REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube /
  3. Dzieje się

„Program Pierwszy Polskiego YouTube'a” wystartował. To projekt Masnego i "Wojny Idei"

Coraz więcej twórców na platformie YouTube chce dyskutować. Dosłownie, ponieważ wszelkie formy wymiany poglądów cieszą się ostatnio bardzo dużą popularnością. Taką drogę obrał również Rafał Masny, którego szersza publika mogła poznać dzięki nieistniejącej już grupie „Abstra”. Wraz z innymi twórcami otworzył on nowy kanał – „Program Pierwszy Polskiego YouTube'a”.

22.04.2024
10:36
Nowy kanał Rafała Masnego, Program Pierwszy Polskiego YouTube'a
REKLAMA

Trzeba przyznać, że w projekcie wzięły udział naprawdę interesujące osobistości. W pierwszym odcinku widzowie mogą już zobaczyć cały skład, do którego należą: Rafał Masny, Bartosz Urbaniak z kanału „ORB”, Szymon Pękala („Wojna Idei”) oraz Łukasz Polikowski („Człowiek Absurdalny”). Panowie rozpoczęli działalność od debaty dotyczącej obecnego stanu mediów zarówno w Polsce, jak i na świecie. Rozmawiali m.in. o zjawisku dezinformacji, polaryzacji społeczeństwa, wpływie influencerów, roli social mediów czy ogólnej przyszłości dziennikarstwa. Widzowie zostali również wprowadzeni w samą ideę stojącą za powstaniem kanału „Program Pierwszy Polskiego YouTube'a”. Ma to być przede wszystkim bezpieczna przestrzeń do dyskusji na tematy społeczne, kulturowe oraz polityczne. Nie zabraknie również aktualności, ale nie będą one w programie wiodące.

REKLAMA

Program Pierwszy Polskiego YouTube'a ma być miejscem dyskusji

Prowadzący w opisie pierwszego odcinka deklarują, że celem projektu nie będzie szukanie kompromisu. Jest to miejsce, gdzie zderzają się ze sobą różne poglądy i perspektywy. Twórcy nie zamierzają się też ograniczać. Chcą zapraszać do programu wielu gości, również tych powiązanych z szeroko pojętą polityką. Obiecują, że będą prowadzić otwarte oraz rzeczowe debaty, które mają zachęcić odbiorców do wyrabiania sobie własnego zdania na poszczególne tematy. Dyskusja ma toczyć się również poza studiem, a mianowicie wśród widzów. Twórcy zapraszają wszystkich do aktywnego udziału w nadchodzących odcinkach. Mamy więc nie bać się zadawania pytań i proponowania wątków, które według nas są warte poruszenia. Na ten moment kanał „Program Pierwszy Polskiego YouTube'a” zebrał ponad 12 tysięcy subskrybentów. Z kolei pierwszy odcinek zdobył jak dotąd 23 tysiące wyświetleń. Jest to dobry wynik na start. Teraz możemy jedynie obserwować, jak projekt będzie się rozwijał dalej.

Pierwszy odcinek na nowym kanale Program Pierwszy Polskiego YouTube'a
REKLAMA

Więcej o tym, co dzieje się na YouTubie, czytaj na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA