REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Najlepsze filmy romantyczne 2024. Wybieramy TOP 20 tytułów

Jest już prawie połowa 2024 r., a ty dalej buszujesz w bibliotekach serwisów VOD w poszukiwaniu tych najlepszych filmów romantycznych? Nie dość, że w zeszłym roku pojawiło się ich już całkiem sporo, to również w tym zadebiutowało już kilka ciekawych perełek. Oto zestawienie najlepszych filmów romantycznych, które w ostatnich czasie wpadły do VOD - wybraliśmy TOP 20 tytułów.

13.04.2024
16:01
top 20 filmow romantycznych najlepsze produkcje
REKLAMA

Nie tylko w 2024 r., ale również w poprzednich latach zarówno na dużych ekranach, jak i w serwisach VOD pojawiło się sporo propozycji dla tych, którzy czasem lubią przepaść w romantycznych historiach. Filmy o miłości to jednak nie tylko komedia romantyczne, motyle w brzuchu i happy endy - to również dramaty i mrożące krew w żyłach thrillery. Przyjrzeliśmy się wszystkich produkcjom, które między 2022 a 2024 rokiem pojawiły się w kinach oraz w VOD i wybraliśmy TOP 20 tytułów dla wszystkich miłośników filmów romantycznych.

REKLAMA

Spis treści:

Najlepsze filmy romantyczne 2024: Poprzednie życie (2023)

Bohaterami produkcji "Poprzednie życie" są Nora (Greta Lee) i Hae Sung (Teo Yoo), którzy dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym i na własnej skórze przekonują się czym jest In-Yun - koreańskie przekonanie, że ludzie zbliżają się do siebie, ponieważ ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach. Film Celine Song był nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film, a także do Złotego Globu i nagrody BAFTA.

Film "Poprzednie życie" jest dostępny w ramach wypożyczenia serwisach:

Zwiastun filmu "Poprzednie życie"

Dobrzy nieznajomi (2023)

"Dobrzy nieznajomi" w reżyserii Andrew Haigha skupia się na Adamie (Andrew Scott), mieszkańcu opustoszałego londyńskiego bloku, którego życie zostaje całkowicie odmienione za sprawą spotkania z tajemniczym sąsiadem, Harrym (Paul Mescal). Wraz z rozwojem relacji obu mężczyzn, Adama coraz bardziej pochłaniają wspomnienia z przeszłości, wskutek czego decyduje się on na powrót do swojego rodzinnego miasteczka. W domu, w którym dorastał, odnajduje swoich rodziców - okazuje się, że pozostali oni takimi, jakimi ich zapamiętał trzydzieści lat temu w dniu ich śmierci.

Film "Dobrzy nieznajomi" jest dostępny w ramach kupna w serwisach:

Zwiastun filmu "Dobrzy nieznajomi"

Przejścia (2023)

Film "Przejścia", za kamerą którego stanął Ira Sachs, skupia się na trójkącie miłosnym Tomasa, Martina i Agathy. Tomas (Franz Rogowski) to reżyser, który postanawia zakończyć swój dotychczasowy, trwający 15 lat związek z Martinem (Ben Whishaw), kiedy na imprezie po zakończeniu zdjęć do swojego filmu poznaje skromną nauczycielkę Agathę (Adele Exarchopoulos). Mimo zauroczenia i uczucia do swojej nowej partnerki, egocentryczny mężczyzna wciąż nie może zapomnieć o Martinie, który zaczął układać sobie życie u boku innego mężczyzny.

Film "Przejścia" jest dostępny w ramach wypożyczenia w serwisach:

Zwiastun filmu "Przejścia"

Skołowani (2023)

Bohaterem filmu "Skołowani" w reżyserii Jana Macierewicza jest Maks Wandor (Michał Czernecki), cwaniaczek i kobieciarz oraz dyrektor firmy sprzedającej buty do biegania. Po pogrzebie matki Maks przypadkowo poznaje Anię (Marianna Zydek), młodą, atrakcyjną kobietę, która zajmuje się opieką osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Kiedy Ania bierze Maksa za osobę z niepełnosprawnością ruchową, mężczyzna postanawia nie wyprowadzać jej z błędu, licząc na kolejny łatwy podryw. Dziewczyna ma jednak inny plan - postanawia zapoznać go ze swoją siostrą, Julią (Agnieszka Grochowska), która naprawdę porusza się na wózku.

Film "Skołowani" jest dostępny w ramach abonamentu w serwisie Netflix.

Zwiastun filmu "Skołowani"

Podejrzana (2022)

"Podejrzana" w reżyserii Chan-wook Parka, który stanął również za kamerą takich produkcji jak "Sympatyk" czy "Mała doboszka", skupia się na cierpiącym na bezsenność detektywie Hae-joon Jangu (Hae-il Park). Prowadzi on dochodzenie w sprawie śmierci mężczyzny, którego ciało zostało znalezione w pobliżu miejsca przeznaczonego do wspinaczki skalnej. Trop prowadzi do żony ofiary - Seo-rae Song (Wei Tang). Mimo jej mocnego alibi, detektyw postanawia wciąż obserwować kobietę, aż między żonatym Hae-joonem a wdową rodzi się podszyte dziwną fascynacją niewyjaśnione uczucie.

Film "Podejrzana" jest dostępny w ramach wypożyczenia w serwisach:

Zwiastun filmu "Podejrzana"

Ulica Rye Lane (2023)

Film "Ulica Rye Lane" w reżyserii Raine Allen Miller skupia się na Domie (David Jonsson) oraz Yas (Vivian Oparah), parze dwudziestoparolatków. Po przeżyciu bolesnych rozstań i przypadkowym spotkaniu na wystawie sztuki wspólnych znajomych postanawiają oni spędzić jeden dzień pełen wrażeń w południowym Londynie. Prócz tego, że pomagają sobie odegrać się na swoim byłych, znajomość Doma i Yas niespodziewanie pozwoli im odzyskać wiarę w miłość.

Film "Ulica Rye Lane" jest dostępny w serwisie Disney+.

Zwiastun filmu "Ulica Rye Lane"

Powodzenia, Leo Grande (2022)

Bohaterką nominowanego do Złotego Globu filmu "Powodzenia, Leo Grande" w reżyserii Sophie Hyde jest Nancy Stokes (Emma Thompson). Kobieta jest emerytowaną nauczycielką i wdową, której jedynym partnerem seksualnym był jej mąż. Nancy, chcąc pozbyć się kompleksów i obudzić w sobie głęboko skrywane pragnienia, postanawia przeżyć przygodę z młodym i przystojnym sex workerem, tytułowym Leo Grande (Daryl McCormack). Kobieta spotyka się z nim w hotelowym pokoju, gdzie nieoczekiwanie uczy się akceptacji swojego ciała oraz rozkoszy, która może z tego płynąć.

Film "Powodzenia, Leo Grande" jest dostępny w ramach wypożyczenia w serwisach:

Zwiastun filmu "Powodzenia, Leo Grande"

Mankamenty (2023)

Produkcja "Mankamenty" w reżyserii Randalla Parka skupia się na Benie (Justin H. Min), filmowcu z problemami. Mężczyzna mieszka w Berkley w Kalifornii wraz ze swoja dziewczyną Miko (Ally Maki), pracowniczką na lokalnym festiwalu filmów azjatycko-amerykańskich. W wolnym czasie Ben wzdycha do niedostępnych blondynek, ogląda płyty DVD z Criterion Collection i spotyka się ze swoją przyjaciółką Alice (Sherry Cola). Kiedy Miko decyduje się na przeprowadzkę do Nowego Jorku, gdzie ma odbyć stać, Ben, niespodziewanie pozostawiony sam sobie, zaczyna odkrywać, czego tak naprawdę pragnie.

Film "Mankamenty" jest dostępny w ramach wypożyczenia w serwisach:

Zwiastun filmu "Mankamenty"

Dziewczyna Millera

Bohaterką filmu "Dziewczyna Millera" w reżyserii Jade Halley Bartlett jest Cairo Sweet, 18-letnia uczennica liceum (Jenna Ortega). Dziewczyna na co dzień mieszka sama, podczas gdy jej zamożni rodzice większość czasu spędzają na wyjazdach służbowych. Uzdolniona pisarsko Cairo zwraca uwagę Jonathana Millera (Martin Freeman), swojego nauczyciela kreatywnego pisania, co skutkuje niespodziewanym nawiązaniem bliskiej i niebezpiecznej relacji między dwojgiem bohaterów.

Film "Dziewczyna Millera" jest dostępny w ramach wypożyczenia w serwisach:

Zwiastun filmu "Dziewczyna Millera"

Pierwsza klasa

"Pierwsza klasa" to produkcja w reżyserii Carlsona Younga, która skupia się na Anie (Camila Mendes), ambitnej stażystce w domu aukcyjnym. Kiedy szefowa niespodziewanie wysyła ją do Londynu, okazuje się, że przypadkiem przypadło jej miejsce w pierwszej klasie, gdzie poznaje tam przystojnego i zamożnego Williama (Archie Renaux). Nieplanowane spotkanie sprawia, że dziewczyna postanawia pozostać w świecie fantazji nieco dłużej.

Film "Pierwsza klasa" jest dostępny w serwisie Prime Video.

Zwiastun filmu "Pierwsza klasa"

Irlandzkie życzenie

Bohaterką produkcji "Irlandzkie życzenie" jest Maddie (Lindsay Lohan). Kiedy miłość jej życia zaręcza się z jej najlepszą przyjaciółką, Maddie postanawia odłożyć swoje uczucia na bok i zostaje druhną na ślubie pary w Irlandii. Na kilka dni przed weselem Maddie spontanicznie wypowiada życzenie - chce w końcu znaleźć swoją prawdziwą miłość. Kiedy budzi się następnego dnia, odkrywa, że znajduje się w alternatywnej rzeczywistości i, o dziwo, jej marzenie nagle zaczyna spełniać. Wygląda jednak na to, że jej prawdziwą bratnią duszą jest ktoś zupełnie inny.

Film "Irlandzkie życzenie" jest dostępny w serwisie Netflix.

Zwiastun filmu "Irlandzkie życzenie"

Jeszcze jeden raz

Szwedzka produkcja "Jeszcze jeden raz" skupia się na historii 40-letniej Amelii (Hedda Stiernstedt). Kiedy kobieta w noc swoich urodzin zostaje potrącona przez autobus, następnego dnia budzi się w 2002 r., czyli wtedy, gdy miała 18 lat. Oznacza to, że Amelia może nie tylko przeżyć swój najlepszy dzień w życiu ponownie, ale również wykorzystać szansę na zrealizowanie idealnej wizji swojej przyszłości. Niespodziewanie okazuje się, że codziennie budzi się tego samego dnia. Bohaterka będzie musiała rozwiązać zagadkę, która ciąży na tym jednym dniu i odkryć, co powinna naprawić, by wrócić z powrotem do teraźniejszości.

Film "Jeszcze jeden raz" jest dostępny w serwisie Netflix.

Zwiastun filmu "Jeszcze jeden raz"

Tylko nie ty

Bohaterami produkcji "Tylko nie ty" w reżyserii Willa Glucka są Ben (Glen Powell) oraz Bea (Sydney Sweeney). Kiedy Bea zostaje uratowana z opresji przez Bena, para umawia się na randkę, która wydaje się nie mieć końca. Lecz kiedy następnego dnia kobieta przypadkowo słyszy na swój temat gorzkie słowa, jest wściekła. Para spotyka się pół roku później w klubie, a ich ścieżki krzyżują się ponownie, gdy okazuje się, że Halle (Hadley Robinson), siostra Bei, jest zaręczona z najlepszym przyjacielem Bena, Petem (GaTa).

Film "Tylko nie ty" można obejrzeć w kinach.

Zwiastun filmu "Tylko nie ty"

Pamięć

"Pamięć" w reżyserii Michela Franco skupia się na Sylvii (Jessica Chastain), pracowniczce socjalnej, która prowadzi proste i uporządkowane życie. Jej dzień kręci się wokół córki, pracy oraz spotkań AA. Wszystko zmienia się, kiedy Sylvia wraca ze zjazdu absolwentów i okazuje się, że jej śladem podąża Saul. Nieoczekiwane spotkanie wpłynie głęboko na ich oboje i otworzy bohaterom drzwi do dawno nieodwiedzanej przeszłości.

Film "Pamięć" można obejrzeć w kinach.

Zwiastun filmu "Pamięć"

Opadające liście

Bohaterami produkcji "Opadające liście" w reżyserii Akiego Kaurismaki są pracowniczka lokalnego supermarketu, Ansa (Alma Poysti), oraz pracownik budowy, Holappa (Jussi Vatanen). Oboje łączy zarówno szlachetne usposobienie, jak i pasmo porażek, których co jakiś czas doświadczają - ona właśnie straciła pracę, a on zmaga się z problemem alkoholowym. Kiedy Ansa i Holappa przypadkowo spotykają się na imprezie karaoke, już od pierwszych chwil czują, że odnaleźli swoje bratnie dusze. Podczas gdy ich piękne i niewinne uczucie zaczyna rozkwitać, w tle rozgrywają się dramatyczne wydarzenia w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę.

Film "Opadające liście" można obejrzeć w kinach.

Zwiastun filmu "Opadające liście"

Serce w chmurach

Bohaterką produkcji "Serce w chmurach" jest Hadley (Haley Lu Richardson). Kiedy kobieta spóźnia się na lot z Nowego Jorku do Londynu, przypadkiem spotyka na lotnisku Olivera (Ben Hardy), który błyskawicznie wpada jej w oko. Po długiej nocy, którą para spędza w samolocie, lądują na Heathrow, gdzie zostają rozdzieleni. Okazuje się wówczas, że odnalezienie się w chaosie jest niemożliwe. I tylko interwencja losu może sprawić, by współpasażerowie zamienili się w bratnie dusze.

Film "Serce w chmurach" jest dostępny w serwisie Netflix.

Zwiastun filmu "Serce w chmurach"

Do ostatniej kości

Fabuła produkcji "Do ostatniej kości" opowiada o pierwszej miłości między Mauren (Taylor Russell) a Lee (Timothee Chalamet). Ona to młoda kobieta, która uczy się, jak przetrwać na marginesie społeczeństwa. On to z kolei porywczy wyrzutek i włóczęga. Podczas wspólnej podróży na dystansie tysiąca mil odkrywają ukryte zaułki i rozmaite pułapki Ameryki epoki Ronalda Reagana. Mimo szczerych chęci, nie mogą jednak uciec od tragicznej przyszłości. Przyjdzie im wówczas zadecydować, czy ich głębokie uczucie jest w stanie pokonać to, co ich dzieli.

Film "Do ostatniej kości" jest dostępny w ramach wypożyczenia w serwisach:

Zwiastun filmu "Do ostatniej kości"

U ciebie czy u mnie?

Film romantyczny "U ciebie czy u mnie?" skupia się na dwójce przyjaciół - Peterze (Ashton Kutcher) i Debbie (Reese Witherspoon). Oboje różnią się od siebie diametralnie - Peter woli szybki i tętniący życiem Nowy Jork, natomiast Debbie preferuje raczej stabilne, spokojne i zrównoważone życie, które prowadzi ze swoim synem w Los Angeles. Pielęgnujący swoją unikalną i platoniczną relację od lat bohaterowie pewnego razu zamieniają się domami na tydzień. Okazuje się wówczas, że to, co do tej pory uważali za najlepszą wersję życia, niekoniecznie się nią być.

Film "U ciebie czy u mnie?" jest dostępny w serwisie Netflix.

Zwiastun filmu "U ciebie czy u mnie?"

Dwa życia

Bohaterką filmu "Dwa życia" w reżyserii Wanuri Kahiu jest Natalie (Lili Reinhart). Tuż przed ukończeniem studiów życie dziewczyny zaczyna biec w dwóch równoległych rzeczywistościach - w jednej z nich Natalie zostaje młodą matką w rodzinnym Teksasie, a w drugiej - w pogoni za karierą wyjeżdża do Los Angeles. Zarówno pierwsza, jak i druga podróż niosą za sobą lekcje miłości, druzgocące zawody miłosne i ponownie odkrywanie swojej tożsamości.

Film "Dwa życia" jest dostępny w serwisie Netflix.

Zwiastun filmu "Dwa życia"

Na chwilę, na zawsze

Produkcja "Na chwilę, na zawsze" skupia się na 22-letniej Poli (Martyna Byczkowska), która osiąga ogromne sukcesy w branży muzycznej. Kiedy jednak pewnego dnia dziewczyna po jednym z koncertów, będąc pod wpływem alkoholu, doprowadza do wypadku samochodowego, jej ojciec (Ireneusz Czop), a jednocześnie menadżer, postanawia umieścić ją w ośrodku terapii i leczenia uzależnień. Pola poznaje tam Borysa (Paweł Domagała), charyzmatycznego instruktora, który kiedyś także był muzykiem i podobnie jak dziewczyna - wpadł w pułapkę zbyt wczesnej sławy. Dzięki wspólnej pasji oboje zbliżają do siebie, lecz z biegiem czasu okazuje się, że na ich drodze do uczucia staną tajemnice z przeszłości Borysa i wisząca na włosku kariera Poli.

Film "Na chwilę, na zawsze" jest dostępny w ramach wypożyczenia w serwisach:

Zwiastun filmu "Na chwilę, na zawsze"
REKLAMA

O TOP produkcjach przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA