REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube /
  3. Dzieje się

Książulo ratuje jedzeniową perełkę. Wzruszająca historia pani Grażyny przyciągnęła masę klientów

Nie wszystkie powroty na platformę YouTube są ostatecznie udane. Nielicznym szczęśliwcom jednak się to udaje i to w wielkim stylu. Książulo był internetowym twórcą już wiele lat temu. Wtedy był znany jako KolorowyVlog. Z wielu powodów postanowił zrezygnować z publikowania materiałów. Teraz wiadomo, że taka decyzja wyszła mu na dobre, gdyż aktualnie cieszy się on ogromną popularnością. Ludzie cenią go między innymi za pomaganie małym biznesom, takim jak Bar Waga.  

26.04.2024
12:01
Książulo, Bar Waga, pani Grażyna, pomoc, YouTube
REKLAMA

Książulo tworzy kontent, można powiedzieć, jedzeniowy. Zaczęło się od testowania kebabów, a teraz twórca ma pewien niewypowiedziany konflikt z samą Magdą Gessler. Youtuber dzieli się ze swoją publiką szczerymi opiniami na temat próbowanych potraw, co bardzo podoba się widzom. Jakiś czas temu postanowił wykorzystać swoją ogromną popularność w nieco innym celu. Wśród wielu polskich biznesów gastronomicznych znajduje te, które cierpią na brak klientów. Oczywiście nie są to byle jakie miejsca. Książulo bierze pod uwagę przede wszystkim te z imponującą historią. Ceni sobie tradycję i oddanie starym zwyczajom. Są to swego rodzaju jedzeniowe punkty przeszłości, które istnieją do dziś i warto o tym regularnie przypominać. Niedawno wszystkie media pisały o akcji twórcy związanej z niewielką cukiernią. Książulo w znacznym stopniu przyczynił się do promocji miejsca, gdzie sprzedawane są pyszne (wypiekane na miejscu) rurki z kremem. Teraz, aby zaznać tej słodkości, trzeba stać kilka godzin w kolejce. Podobnie dzieje się obecnie w Barze Waga w Warszawie.

REKLAMA

Książulo zachwycony jedzeniem z Baru Waga – Muala!

Nie od dziś wiadomo, że Książulo jest wielkim fanem domowych obiadów. Nie bez powodu podróżuje po całej Polsce i testuje bary mleczne w różnych miastach. Nic więc dziwnego, ze zwrócił uwagę na niepozorny Bar Waga, gdzie przecudowna pani Grażyna serwuje swoim klientom gorące posiłki. Miejsce bardzo przypomina mieszkanie babci, do której wpadamy na pysznego schabowego z jajkiem sadzonym. Wycieraczka jest tak naprawdę stosem gazet, na stole leży biały obrus, a w kuchni, zaraz obok klientów, dzieją się cuda. Jeżeli chodzi o menu, to jest ono zmienne. Pani Grażyna przygotowuje wszystkie dania na świeżo. Książulo miał okazję przetestować kotleta schabowego z kopytkami oraz zupę jarzynową. Nie krył swojego zachwytu. Chwalił nie tylko same potrawy, ale też niepowtarzalny klimat, który przywołuje przyjemne wspomnienia z dzieciństwa.

Materiał Książula z wizyty w Barze Waga

Małżeństwo prowadzące Bar Waga wspomniało w filmie „OBIAD U BABCI”, że ich głównym problemem jest stale rosnący czynsz. Poza restauracją prowadzą również własny catering, ale wciąż brakuje im pieniędzy na pokrycie wysokich kosztów. Obecna sytuacja bardzo szybko może jednak ulec zmianie na lepsze. Książulo był tak zachwycony wizytą w Barze Waga, że postanowił przyznać mu swój znak jakości, czyli naklejkę ze słynnym „Muala”. Nie zrobił tego raz, gdyż przy pierwszym podejściu nie poinformował o tym właścicieli, a oni myśląc, że jacyś młodzi chuligani zdewastowali im lokal, pozbyli się naklejki. Książulo wrócił na miejsce, już po publikacji filmu, aby przyznać „nagrodę” ponownie. Widać już pierwsze efekty jego materiału. Klientów jest mnóstwo, kolejka do baru się ciągnie, a małżeństwo jest niesamowicie wdzięczne za okazane wsparcie. Takie historie łapią za serce. Bardzo dobrze, że akcja cieszy się wielkim zainteresowaniem i przynosi realną korzyść.

Jeżeli chcecie zjeść pyszny obiad, jak u babci, to Bar Waga znajduje się w Warszawie na Obozowej 82A/lok 15.

Więcej o tym, co dzieje się na YouTubie, czytaj na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA