REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Venom” i „Avengers” w jednym superbohaterskim uniwersum? Szef Marvela jest otwarty

Na razie nie jest to nic pewnego, ale pojawiają się doniesienia, że szef Marvel Studios jest otwarty na crossover między dwoma uniwersami. Ten, na który fani czekają od dawna, a do tej pory był tylko w dwóch filmach delikatnie sugerowany. W nadchodzących "Avengersach" może się bowiem pojawić bohater z filmów Sony.

16.03.2024
10:27
venom mcu avengers kiedy
REKLAMA

W scenie po napisach "Venoma 2" Eddie Brock został wciągnięty do filmu MCU. Miało to później swój oddźwięk w "Spider-Manie: Bez drogi do domu". Również jednak tylko w scenie po napisach, w której bohater zostawił na plaży kawałek symbionta. Rozbudziło to oczywiście apetyt fanów na więcej. Zaczęli się zastanawiać, gdzie i kiedy może w Marvelowskim uniwersum zadebiutować bohater filmów Sony. Wygląda przecież na to, że to musi się w końcu zdarzyć. A jak się okazuje, Kevin Feige ma być na taki crossover otwarty.

Już chwilę temu mówiło się, że prawdopodobnie nadchodzący "Venom 3", który ostatnio otrzymał tytuł "Ostatni taniec", będzie się odnosił do wydarzeń ze "Spider-Man: Bez drogi do domu". Wnioski takie wyciągnięto na podstawie zdjęcia z planu filmu. Wcielający się w Eddiego Brocka Tom Hardy ma bowiem na nim tę samą koszulkę, w jakiej widzieliśmy go w scenie po napisach ostatniej odsłony przygód Człowieka Pająka z MCU.

Więcej o "Venomie 3" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Kiedy Venom pojawi się w MCU?

Według doniesień "Venom 3" ma być ostatnim solowym filmem tytułowego (anty)superbohatera. Sony chciałoby go potem na pewno wykorzystać jeszcze w innych swoich projektach z uniwersum Spider-Mana. Szef Marvel Studios jest natomiast otwarty, aby pojawił się w "Avengersach". Ale nie w tych najbliższych, tylko tych jeszcze kolejnych. Tak przynajmniej twierdzi obeznany w temacie informator:

Venom - Avengers

"Avengers: Secret Wars" zostało ogłoszone jeszcze w 2022 r. jako jeden z projektów 6. fazy MCU. Ma to być kontynuacja "Avengers 5", które jeszcze do niedawna nosiło tytuł "The Kang Dynasty". Przez problemy z prawem wcielającego się w rolę Kanga Jonathana Majorsa Marvel postanowił jednak zmienić plany. Na razie więc o dwóch nadchodzących częściach superbohaterskich crossoverów niewiele wiadomo.

REKLAMA
Venom - MCU

Na kolejne części "Avengersów" przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. 5. część serii ma się pojawić w kinach dopiero w maju 2025 r. Według planów premiera "Secret Wars" będzie natomiast miała miejsce dwa lata później.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA