REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Powstanie film dokumentalny o rozprawie Gwyneth Paltrow. Aktorkę oskarżono o spowodowanie wypadku na stoku

W 2016 roku aktorka Gwyneth Paltrow i emerytowany optometrysta Terry Sanders zderzyli się na stoku w Park City. Proces, który trwał latami, rozwiązał się pod koniec marca i zakończył się zwycięstwem aktorki, która otrzymała wówczas 1 dolara odszkodowania. Niebawem ma pojawić się film dokumentalny, który opowie o kulisach jednej z najdziwniejszych sądowych batalii.

13.07.2023
14:49
Powstanie film dokumentalny o rozprawie Gwyneth Paltrow. Aktorkę oskarżono o spowodowanie wypadku na stoku
REKLAMA

Sprawa, która sięga kilka lat wstecz, zakończyła się dopiero pod koniec marca tego roku. Wtedy też rozpoczął się proces przeciwko Gwyneth Paltrow, która w 2016 roku miała spowodować wypadek na stoku narciarskim w Park City w stanie Utah, tracąc kontrolę podczas jazdy i wpadając na emeryta, 69-letniego wówczas Terry’ego Sandersa. Mężczyzna początkowo domagał się 3,1 miliona dolarów odszkodowania, jednak finalnie po orzeczeniu sędziego żądana kwota wyniosła 300 tysięcy dolarów, czyli około 1,3 miliona złotych.

REKLAMA

Ława przysięgłych stanęła po stronie aktorki, która zeznała, że to nie ona była winna spowodowania wypadku na stoku. Podczas gdy Sanders twierdził, że tego feralnego dnia doznał uszczerbku na zdrowiu w postaci urazu mózgu, złamanych żeber i radości z życia, prawnicy pozwanej udowodnili, że mężczyzna cierpiał na kilkanaście innych przewlekłych chorób. Ostatecznie sędzia orzekł o niewinności Paltrow i przyznał jej 1 dolara odszkodowania.

Film dokumentalny na temat feralnego zdarzenia na stoku ma pojawić się jeszcze w tym roku

Jak podaje serwis Variety, za produkcję filmu dokumentalnego "Gwyneth vs Terry: The Ski Crash Trial" odpowiedzialna jest firma produkcyjna Optomen. Do tej pory w serii "vs" pojawiła się m.in. produkcja dokumentalna "Johnny vs Amber", omawiająca jeden z najgłośniejszych procesów ostatniej dekady, a także "Kim vs Kanye: The Divorce" o rozwodzie Kim Kardashian i Kanye Westa czy "Jamie vs Britney: The Father Daughter Trials", poruszająca temat sądowego sporu między Britney Spears a jej ojcem.

REKLAMA

Film "Gwyneth vs Terry: The Ski Crash Trial" opowie o pełnym kontrowersji procesie cywilnym, w którym Gwyneth Paltrow została pozwana przez Terry'ego Sandersa i ostatecznie wygrała sądową batalię o 1 dolar odszkodowania. Produkcja ma zadebiutować na Warner Bros. Discovery UK jeszcze w tym roku.

Film dokumentalny o procesie Gwyneth Paltrow i Terry'ego Sandersa jest w fazie produkcji
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA