REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Dzieje się

Kapitan Ameryka zmierzy się z Czarną Panterą. Jest już pierwszy zwiastun Marvel 1943: Rise of Hydra

O grze „Marvel 1943: Rise of Hydra” zrobiło się dość głośno już w 2021 roku. Wtedy też rozpoczęła się współpraca między Marvel Games i Skydance New Media. Wraz z informacją o kolaboracji pojawiła się także pierwsza wzmianka o planowanej produkcji z udziałem znanych superbohaterów. Zapowiedziano więc wielkie starcie Kapitana Ameryki z Czarną Panterą i nie tylko.

21.03.2024
12:59
Pierwszy zwiastun gry Marvel 1943: Rise of Hydra
REKLAMA

Od tego momentu minęło jednak całkiem sporo czasu. Zaciekawieni fani nie otrzymywali zbyt wielu szczegółów dotyczących gry „Marvel 1943: Rise of Hydra”. Na szczęście teraz można się już zapoznać z pierwszym zwiastunem wyczekiwanej produkcji. Akcja ma rozgrywać się w latach czterdziestych ubiegłego wieku, w ukupowanym podczas II wojny światowej Paryżu. Steve Rogers jeszcze nie zapadł w trwający kilkadziesiąt lat sen. Przed swoistym „odpoczynkiem” będzie musiał zmierzyć się z Azzurim (swoją drogą odgrywanym przez znanego z serialu „The Walking Dead” - Khary’ego Paytona), ówczesną Czarną Panterą. Jest on dziadkiem T'Challi, którego znamy z filmów MCU. Duet superżołnierzy, pomimo początkowego konfliktu, toczy przede wszystkim wspólną wojnę z Hydrą. Gra inspirowana jest limitowaną serią komiksów „Captain America/Black Panther: Flags of Our Fathers” z 2010 roku. Czerpie zatem garściami wprost z marvelowskiego źródła, ale też z powstałych do tej pory adaptacji filmowych.

REKLAMA

Więcej na temat Marvela czytaj na łamach Spider's Web:

Pierwszy zwiastun gry Marvel 1943: Rise of Hydra

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że produkcja „Marvel 1943: Rise of Hydra” tworzona jest na najnowszym silniku Unreal Engine 5.4. To między innymi dzięki niemu zwiastun gry wygląda tak dobrze. Mamy więc konkretne zaplecze techniczne, ale to nie wystarczy, żeby w pełni zadowolić oddanych fanów uniwersum MCU. Potrzebny jest również scenariusz, który nie zaburzy wszystkiego, z czym mogliśmy się już zapoznać przy okazji pozostałych tytułów (nie tylko filmowych). Odpowiadają za niego Amy Hennig oraz Marc Bernardin. Mężczyzna jest autorem wielu komiksów. Można więc przypuszczać, że uda mu się zachować oczekiwaną spójność. Z kolei kobieta podjęła się również samej produkcji gry, we współpracy z Julianem Beakiem.

Oficjalny trailer gry Marvel 1943: Rise of Hydra
REKLAMA

Mamy też bardzo dobrą informację dla graczy. Będą oni mogli pokierować działaniami nie tylko Kapitana Ameryki oraz Czarnej Pantery, ale też członka Howling Commandos, Gabriela Jonesa oraz Nanali, liderki Sieci Szpiegowskiej Wakandy. Miejmy nadzieję, że gra „Marvel 1943: Rise of Hydra” nie podzieli losów produkcji „Marvel's Avengers”, której serwery są już obecnie zamknięte. Na szczęście jak na razie zapowiada się na to, że sytuacja będzie wyglądała zupełnie inaczej.

„Marvel 1943: Rise of Hydra” ma zadebiutować w 2025 roku. Pojawi się na PC, PS5 i XSX|S.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA