REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Dzieje się

Marvel rezygnuje z kontynuacji kilku swoich serii. Czas na jakość, nie na ilość

Dużo dzieje się ostatnio w Marvel Studios. Wytwórnia podejmuje wiele dość radykalnych decyzji, które w efekcie mają przyczynić się do poprawy ich wizerunku. Nie jest to zaskakujące, ponieważ niedawne produkcje są idealnym dowodem na to, że coś powinno się zmienić i to szybko. Najnowsze informacje zza kulis zwiastują koniec pewnych, tworzonych wręcz masowo, serii.

14.03.2024
14:01
Marvel nie zrobi kontynuacji filmów
REKLAMA

Trzeba śmiało przyznać, że Marvel nie miał ostatnio dobrego czasu - zarówno w kontekście filmów wchodzących w skład MCU, jak i tych od Sony. Chyba najlepszym przykładem jest sromotna porażka filmu „Madame Web”. W sieci krążyły nagrania, jak widzowie obecni na sali kinowej dosłownie śmieją się na głos podczas seansu. Oczywiście nie była to oznaka zachwytu. Wręcz przeciwnie. Dodajmy do tego mizerne wyniki finansowe i kiepski odbiór np. „The Marvels”. Trzeba było zacząć działać i wprowadzić parę istotnych zmian - szczególnie w kwestii całościowego funkcjonowania studia. Efektem tej pobudki Marvela, o której słyszymy już od pewnego czasu, będzie rezygnacja z tworzenia kontynuacji niektórych dużych produkcji. O jakich mowa?

Więcej o produkcjach Marvela czytaj na łamach Spider's Web:

REKLAMA

Jakie filmy Marvela nie dostaną swojej kontynuacji?

REKLAMA

Jakiś czas temu chwilowy prezes Disneya, Bob Chapek, narzucił Marvel Studios konkretny sposób działania. Miało ono tworzyć wiele filmów i seriali w krótkim czasie, aby jak najszybciej zapełnić platformę Disney+. Można było śmiało przewidzieć, że nie skończy się to dobrze. Widzowie otrzymali naprawdę dużo różnej jakości tytułów, które zbierały coraz to gorsze opinie. Taka strategia okazała się być dla Marvela wręcz destrukcyjna.

Aktualnie na stanowisko szefa Disneya powrócił Bob Iger. Praktycznie od razu zapowiedział, że od teraz wytwórni przyświeca jedna idea – jakość nie ilość. W taki sposób chce przywrócić Marvelowi jego dobre imię. Zgodnie z tym założeniem w najbliższym czasie nie dostaniemy „Eternals 2”, „Ant-Mana 4” oraz „Kapitan Marvel 3”. Produkcje te zostały odsunięte na bok na czas nieokreślony. Poprzednie odsłony filmów nie osiągnęły sukcesu komercyjnego, nic więc dziwnego, że twórcy chcą skupić się na innych, potencjalnie lepszych, tytułach.

Filmy ze stajni Marvela znajdziecie w ofercie Disney+.

Oficjalny zwiastun filmu Marvels
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA