REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube /
  3. Dzieje się

Naukowy Bełkot mówi wprost: Robert Mazurek nie rozumie, czym jest nauka. Nagrał o tym film

W sieci zawrzało ostatnio dość mocno dwa razy. Pierwsze internetowe debaty dotyczyły akcji zorganizowanej przez grupę aktywistów politycznych Ostatnie Pokolenie, z kolei drugie skupiły się na rozmowie z nimi, która nie przebiegła zgodnie z oczekiwaniami widzów. Na ten temat postanowił wypowiedzieć się Dawid Myśliwiec z kanału „Uwaga! Naukowy Bełkot”. W swoim materiale bardzo krytykuje słowa padające z ust Roberta Mazurka w programie współprowadzonym przez Krzysztofa Stanowskiego.

25.04.2024
10:10
Dawid Myśliwiec krytykuje wypowiedzi Roberta Mazurka, Naukowy Bełkot, Kanał Zero
REKLAMA

Niedawny odcinek „Programu Zero” miał być kulturalną debatą dotyczącą dość kontrowersyjnych działań przedstawicieli organizacji Ostatnie Pokolenie. Rozmowę prowadzili Robert Mazurek i Krzysztof Stanowski. Szybko okazało się, że widzowie są kompletnie zawiedzeni jej przebiegiem. W komentarzach wyrazili swoje niezadowolenie. Pojawiło się wiele głosów, że dziennikarze byli zbyt ofensywni, a cała konwersacja z gośćmi przypominała raczej agresywny atak. Niektórym zrobiło się nawet przykro z powodu takiego stanu rzeczy. Wspominano również, że to najgorszy program, jaki do tej pory można było oglądać na Kanale Zero. Swoje zdanie postanowił wyrazić także Dawid Myśliwiec, jednak ten twórca wybrał bardziej obszerną formę. Nagrał film, w którym mówi wprost, że Robert Mazurek nie rozumie, czym jest tak naprawdę nauka.

REKLAMA

Dawid Myśliwiec krytykuje wypowiedzi Roberta Mazurka

Dawid Myśliwiec z kanału „Uwaga! Naukowy Bełkot” już od dawna tworzy materiały popularnonaukowe. W bardzo przystępny sposób tłumaczy wiele interesujących zjawisk oraz porusza intrygujące zagadnienia z różnych dziedzin.

Nic więc dziwnego, że w pewnym sensie, jak sam zresztą przyznał, poczuł się wywołany do tablicy. Już na początku filmu pt. „Robert Mazurek nie rozumie czym jest nauka [KOMENTARZ]” zaznacza, ze jego celem nie jest omawianie działań organizacji Ostatnie Pokolenie. Skupia się przede wszystkich na wypowiedziach Roberta Mazurka. Dawid Myśliwiec uważa, że są one szkodliwe z punktu widzenia naukowego oraz nie są często nawet blisko prawdy.

Zwrócił uwagę na jedno stwierdzenie, które określił mianem krzywdzącego. Chodziło dokładnie o słowa: „Konsensus jest w nauce czymś absolutnie zabójczym. Nauka rozwija się tylko wtedy, gdy nie ma konsensusu, kiedy jeden naukowiec kwestionuje odkrycia drugiego. Tylko wtedy może rozwijać się nauka”. Twórca kanału „Uwaga! Naukowy Bełkot” wspomina, że bardzo zirytowała go ta wypowiedź. Podkreśla, że nie bez powodu w wielu aspektach kierujemy się zasadami fizyki, które pozostały niezmienne od wielu lat.

Film na kanale Uwaga! Naukowy Bełkot, w którym Dawid Myśliwiec krytykuje słowa Roberta Mazurka

Dawid Myśliwiec zaznacza, że stwierdzenia Roberta Mazurka są obraźliwe dla naukowców, którzy przedstawiani są jako ciągle kłócąca się ze sobą banda. Przy okazji wspomina, że nauka ma zwyczajnie badać, jak działa świat i jakie prawa nim rządzą. Myśliwiec twierdzi, że niektóre wypowiedzi dziennikarza są wręcz absurdalne. To był według niego największy problem debaty przeprowadzonej z udziałem przedstawicieli organizacji Ostatnie Pokolenie.

REKLAMA

Więcej o tym, co dzieje się na YouTubie, czytaj na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA