce na dużych ekranach zadebiutowała na początku lutego, do tej pory była dostępna jedynie w ramach kupna. Jeśli nie mieliście okazji zobaczyć jej w kinie, nic straconego - film w reżyserii Andrew Haigha trafił do VOD, gdzie można obejrzeć go w ramach abonamentu.

24.04.2024
14:38
dobrzy nieznajomi disney+
REKLAMA

"Dobrzy nieznajomi" to obraz Andrew Haigha, reżysera takich produkcji jak "Na wodach północy", "Polegaj na mnie", "Spojrzenia" czy "Zupełnie inny weekend". Film powstał w oparciu o powieść "Obcy" autorstwa Taichi Yamady, a jego polska premiera odbyła się 9 lutego 2024 r. Tytuł błyskawicznie podbił serca widzów i krytyków, a wyjątkowa opowieść zebrała pozytywne recenzje. Sukces tytułu miał również swoje odzwierciedlenie w wyróżnieniach - był nominowany do nagrody BAFTA w sześciu kategoriach, zgarnął 7 statuetek BIFA (w tym za najlepszy brytyjski film niezależny), a Andrew Scott za rolę Adama był nominowany do Złotego Globu).

REKLAMA

Chciałem, żeby mój film był zadośćuczynieniem zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Żeby uświadomił widzom, że możemy poprawić swoje relacje poprzez szczerość, nazywając pewne rzeczy, jak choćby własną słabość i nieporadność. To oczywiście nie jest proste. Relacja dziecka i rodziców jest jedną z najbardziej skomplikowanych, jakie nawiązujemy w życiu

- mówił reżyser.

"Dobrzy nieznajomi": gdzie obejrzeć? Film trafił do Disney+

Produkcja "Dobrzy nieznajomi" skupia się na Adamie (Andrew Scott), scenarzystą, który zmaga się z wypaleniem zawodowym. Mężczyzna jest mieszkańcem opustoszałego londyńskiego bloku, gdzie spędza większość swojego czasu na oglądaniu telewizji. Pewnego dnia do budynku wprowadza się Harry (Paul Mescal), co diametralnie zmienia życie Adama. Wraz z rozwojem relacji z nowo poznanym sąsiadem mężczyznę pochłaniają wspomnienia z przeszłości i postanawia wrócić do swojego rodzinnego miasteczka. W domu, w którym dorastał, odnajduje swoich rodziców. Okazuje się, że pozostali oni takimi, jakimi ich zapamiętał trzydzieści lat temu w dniu ich śmierci.

Zwiastun filmu "Dobrzy nieznajomi"

Film wyreżyserował i napisał Andrew Haigh. W obsadzie znaleźli się: Andrew Scott ("Fleabag"), Paul Mescal ("Aftersun"), Jamie Bell ("Jumper"), Claire Foy ("The Crown"), Carter John Grout, Ami Tredrea, Cameron Ashplant, Jack Cronin oraz Guy Robbins.

Film "Dobrzy nieznajomi" jest dostępny w ramach abonamentu w serwisie Disney+. Produkcję można również zakupić w następujących serwisach VOD:

REKLAMA

O produkcji "Dobrzy nieznajomi" przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA