REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Lista Jeffreya Epsteina. Ujawniono nazwiska gwiazd i polityków

Początek roku jeszcze dobrze się nie zaczął, a tu takie informacje. Zagraniczne media, w tym brytyjski The Guardian donoszą, że w środę upublicznione zostały liczne dokumenty sądowe, identyfikujące współpracowników głośnego przestępcy seksualnego, amerykańskiego finansistę i multimilionera, Jeffreya Epsteina. Nazwiska znanych osób są naprawdę głośne. Wśród nich znalazły się takie osoby jak m.in. książę Andrzej, były prezydent USA Bill Clinton, Michael Jackson oraz David Copperfield.

04.01.2024
8:38
ghislaine maxwell jeffrey epstein wyrok molestowanie seksualne
REKLAMA

W lipcu 2019 roku Jeffrey Epstein został zatrzymany na lotnisku w New Jersey i aresztowany.  Powód to oczywiście przestępstwa na tle seksualnym. W 2019 roku prokuratura oskarżyła miliardera o sprowadzanie do swoich rezydencji osób nieletnich, gdzie najmłodsze dziewczynki miały mieć zaledwie 13 lat.

REKLAMA

Więcej o show-biznesie przeczytasz w Spider's Web:

Ujawniono listę nazwisk współpracowników Jeffreya Epsteina. To wielkie gwiazdy i politycy.

Teraz na jaw wyszły nowe fakty. Chodzi o nazwiska powiązanych z przestępcą osób. Bardzo głośne nazwiska. Mowa o dokumentach sądowych, złożonych w ramach pozwu jednej z oskarżycielek Epsteina,. Dokumenty zawierają fragmenty zeznań oraz wniosków w tej głośnej sprawie. Amerykańska sędzia Loretta Preska zarządziła, że akta sądowe w procesie przeciwko Ghislaine Maxwell ( była partnerka Epsteina i jego wspólniczka w procederze wykorzystywania nieletnich dziewczyn) muszą zostać wreszcie odtajnione i przekazane do wiadomości publicznej. Choć sprawa z przestępcą seksualnym Epsteinem ciągnie się od wielu lat, nazwiska jego współpracowników trzymane były w tajemnicy. Do teraz. Warto też dodać, że jedna z ofiar Jeffreya, Virginia Giuffre pozwała Maxwell o zniesławienie w 2015 roku, po tym, gdy ta nazwała ją kłamczuchą w związku z jej zeznaniami, że była wykorzystywana seksualnie jako nieletnia.

W związku z upublicznionymi dokumentami, oskarżycielka Epsteina twierdzi m.in. że książę Andrzej miał odwiedzić milionera na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. Była tam też obecna ofiara Epsteina, która miała być molestowana właśnie przez Andrzeja. To jeszcze nie wszystko, bo wśród nazwisk wymieniany jest też Michael Jackson w związku z oskarżeniami o molestowanie seksualne. Z dokumentów wynika też, że wśród powiązanych nazwisk jest też Donald Trump, z którym Epstein miał spędzać czas na rozrywkach, m.in. w kasynie. W ujawnionych dokumentach wymieniany jest też fizyk Stephen Hawking, który miał być gościem na wyspie Epsteina w 2006 roku podczas zorganizowanej przez niego konferencji.

REKLAMA

Wśród współpracowników wymienia się też magika, Davida Copperfielda

Jeden z dokumentów miał też zawierać zeznania przez Johannę Sjöberg, powiązaną z całą sprawę. Kobieta powiedziała, że kiedyś rozmawiała z Epsteinem o Billu Clintonie. Epstein otwarcie stwierdził, że Clinton miał "lubić znacznie młodsze od siebie kobiety". W rezydencji Epsteina w Palm Beach obecny miał być również magik, David Copperfield. Miał on jednak tylko uczestniczyć w kolacji w jednej z rezydencji Jeffreya i wykonać kilka sztuczek. Jeffrey Epstein zmarł 10 sierpnia 2019 roku. Według oficjalnie podanej wersji popełnił samobójstwo w areszcie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA