REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD

„Dobrzy nieznajomi” online: gdzie obejrzeć film? Pełna lista serwisów VOD

„Dobrzy nieznajomi” to film w reżyserii Andrew Haigha. Swojej polskiej premiery doczekał się dokładnie 9 lutego 2024 roku. Jest to najnowsze dzieło twórcy takich produkcji, jak: „Zupełnie inny weekend”, „Polegaj na mnie” czy „45 lat”. Ten pełen tajemnic tytuł jest już dostępny na platformach streamingowych. Zatem gdzie można obejrzeć film „Dobrzy nieznajomi” online? Przedstawiamy pełną listę serwisów VOD.

03.04.2024
15:01
Gdzie obejrzeć film Dobrzy nieznajomi online, lista serwisów VOD
REKLAMA

Tytuł „Dobrzy nieznajomi” opowiada historię Adama (Andrew Scott) – wypalonego pod względem zawodowym scenarzysty. Mężczyzna spędza większość swojego czasu siedząc na kanapie i oglądając telewizję. Można śmiało przyznać, że prowadzi życie samotne. Od razu widać również, że ma wiele nieprzepracowanych traum z przeszłości. W końcu poznaje jednak nowego sąsiada, Harry’ego (Paul Mescal), który wprowadza się do tego samego apartamentowca. Harry to człowiek tajemniczy, ale dość szybko okazuje się, że będzie miał na Adama bardzo duży wpływ. Między innymi dzięki niemu scenarzysta decyduje się na powrót w rodzinne strony, gdzie czeka go bardzo duże zaskoczenie.

REKLAMA

Dobrzy nieznajomi - gdzie obejrzeć film online i o czym jest?

Adam był pewien, że jego rodzice umarli, gdy był ledwo nastolatkiem. Dlatego też jest w ogromny szoku, gdy okazuje się, że spotyka ich w domu rodzinnym. Z każdą kolejną sceną robi się coraz dziwniej, ponieważ matka oraz ojciec mężczyzny są… w podobnym wieku do niego samego. Adam wchodzi z nimi w różnego rodzaju interakcje – rozmawia, przytula ich, zwierza się. Wszystko wydaje się być zbyt idealne, jak na to, że kompletnie nie powinno być w ogóle realne. Już na początku ciężko jest dokładnie zrozumieć, co dzieje się na ekranie, a później wcale nie jest to łatwiejsze.

Oficjalny zwiastun filmu Dobrzy nieznajomi

„Dobrzy nieznajomi” to idealnie skonstruowane połączenie wielu gatunków filmowych. W tej produkcji widzowie znajdą zarówno elementy fantasy i dramatu psychologicznego, jak i kina queer czy thrillera. Jest to przede wszystkim opowieść o skomplikowanej naturze relacji międzyludzkich. Przedstawia także obraz skrajnej samotności, nieoczywistej miłości. Zachęca tym samym do przemyśleń dotyczących nawet sposobów przeżywania żałoby. Film przedstawia rozwój głównego bohatera, Adama, ale też ukazuje, jak radzi on sobie z traumami z przeszłości. Warto tez zwrócić uwagę na to, że Andrew Haigh (reżyser i scenarzysta) w swojej produkcji wyraźnie podkreśla, jak głośna potrafi być cisza. Niezwykle umiejętnie operuje tym, co nieuchwytne i niewypowiedziane. „Dobrzy nieznajomi” to niepokojąco interesujący tytuł.

Film „Dobrzy nieznajomi” jest dostępny w poniższych serwisach VOD:

  • Apple TV - kupno: w wersji SD - 44,99 zł lub w wersjach HD i 4K - 49,99 zł
  • Megogo - kupno: w wersji SD - 44,99 zł lub w wersjach HD - 49,99 zł
  • Amazon Prime Video - kupno: w wersji SD - 49,99 zł lub w wersjach HD i UHD - 54,99 zł
  • Rakuten TV - kupno: w wersji SD - 44,99 zł lub w wersjach HD i 4K - 49,99 zł
REKLAMA

Więcej o dramatach czytaj na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA