REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Fala krytyki po występach Luny przed Eurowizją 2024. Reprezentantka Polski odpowiada

Występy Luny podczas Eurovision Party 2024 w Barcelonie i Londynie spotkały się z falą krytyki. Internauci zarzucali tegorocznej reprezentantce Polski, że na koncertach wypadła bardzo słabo, a jej kawałek "The Tower", który artystka zaprezentuje już 7 maja w Malmo, nie brzmi tak dobrze, jak na nagraniu. Luna przyznała, że to choroba wpłynęła na jej gorszą kondycję - okazało się, że wokalistka kilka dni przed występem w Londynie straciła głos.

08.04.2024
15:01
luna eurowizja 2024 krytyka the tower
REKLAMA

Eurowizja 2024 zbliża się wielkimi krokami, a harmonogram wydarzenia pędzi jak szalony. Pod koniec lutego dowiedzieliśmy się, że w tym roku Polskę będzie reprezentować Aleksandra Wielgomas, czyli Luna - młoda artystka wyprzedziła Justynę Steczkowską zaledwie jednym punktem i już w maju pojedzie do Szwecji z utworem "The Tower", gdzie zawalczy o szklany mikrofon.

Miesiąc przed muzycznym konkursem, który co roku gromadzi przed ekranami wielu widzów, odbywają się imprezy, gdzie reprezentanci uczestniczących w Eurowizji krajów mają szansę zaprezentować się przed większą widownią. Artystów można było zobaczyć już w Barcelonie (4-6 kwietnia) i Londynie (7 kwietnia), a w Holandii, Szwecji, Norwegii i Danii wokaliści wystąpią kolejno 13, 14 i 20 kwietnia oraz 4 maja. Dwie pierwsze eurowizyjne imprezy, na których pojawiła się również Luna, są już zatem za nami. Okazało się jednak, że występy nie przypadły do gustu internautom, którzy postanowili skomentować nieudane ich zdaniem wykonanie kawałka "The Tower".

REKLAMA

Eurowizja 2024: fala krytyki po występach Luny w Barcelonie i Londynie. Internauci komentują występ reprezentantki Polski

Po występie Luny w Barcelonie i Londynie w sieci pojawiły fragmenty z występów młodej artystki. Widzowie zainteresowali się szczególnie wydarzeniem w Londynie, które odbyło się w niedzielę, 7 kwietnia. Było wówczas słychać, że z wokalistka nie jest w najlepszej kondycji, co nie umknęło uwadze internautów na TikToku - wielu komentujących spekulowało, czy nagranie nie jest przypadkiem przerobione, wspominając występ Blanki z zeszłego roku. Jedna z osób zauważyła jednak, że wcześniej wszystko było w porządku i dopiero teraz coś poszło nie tak:

Nie rozumiem, co jest źle. Byłam na koncertach Luny dwa razy przypadkiem, ale zawsze robiła na mnie ogromne wrażenie. Zero problemów ze śpiewaniem, mega show i klimat. Co się niby stało?

- napisała w komentarzu.

Okazało się, że niedyspozycja Luny wyniknęła z jednego prostego powodu, o którym właściwie nikt nie pomyślał - wokalistka nie czuła się po prostu tego dnia najlepiej. W wywiadzie w dniu Eurovision Party 2024 w Barcelonie, czyli na chwilę przed występem w Londynie, Aleksandra przyznała, że dopadła ją choroba i rano przed koncertem straciła głos:

Mój głos nie jest dziś zbyt dobry, straciłam go dziś rano. W ogóle nie imprezowałam, to wszystko przez klimatyzację, ale wszystko będzie w porządku

- zapewniła.

Eurowizja 2024: kiedy występ Luny?

REKLAMA

Zanim rozpocznie się właściwy konkurs, będą miały miejsce jeszcze cztery wydarzenia: Eurovision in Concert w Holandii (13 kwietnia), Nordic Eurovision Party w Szwecji (14 kwietnia), Nordic Music Celebration w Norwegii (20 kwietnia) oraz Copenhagen Eurovision Party w Danii. Pierwszy półfinał 68. Konkursu Piosenki Eurowzji odbędzie się 7 maja, drugi półfinał - 9 maja, a 11 maja będziemy mogli oglądać finał muzycznego wydarzenia. Luna wystąpi już 7 maja, czyli podczas pierwszego półfinału, jako 6. uczestniczka.

O Eurowizji przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA