REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Najlepszy film o Godzilli trafił wreszcie do streamingu. Gdzie można go obejrzeć online?

Takie niespodzianki to my lubimy. Bez żadnych wcześniejszych zapowiedzi na Netfliksa wpadł jeden z najlepszych filmów zeszłego roku. "Godzilli Minus One" próżno było szukać w jakichkolwiek rozpiskach czerwcowych premier platformy, a jednak już teraz można ją w serwisie obejrzeć.

03.06.2024
10:35
godzilla minus one online netflix premiera
REKLAMA

Netflix jest już z nami tyle lat, a wciąż potrafi pozytywnie zaskoczyć. Jego oferta cały czas się powiększa, a najważniejsze tytuły mogą liczyć na szeroko zakrojone kampanie marketingowe. Czasem jednak to, co najlepsze wchodzi na platformę po cichu, bez fajerwerków, a - gdy mówimy o produkcjach na licencji - nawet bez jakiejkolwiek zapowiedzi w potężnych rozpiskach premier serwisu. Wtedy trzeba te produkcje odkrywać na własną rękę, bo zdarzają się wśród nich prawdziwe perełki. Jedną z nich jest właśnie "Godzilla Minus One", prawdopodobnie najlepszy film o Godzilli w historii, a na pewno jeden z najlepszych filmów zeszłego roku.

"Godzilla Minus One" jest rewersem jednego z największych hitów zeszłego roku - "Oppenheimera". Też opowiada o bombie atomowej, ale od drugiej strony, skupiając się na konsekwencjach wynalazku tytułowego bohatera filmu Christophera Nolana. W produkcji śledzimy losy pilota kamikaze, który stchórzył podczas samobójczej misji. Japonia mierzy się ze zniszczeniami po II wojnie światowej, kiedy ich kraj atakuje wielki potwór z atomowym oddechem. Główny bohater wraz z weteranami postanawia stawić mu czoła.

REKLAMA

Godzilla Minus One - film wreszcie trafił do streamingu

"Godzilla Minus One" jest zupełnie inna od wszystkiego, do czego przyzwyczaiło nas MonsterVerse. To film skromny, kosztował 10, maksymalnie 12 mln dol. Co prawda skupia się na ludziach, ale przy scenach akcji potrafi wgnieść w fotel mocniej niż wszystkie filmy z hollywoodzkiego uniwersum Godzilli razem wzięte. Potęgę tej produkcji potwierdziła przecież Amerykańska Akademia, nagradzając ją Oscarem za najlepsze efekty specjalne.

Godzilla Minus One - online - Netflix

Powiedzmy to sobie wprost: ten film jest fenomenem. Najpierw pokochali go krytycy, a potem popędzili na niego widzowie. I to całkiem tłumnie, bo przy mocno ograniczonej dystrybucji (również w Polsce) produkcja zarobiła na całym świecie 116 mln dol., stając się najbardziej dochodowym japońskim tytułem o Godzilli wszech czasów.

Chociaż kinowa premiera "Godzilli Minus One" miała miejsce jeszcze w grudniu zeszłego roku, do tej pory pod naszą szerokością geograficzną próżno jej było szukać w legalnym dostępie online. Film co prawda wszedł na Amazon Prime Video, ale nie u nas. W Polsce musieliśmy na niego czekać aż do teraz kiedy wreszcie niespodziewanie wpadł do streamingu, a dokładnie: na Netfliksa. Można go już obejrzeć w wersji z dubbingiem lub napisami.

Więcej o Godzilli poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Film "Godzilla Minus One" obejrzycie na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA