REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Johnny Depp odrzucił rolę w kinowym hicie. Teraz ma żałować jak George Clooney "Batmana i Robina"

Johnny Depp odrzucił rolę, którą ostatecznie zagrał Matt Damon. Oślepiające od blasku gwiazd "Ocean's Eleven: Ryzykowna gra" okazało się hitem. Aktor ma więc teraz żałować swojej decyzji. Tak przynajmniej twierdzi George Clooney.

20.04.2023
18:06
johnny depp george clooney ocean's eleven
REKLAMA

Jeden z ulubionych filmów - nie przymierzając - wszystkich, mógł wyglądać zupełnie inaczej. "Ocean's Eleven: Ryzykowna gra" był jednym z największych hitów 2001 roku. Nic dziwnego. Pędziliśmy tłumnie do kin, bo przecież w obsadzie znalazły się same gwiazdy - od George'a Clooneya, przez Julię Roberts i Brada Pitta po Matta Damona. Ten ostatni nie był akurat pierwszym wyborem reżysera. Twórca wcześniej oferował rolę Linusa Caldwella innym, popularniejszym nawet aktorom. Wśród niezainteresowanych znalazł się Johnny Depp.

Na przełomie wieków Johnny Depp był jednym z najgorętszych nazwisk Hollywood. Mógł przebierać w ofertach, a przez to wybrzydzać i nie przyjmować propozycji od tak znamienitych reżyserów jak Steven Soderbergh ("Seks, kłamstwa i kasety wideo", "Co z oczu to z serca", "Magic Mike"). Odrzucenia roli w jego "Ocean's Eleven: Ryzykowna gra" ma teraz jednak żałować. Tak przynajmniej twierdzi jedna z gwiazd produkcji - George Clooney.

Czytaj także:

REKLAMA

Johnny Depp mógł zagrać w Ocean's Eleven

Jak podaje Entertainment Weekly, podczas tegorocznego TCM Classic Film Festival reżyser Steven Soderbergh opowiadał o niedoszłych castingach do "Ocean's Eleven: Ryzykowna gra". George Clooney potwierdził jego słowa, a nawet prócz Johnny'ego Deppa wymienił jeszcze innego gwiazdora, który odrzucił rolę ostatecznie zagraną przez Matta Damona:

George Clooney: Steven tyle co zrobił "Erin Brockovich" i "Traffic", za które był nominowany do Oscara. Każdy chciał z nim pracować.

Steven Soderbergh: Ale kilka osób nam odmówiło.

George Clooney: Tak było. Kilka bardzo sławnych osób, kazało nam się odpiep****. Mark Wahlberg, Johnny Depp. Byli też inni. Teraz tego żałują. Ja żałuję piep******* "Batmana i Robina".

Ocean's Eleven - Johnny Depp
REKLAMA

"Ocean's Eleven: Ryzykowna gra" to remake filmu z 1960 roku z Frankiem Sinatrą w roli głównej. Fabuła tego heist movie skupia się na złodziejach pod wodzą Danny'ego Oceana, którzy szykują widowiskowy skok na trzy kasyna w Las Vegas jednocześnie. Produkcja doczekała się dwóch sequeli i jednego spin-offa ("Ocean's Eight").

Od premiery drugiego sequela - "Ocean's Thirteen" - fani zastanawiają się, czy powstanie czwarta część serii. Podczas TCM Classic Film Festival Steven Soderbergh niezbyt chciał się na ten temat wypowiadać, a George Clooney zażartował, że powinni zrobić crossover z "Magic Mikiem" - "Ocean's Mike".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA